Проблемно забременяване и йога?

  • 2 590
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Привет на всички!Надявам се да не повтарям нещо вече писано из форума , но с търсачката не открих нищо и затова се обръщам към по-запознатите от вас.Има ли някой информация за това дали заниманията с йога могат да помогнат при проблем със забременяването?Благодаря на всички отзовали се. omm  Hug

# 1
  • Мнения: 387
 Зависи от проблема. По принцип балансира функциите на организма и хормоните. В комбинация с кални бани, здравословно хранене и ведро мислене, а също и късмет, може да помогне. Има и такива книжки със специални упражнения.

# 2
  • Мнения: 568
Преди малко потърсих инфо в гугъл и на английски излезнаха доста статии. Навсякъде се твърди, че йогата може да помогне за забременяване дотолкова, доколкото води до намаляване на стреса, а от там и до регулиране на хормоните, пряко свързани с него  Flutter

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Според дори и да не помогне директно, в никакъв случай няма да навреди.

# 4
  • Мнения: 15
Аз се занимавам с йога от известно време Simple Smile Със сигурност действа добре на нервите. Спомага за регулиране на теглото и изобщо на телесните функции. До колкото съм чела при мъжете може да стимулира производството на по-качествена сперма... Няма представа как стоят нещата, ако има много сериозни медицински проблеми, но дори да не помогне специално за забременяването, няма да навреди, а ще има други положителни последици.  Обаче, ако решите да се занимавата с йога, трябва много внимателно да си изберете клуб, не навсякъде има качествени "гуру" -та...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 302
Така и така я има темата, аз да попитам. Дали някой знае за курсове по йога в района на Бъкстон, Павлово, Борово? Друг вариант е района на Зона Б5, Сердика, Зона Б18 и Б19... нещо такова. Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт