Срок на годност на кашите

  • 691
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Сега видях ,че на кашата от праскова и маракуя на Хумана,която съм взела срока на годност е 26.01.09г.
Дали ще има някакъв проблем ако я дам като остават толкова малко дни до изтичане срока на годност?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Този срок на годност се отнася за неотворената кутия.
След отварянето на опаковката, при повечето каши срокът е не повече от 3 седмици.

Честно казано, не съм сигурна дали разбрах въпроса ти.  Confused

# 2
  • Мнения: 167
Кутията още не е отворена.
Годна е до 26-и , а днес сме 20-и.
Ще я изядем до 26-и ,но ме претиснява това ,че  е към края на срока за годноста си/на неотворена кутия./

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Оххх, още не съм свикнала с новата година-2009. Извинявай. Помислих, че на кашата й остава още 1 година.  Embarassed
Мисля, че кашата ще си е наред. И друг път сме го обсъждали тук-в повечето случаи производителите се презастраховат и отбелязват по-кратък срок на годност, отколкото е действителната годност на продукта.

# 4
  • Мнения: 6 711
След отварянето на опаковката, при повечето каши срокът е не повече от 3 седмици.

Леле, аз имам каши от повече от месец! Shocked Значи да ги хвърлям? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 336
Уф, и аз забравям постоянно и започнах като отворя нещо да му пиша на кутията до кога е ...

# 6
  • Мнения: 431
И аз си записвам в/у кутията датата на отваряне  Mr. GreenНе се и опитвам да помня подобни неща.
Мисля си,обаче,че и на 5-тата с-ца след отварянето,едва ли ще е смъртоносна кашата  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Зависи за колко голямо дете. Ако е на 4 месеца - по- добре я изяж ти - просто за всеки случай. Ако е на годинка - давай я смело.

# 8
  • Мнения: 1 512
Ами за да не се чудиш друг път гледай срока на годност още в магазина.Лично аз не бих я давала.

# 9
  • Мнения: 9 973
Зависи за колко голямо дете. Ако е на 4 месеца - по- добре я изяж ти - просто за всеки случай. Ако е на годинка - давай я смело.
Peace Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Хм,честно казано не бих я дала.

Общи условия

Активация на акаунт