Подготовка на гърдите за кърмене!

  • 3 036
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Здравейте,мами!Първа бременност ми е и искам да питам трябва ли да подготвям гърдите си от сега за кърмене.Как ще разбера дали имам кърма когато дойде време?

# 1
  • Мнения: 159
Здравей,
аз вече имам две деца и чакам трето около края на май.Никога не съм се чудила дали имам кърма,дали ще стига на бебето и т.н. Първото-поради некомпетентност на джи пи-то кърмих само 6 месеца и захраних много рано  ooooh! Сега има астма и алергии,но вече е късно да се вайкам-сега се лекуваме.Втората ми дъщеря кърмих изключително и на поискване до 7 месеца,когато я захраних педагогичеки и продължихме с кърменето до 1г. и 7м.,когато разбрах,че идва третото бебе.Тя до сега не е боледувала и не е пила антибиотици  Peace
Относно подготовката на гърдите-може да ги масажираш леко,докато се къпеш,но и без да го правиш,ако имаш желание за кърмене-няма да има какво да ти попречи.А понятие "нямам кърма" или "кърмата ми не е хубава и не стига на бебето" са най-малко несериозни и смешни...Извинявай-не искам да те обиждам,визирам вече изказвани твърдения от рода  Confused ! Ако сложиш бебето непосредствено след раждането на гърдите си и му даваш да суче всеки път,когато то иска и колкото пожелае,няма начин да нямаш кърма.И от тук следва отговора на другия ти въпрос-дали ще му стига-колкото по-често суче бебето ти,толкова по-често се стимулират гърдите ти да произвеждат кърма-точно толкова,колкото му трябва!
Разбира се има и случаи,в които кърма наистина няма,но тези случаи са много малко и обикновено причината е от здравословен характер  Sad
Дано съм ти била полезна.А за повече информация можеш да с епоровиш във форума-има страхотни съвети  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 252
Абсолютно нищо не прави, Господ си знае работата. Кърмата идва след като родиш, преди това и боб да хвърляш няма как да разбереш каквото и да е. За да кърмиш успешно се подготви теоретично като изчетеш  Библиотеката. Важното е да имаш желание да кърмиш и колкото се може по-рано да сложиш бебето на гърдата. Да кърмиш на поискване, а не под час; бебето ти да получава само кърма в първите си няколко месеца (от чай, вода, сокчета просто няма нужда). А като имаш проблем или притеснение да знаеш, че тук има куп опитни майчета, които във всеки момент ще ти дадат своята подкрепа и съвет.

Успех! Peace

# 3
  • Мнения: X
Аз лично се мажех последния месец преди да родя с гермастан и един крем на авент, но вече съм сигурна, че е било безсмислено. Много по-ценното нещо, което направих, беше да изчета цялата библиотека тук. Всяка сутрин си отделях по един-два часа точно за този подфорум, разпечатах си доста статии и си ги взех с мен в болницата. Та моят съвет е именно да се образоваш предварително, защото в болницата може да получиш доста неадекватни съвети и кърменето да не стартира успешно, както ти се иска.

# 4
  • Мнения: 6 713
Аз също четох дооста преди раждането, както и прочетох, че се отрича обтриването на зърната с по-груба кърпа. След това съжалявам, че не съм го правила, защото едното ми зърно ме болеше доста дълго след като родих. Напълно правилно поставях бебка на гърдата, просто зърното ми се оказа проблемно и трябваше да се обтривам. Peace

# 5
  • Мнения: 651
Благодаря на всички за отг.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт