Мога ли да взема отпуска- почвам на 2.02.?

  • 957
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Здравейте! Работила съм само на един трудов договор от 6.06.08 г.  На 2.02. ме назначават на друг трудов договор, но се налага да отсъствам от работа на 19- ти и 20- ти.
Мога ли да взема платен отпуск за двата дни?
Стажът ми в първата фирма до 2- ти февруари е 8 месеца без 4 дни, така че до 19- ти стават 8 месеца със сигурност.
Благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 3 695
В ей тази тема Майчинството - счетоводно - 15 отговарят на такива въпроси.  Peace
Според мен имат право да ти откажат от платения отпуск, дано да греша.

# 2
  • Мнения: 47
По принцип ще имаш право да ползваш отпуска, защото ти се събират 8 месеца трудов стаж. Доколкото ми е известно се натрупва. Проблема може да дойде от новия работодател, който по своя преценка да откаже този отпуск, но не заради това че нямаш стаж. 
Дано нямаш проблеми  Stop

# 3
  • Мнения: 3 835
Не се натрупва при различни работодатели!
Трябва на предното място да са й я изплатили натрупаната. На новото място си почва наново.

Интересното е, че се изчислява на база заплатата по новия трудов договор. Или договорената заплата по него, която в общия случай е същата!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 47
 Thinking  При мен беше точно така. От едното място имах 6м. трудов стаж, и когато отидох при друг работодател след три месеца си взех платената отпуска  Rolling Eyes. Не се натрупва стажа за клас или нещо такова, но трудовия се натрупва. Примерно, ако си работила 5 години в една предприятие или фирма и за всяка година ти се полага даден процент от заплата, то при примистване на ново работно място тези пет години ги губиш като процент от заплатата, но си се запазват като трудов стаж за пенсия.

# 5
  • Мнения: 654
Благодаря ви!
Мисля,че някъде пишеше ,че стажът си тече ,без значение на колко места си на работа, въпросът е да е от същия тип- например, в моя случай, да се признава за юридически стаж.

# 6
  • Мнения: 9 973
май 8м. за дадената фирма е,но не съм сигурна
и дано те пуснат  Peace

# 7
  • Мнения: 3 835
Благодаря ви!
Мисля,че някъде пишеше ,че стажът си тече ,без значение на колко места си на работа, въпросът е да е от същия тип- например, в моя случай, да се признава за юридически стаж.

Този стаж е за класове.
За отпуск си е 8м. по принцип. (мисля че вече знаеш какво имам предвид  Wink)

Общи условия

Активация на акаунт