pomosht za London

  • 1 364
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Zdraveite!Bih iskala da se obarna za saveti i mnenia na tezi ot vas,koito jiveiat v UK.Imam slednia problem,koito machi dushata mi. Priatelia mi zamina za London s biznes viza za godina ,koiato izticha septemvri. Imahme planote da jiveem pak zaedno v Sofia,no vchera mi saobshti che si e nameril super rabota i ostava tam. Shtial da mi prati pokana da mu otida na gosti za sedmica. A kato znam kolko trudno davat vizi,ne mislia che shte polucha turisticheska. Iskam da vi pitam niakoi ot vas skoro da e vzemal turisticheska viza za UK? Niakakvi idei kak moga da zamina za sedmica dotam? Drugi varianti da predlojite? Az sam na 27 godini, imam dobra rabota v Sofia,no jivoata mi e pust otkakto zamina, ne moga bez nego i sam gotova da zareja vsichko i da tragna dori zavinagi natam. No dokolkoto znam shte mine dosta vreme dokato vzeme 3god. viza,a i ako se ojenim pak ne e sigurno che shte moje da me prisaedini. Ima li niakoia ot vas minala po tozi pat? Ili vie ste si sreshnali polovinkite v uk? Toi me uspokoiava che neshtata shte se narediat,samo che az ne vijdam koga.Zashto tochno v uk triabvashe da zaminava,kadeto dori i na gosti ne moga da mu otida:((( Cry
Mersi predvaritelno za vsiaka informacia.

# 1
  • Мнения: 3 394
Здравей!
Първо използвай Кредора ,за да пишеш на кирилица, хората не обичат постингите на латиница ooooh!

Второ-аз съм от лондон и то от именно от присъединените. За щастие моето мина още преди 3 години. Сега положението е отвратително, но свеки онзи ден взе туристическа виза и каза,че и е направило впечатление ,че и много млади хора са получили визи.

Нищо не ти пречи да пробваш - ако стане супер, ако не си стоиш в София и почваш да си уреждаш живота без приятеля си.
Знам ,че звучи гадно, но след като той няма намерение да се прибира , а ти не си при него нещо не звучи обнадеждаващо за бъдещето.

Дори и да дойдеш тук не е гаранция ,че ще ти хареса, но се свиква, няма как!

лошото е,че парите за визата се плащат преди интервюто и ако не го минаш просто изгаряш с тях.

моят съвет е да отидеш за виза, рискувай, защото ако не пробваш може цял живот да съжаляваш ,че си изпуснала шанса и мъжа! А пари се печелят, винаги!

# 2
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Здравей,
Първото нещо което искам да ти кажа е:Не се отчаявай
Нещата ще се наредят,ако се обичате и имате желание да сте заедно ще стане рано или късно
За туристическа виза,можеш да опиташ ,но не те съветвам да го правиш ако си решила да живееш в UK,може само ако искаш да го посетиш за известно време.
Виж  тук www.bghelp.co.uk/ има повече информация
Ако имаш конкретни въпроси питаи ,ако мога ще помогна
Нека и другите мамчета да допълнят

# 3
  • Мнения: 508
Здравей и от мен-аз също съм от т.н. присъединили се към половинката си.Съпругът ми/тогава приятелят ми/дойде тук през 99 година.През 2002 когато полу4и 3 годишна виза склю4ихме брак и аз дойдох тук.НО Арвен е адски права като ти е писала 4е тогава беше по-лесно.Е имаше и такива на който не им дадоха,но като цяло не бе толкова затегнато положението.Сестра ми скоро взе виза за 6 месеца и беше тук до преди 2 седмици.Дойде за раждането на втората ми дъщеря.Единственият проблем който и направиха от посолството в Б-я беше този 4е поискаха официално писмо от Хоум офиса тук за да докажем с какъв статут сме тъй като документите ни са там и 4акаме за ILR.След като ги из\ратухме веднага и дадоха виза.Моят съвет е да пробваш-нищо не губиш,но ако ти дадат/дано да стане  Praynig/те съветвам да не си и помисляш да оставаш след като ти изте4е визата.Когато веднъж си бил  и си се върнал следващият път са много по-благосклонни.Успех

# 4
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Пробвай се за виза. Щом имаш добра работа би трябвало това да е в твой голям +.

