Печена кокошка!

  • 5 129
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 487
Привет , от известно време съм се загледала по едни големи кокошки в нашият магазин, много ми се иска да купя една, да я напълня с ориз и изпеча под фолио, но незнам дали ще е успешно, или кокошката е суха и не става за печене. Някой готвил ли е този вид птица и да сподели мнението си!

# 1
  • Мнения: 1 906
Срави я предварително  Peace

# 2
  • Мнения: 22 867
Ако е от бройлерите, няма никакъв проблем да се опече. Ако е домашна - вече е друго. Темата ти ми припомни една рецепта, по която пълних пиле, беше страхотно вкусно. - снимката е линк към рецептата на ani metcalf и е нейна.

# 3
  • Мнения: 28
Az sam pekla koko6ka,no mi stana mnogo suxa Cry za6toto ne q bqx predvaritelno svarila.Za tova ili si napalni edno pile,ili ako pe4e6 koko6ka q svari predvaritelno.  chef

# 4
  • София
  • Мнения: 12 551
Ако имаш кисело зеле - напълни кокошката с ориз и гъби и като я сложиш в тавата я покрий със зелеви листа. След като се пече час - час и половина - махни листата да се запече.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз я шпиковам обилно с масло.

# 6
  • София
  • Мнения: 487
Аз мисля да я покрия с бекон, така правехме пуйката за Коледа и стана страхотна. Но самото кокоше месо , вкусно ли е ?

# 7
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Покрий тавата с фолио преди да я сложиш да се пече и като прецениш, че кокошката е вече готова, махни фолиото да се препече отгоре.

# 8
  • Мнения: 1 352
Страхотна кокоша чорба мама правеше, с домашна кокошка. Страхотен аромат! Но на манджа или печена, все си  беше жилаво месото.

Общи условия

Активация на акаунт