Болест на Бехтерев

  • 1 745
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Преди малко споделих един проблем с вас а забравих да попитам някои запознат ли е дали трябва да се направят някакви по специални изследвания когато сестра ми има болест на Бехтерев,а аз съм бременна в 6-тия месец.Дали тази болест се предава по наследство или не?Може ли в момента да разбера дали всичко е добре с моето бебче или има опастност да е предадена тази болест?Ако някои има информация моля ви споделете я,ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 17
 Simple SmileЗДравей!Няма за какво да се притесняваш-по принцип се предава генетично на момче ,или момчетата,води се мъжка болест-може да има антигена като мен,но въобще да не я развие тази болест.И на мен ми намериха положителен антиген,но засега не ъсм я отключила.Ако имаш момченце,трябва да се изследва на 15 години като стане.Не се притеснявай мила! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 616
Ох и аз съм за тук  Sad
Ние си знаем, че свекър ми /лека му пръст/ е имал тоа заболяване, но вчера мъжът ми чул че се предава наследствено и  сме притеснени за  сина ни Confused
Днес чета всичко в нета, но така и не и стана ясно сега какво мога да направя за да разберем имали опасност Thinking този ген как се разбира дали си носител??

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте!
Аз съм бременна във 27 седмица и установена диагноза Болест на Бехтерев през 2007г. в клиниката по Ревматология на ул."Урович".Започва да ми става трудно да издържам на болката и се облекчавам към момента с масажи.Лекарят ми каза,че ще раждам секцио,но още не съм решила къде и незнам колко ще ми струва/може би здравната каса покрива раждането?/.

Общи условия

Активация на акаунт