Кога се дава пълнозърнестата каша в бурканче?

  • 2 054
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,
Бебка е на 7 м и 10 дни.Към края на месеца мисля да започна да давам глутен съдържащи продукти и съм се насочила към пълнозърнестите каши в бурканчета на Нестле алете, Хипп и Сънвал.За сега имам едно напълно земестено хранене на обяд-зел.или месно-зел.пюре.Тъй като е ящничка и два-три пъти в седмицата в 17-18 часа давам каша-до сега само оризова и безмлечна ябълка на Хумана.Вече искам малко да разнообразя менюто на беба.Та, въпроса ми е кога се дават тези пълнозърнести каши-като междинно хранене /вместо плодово пюре/, заместват цяло хранене, закуска или кога и по колко? На бурканчето на Хипп пише като междинно хранене, а на другите нищо.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 15 379
Кашите, към които си се ориентирала са много хубави! Peace
С каша, независимо от бурканче или суха смес се замества цяло хранене (обикновено следобедното АМ) или се предлага като сутрешна закуска. И тъй като идеята е, до годинка по възможност да не се губи млечно хранене винаги, когато съм давала каша от бурканче, прибавях 2 мерителни лъжички от АМ-то на моето дете, разтворено в мъничко вода.
На въпросът ти - "По колко"- колкото изяде, но в общия случай бебетата обичат такива каши и не мисля, че твоята бебка би се затруднила с 1 бурканче. Grinning

# 2
  • Мнения: 174
Благодаря ти, sourcherry,

Съвсем няма да се затрудни с 1 бурканче, тъй като е ящничка.АМ без да го разтваряш в необходимото количесдтво вода /т.е за 2 лъжички 60 млл вода/ ли го слагаш?

# 3
  • Мнения: 543
Давала съм на Хип и Сънвал каши от бурканче като междинно хранене, както си и пише. Обаче моето бебе е доста ящно, та с 1 буркан плодово пюре с 2-3 овесени ядки, които се гонят вътре, няма как да мине номера за цяло хранене. За следобедна закуска си давам от инстантните каши, които са с повече зърнено съдържание и засищат. Ти ще си прецениш как да действаш с твоето бебе - ако му стигне за цяло хранене, защо не.

# 4
  • Мнения: 6 713
Тези каши са си едно цяло ядене - най-вече следобедно. Аз взимам и кашите за лека нощ на Хип, също са много вкусни и беба ги харесва. Аз не добавям допълнително АМ към тези каши, те съдържат мляко. Peace

# 5
  • Мнения: 15 379
Благодаря ти, sourcherry,

Съвсем няма да се затрудни с 1 бурканче, тъй като е ящничка.АМ без да го разтваряш в необходимото количесдтво вода /т.е за 2 лъжички 60 млл вода/ ли го слагаш?
Не, не, Ам-то го разтварям със съвсем мъничко вода (да стане например с гъстотата на боза) и го прибавям към кашата
"Лека нощ" на Хипп в бурканче пък са идеален вариант, като сте навън, млечни са и по моему са вкусни, обаче моето дете не ги хареса.

# 6
  • Временно
  • Мнения: 788
И аз въведох глутена с тези каши,когато бебка беше на 7 месеца. Peace
Купувах на Хип и Бебивита,давах ги сутрин.Тя не е от много ящните бебоци и я засищаха.
Сега отвреме-навреме пак давам,но следобяда.

# 7
  • Мнения: 5 940
И аз в кюпа на захранилите с глутен чрез тези каши. Винаги съм захранвала с нещо ново до обед, за да мога да проследя дали има реакция. В началото давах по няколко лъжици от кашата сутрин, после дохранвах с АМ. Когато въведох цялото количество, съм ги давала понякога като самостоятелно хранене, най-вече следобед, когато бяхме навън на разходка.  Изтеглях по-рано следващото хранене, така че се получаваше нещо като междинно.

# 8
  • Мнения: 4 017
Кашите на ХИП от типа ЛЕКА НОЩ (грис с ванилия, каша с бисквити, банан и пр.) са ОК за заместване на хранене, но тези, за които пита авторката (пълнозърнестите) съдържат много малък процент от самите зърнени култури и ако не се лъжа никакво мляко. Ето защо не ги купувах за моето дете.

# 9
  • Мнения: 219
Аз въведох глутена с овесена каша и след това дадох от пълнозърнестите каши на Хип /тъй като са с пшеница,а не е препоръчително глутена да се въвежда направо с нея/. Давам ги за закуска, но едно бурканче го изяжда на два пъти.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дадох такава каша на 7м

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
И аз давах, а и още давам за следобедно хранене от този тип каши. Давам на ХИП и Сънвал на малката. Когато съм прибавяла от нейното АМ, не съм го разтваряла с вода, а направо сухо в бурканчето и разбърквам. Префектни са за захранване с глутен, точно защото няма по много от него вътре.

# 12
  • Мнения: 1 558
Дадох такава каша на 7м
И аз Peace

# 13
  • Мнения: 4 017
И аз давах, а и още давам за следобедно хранене от този тип каши. Давам на ХИП и Сънвал на малката. Когато съм прибавяла от нейното АМ, не съм го разтваряла с вода, а направо сухо в бурканчето и разбърквам. Префектни са за захранване с глутен, точно защото няма по много от него вътре.

Не ми се струва добра идея да се слага АМ на прах в плодове пюре. За малки бебета според мен е по-добре да не се експериментира и АМ да се дава съгласно указанията му за приготвяне.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Те са доста калорични така че едва ли са подходящи за междинно хранене. Аз ги давах за следобедна закуска.

Общи условия

Активация на акаунт