Мисля си обаче, в поканата и документите, които ти изпрати да не споменавате, че сте гаджета. Просто твой приятел те кани и ти отиваш за една седмица на екскурзия. Пък аз си мисля, че една седмица е малко и би трябваало да поостанеш малко повече пред него, но това пред посолството не го казвайте.

Също така, той да ти изпрати копие от паспорта  си, със статута му тук, фишове от заплата и банкови разпечатки.

Успех!!

Ако дойде  с туристическа виза няма право да си смени статута от тук ,и трябва пак да се върне в БГ или да остане нелегално
Което не е добър варянт според мен

# 5
  • Мнения: 105
Мерси много за съветите! Не съм си и помисляла да оставам в Лондон нелегално,не съм такъв човек, наистина плана е да дойда за десетина дни на гости, да го видя и да видя как е животът там. За жалост повече от 2 седмици отпуска няма да ми дадат наведнъж. Да, работата ми е добра, в БТК-шефовете ни са американци и англичани, но освен работата нямам нищо, нито жилище,нито дете, което да оставям в България и да гарантират връщането ми. А и той в качеството си на какъв ще ме покани-в смисъл не ми е роднина Sad Не знам, много съм се сдухала. На 23.09. му изтича визата и ще мине доста време докато му дадат 3 годишна. Така че, дори и да се оженим ще трябва много да се чака докато може да ме присъедини. Е, все пак съм решила да пробвам за туристическа виза, нямам други варианти Sad

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Пробвай като турист без покана ,а чрез фирма
Все едно отиваш на екскурзия  не с покана

# 7
  • Мнения: 105
Тарсих из нета и намерих само 2 фирми,които предлагат екскурзии до там. За 1 седмица  към 800 евро, множко ми се струва...

# 8
  • Мнения: 1 959
Тарсих из нета и намерих само 2 фирми,които предлагат екскурзии до там. За 1 седмица  към 800 евро, множко ми се струва...
Сякаш не е много с когя авиолиния е офертата.Това е линк на бритиш ароейзи виж цените там са в паунди
www.ba.com или www.balkanholidays.co.uk  в зависимост от каде ще летиш като влезеш на втория линк ще ти покаже и оферти на Малев,Австрия еер и Балгария еер

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Една приятелка скоро взе 6 месечна туристическа виза. Беше поканена от партньора си. Обаче преди да се възползва от нея те се ожениха и точно тази седмица се сдоби и с присъединителна Wink Скоро и тя ще се появи в нашия чужбински форум Laughing

# 10
  • Мнения: 105
Мери, а гаджето на твойта приятелка с какъв статут е в Англия, че е успял да я присъедини?
Не ми е много ясно, кога точно можеш да си присъединиш половинката- чак като си получиш 3год. виза или още докато я чакаш? И присъединителна и депендент виза едно и също ли са?
Мерси на всички за помощта! Много сте мили.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Ами тя си е извадила 6 месечната виза при положение, че той е бил с 3 год бизнес виза и то съвсем скоро.
Май са едно и също присъединителна и депендант  newsm78

# 12
Shushi gore glavata vsichko shte se opravi   Hug

# 13
  • Мнения: 3 394
Shushi gore glavata vsichko shte se opravi   Hug

ти пък кой си,любовнико Wink

# 14
  • Мнения: 105
Арвен, той е гаджето ми, заради ,което ви тормозя тук. Пратих му линка да види съветите от вас и решил да се включи в нашия си женски форум  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт