Отговори
  • Мнения: 718
Моля ви да споделите опита си по темата!
Дъщеря ми е на 50 дни, само на кърма от първия ден, на поискване. Проблемът ни е, че не желае да пие от шише, което прави гледането и от друг човек невъзможно за повече от 1-2 часа. Изцеждам кърма, пробвахме с чайчета, но не желае дори да го захапе. Пробвахме и всякакви видове залъгалки, също не ги иска. От една страна е по-добре, защото няма опасност да се отбие, но от друга не мога да я оставя за повече време,а ми се налага от време на време.
Дали сте имали същия проблем и как го преодоляхте? Дали постепенно свикват или единственият начин е храненето с лъжичка? Със залъгалата не държа да свиква, но вече започва да си смуче юмручето и се опасявам да не премине към палеца.
Благодаря ви предварително за мнениата и съветите Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 152
Според мен е добре, че не иска да пие от шише. Значи скоро няма да се отбие. Казвам го, защото моята бебка засука много трудно от гърда. В болницата я бяха научили да пие от шише и бяха големи мъки. Затова се радвай, че не иска шише.
Можеш да пробваш да й даваш с лъжичка. При нас се получи и няколко пъти съм отсъствала по цял ден.
За бибата- аз давам биба. По добре нея да смуче, отколкото ръцете си. А щом не иска не знам какво можеш да направиш, освен да се примириш.

# 2
  • Мнения: 306
и ние сме така. бебка засука трудно, защото в болницата шишето направо течетше, но след упорити опити от моя страна и достатъчно количество инат засука и сега пък не ще и да чуе за шише и биберон. даже вода не пием. давам само едни хомеопатични "бонбонки", които разтварям в две-три лъжички вода, но ги приема с лъжицата, не с шише...
и ние си смучем ръцете, ама май предпочитам тях, от колкото разни биберони...

# 3
  • Мнения: 1 032
Ами и мойта красота е същата. Никакво шише и никакъв биерон. Вече е на 6 м и половина, а вчера за първи път захапа шишето с вода и то защото биберонът й охлажда венците, а не за да пие. Залъгалка така и не пожела, за съжаление обаче още на 2 м откри палеца на лявата си ръка.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз имах същия проблем с детето ми. По никаква причина не желаеше да приеме нищо от шише. До 6 месеца беше само на кърма и тъй като бях студентка, когато отсъствах горкичкия стоеше гладен и ме чакаше да се прибера ,за да хапне от мен. Научи се да поема кърмата и с лъжичка,да, знам че е много трудоемко,но няма как.Никога не е използвал залъгалка, а с времето се научи да пие от шише,но честно казано голям зор беше, особено като се захранвахме и исках да замстя кърменето с мляко. Успех! Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 240
И Дамяна е така - не иска да чуе за шишета, биберони и лъжички. Затова се налага да съм винаги неотлъчно до нея, или ако излизам до 2-3 часа да съм се върнала. Сега почваме да се захранваме /доста трудно/ и надеждата ми е, като стигнем до заместване на кърмения да имам повече свободно време и да мога да я оставям на друг да я гледа.
Първото ми дете въобще не пожела да засуче, затова сега тази привързаност само ме радва. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 543
Бих те съветвала да се радваш, че не иска! Ние се мъчихме три месеца, за да се научим да сучем! И на никой не пожелавам тоя Ад!
Като не иска от шише пробвай с лъжичка! МИсля, че ще има успех!

# 7
  • Мнения: 5 401
Моят бивш кърмак имаше лек период на дохранване с АМ, съответно хранене от шише, но никога не пожела биберон-залъгалка. Независимо, че имах свободата през първите 3 месеца да го оставя на баба му и да се откъсна за малко, не го направих. Така чувствах нещата, така исках.  Simple Smile

Двамата си ходихме навсякъде, като единственото ни затруднение бяха ужасните тротоари и трафика.  ooooh! Когато минахме изцяло на кърма, вече си бяхме скачени съдове.  Simple Smile Сега, когато съм в офиса, далеч от малкия, ми липсват тези моменти.

# 8
  • Мнения: 2 005
Ами и моето беше така,какво лошо има?Нека го хранят с лъжичка,когато те няма,а биба не ти трябва  Peace

# 9
  • Мнения: 9 776
Ами и аз няма да те успокоя. Каквото каже детето - това е. Моето бебе също не иска да пие от шише. Поне не искаше тогава, когато реших да го пробвам - в първите 2-3 седмици след раждането, защото мислех, че ми намалява кърмата. И после вече не съм опитвала. Вода не пие. Биберон иначе успях да го науча да смуче и въпреки това си смуче и ръцете. Не мога да го оставя на никого да го гледа, но аз и не искам. Единствено съжалявам, че не мога да пътувам до някоя близка чужбина за ден по споменатата от теб причина. Трябва да стои гладен. Имам намерение като направи 4 месеца и да го пробвам с оризова каша, колкото да заместя едно хранене през деня ако се наложи. Пък и идва пролет, повече ще бъдем навън, а това с кърменето по градинките не е приложимо за мен. Иска ми се да има с какво да го храня ако сме на разходка, различно от кърма.

# 10
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми е на 1 година и 2 месеца и още не желае да пие нищо от шише.Водата давам с лъжичка.Веднъж се наложи да я дохранвам,беше на 4 месеца,но не пожела АМ нито с лъжица,нито с шише и 4-5 дни си лягаше гладна,изтощена от рев  Confused Иначе залъгалка ползваме още от родилното.
Предлагай от време на време шише,може да започне да пие.А ако забележиш,че си смуче пръста определено залъгалката е по-малкото зло.

# 11
  • Мнения: 678
Бих те съветвала да се радваш, че не иска! Ние се мъчихме три месеца, за да се научим да сучем! И на никой не пожелавам тоя Ад!
Като не иска от шише пробвай с лъжичка! МИсля, че ще има успех!
и аз те съветвам да се радваш . Grinning
Аз кърмих дъщеря си 1 г 9 мес , залъгалки не е искала , вода пиеше много рядко и то с лъжица .
Прибирала съм се винаги за кърменето , кърмих я и на вън с удоволствие ,  не ми пречеше, не съм се цедила .
Като поотрасна мина на неразливаща се чаша - така пиеше вода и добавка .
За какво ти е да й даваш чай на 50 дни  Shocked остави си я да си суче - нищо друго не й трябва , дори вода !

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И ние сме така. Моята бебка е на 2 месеца. Само на кърма. Не приема залъгалки и си яде ръцете. Бях питала тука във форума за това - отговориха ми, че е нормално и ще го израсте. Пробвах един път да й дам вода ама не с лъжичка , а с чашка - една такава мъничка мерителна - като от сироп за кашлица. По-лесно ми се стори от лъжичката, че не се разлива толкова. Може да пробваш с такава чашка. Обикновено като им налееш нещо в устата и преглъщат. Лошото е,че за да изпие по-голямо количествоще мине голямо изливане и разливане. Така че трябва да имаш повече изцедена кърма, отколкото ще ти тлябва. В крайна сметка аз за себе си съм се примирила. Излизам за по 1-2 часа и това е. Като реших да ставам родител знаех, че ще трябва да търпя лишения  Party Но и мноооооого радости  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт