Детето ми не иска да яде АМ

  • 1 083
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мами.До сега само четях информативно форума , но ето че дойде и моето време да потърся помощ.И така , за какво става въпрос.Имам една прекрасна дъщеря на 5месеца и 15дена.От няколко дни отказва да яде АМ-Frisolac 1, което и е основната храна.Мога да я излъжа само когато спи.От скоро яде и пюрета .Тях ги яде но не може да яде само пюрета.Смених млякото и пак не го иска.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем .Помогнете ако можете.  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Смени го пак докато намериш мляко което яде. Аз на тази възраст смених 3-4 вида накрая се оказа че хумана най-много ядат. А може и да е от зъбче, малко ви е рано, но не е изключено.

# 2
  • Мнения: 55
Да,ние имахме сащия проблем-даже от по-ранна възраст(3,5мес)Бях откачила от притеснение  #Crazy-също като вас,накрая,пиеше млякото само в заспало състояние ooooh!Понеже ме беше страх да експериментирам с други млека(и ние пиехме Фризолак),4мес беше някакъв кошмар Cry,но към края на 7-ми месец реших да пробвам ХИПП3-розов и от тогава си го пие с кеф(е- не винаги Rolling Eyes,но ние сме и по големи) PeaceКогато не го иска го бъркам с каша или слагам в зеленчуковото пюреили в други неща,които яде  chefПробвай,ако искаш и ти да смениш млякото;или смени бибероните с друга марка и размер на дупката;ако си захранила с каша-сложи малко в млякото;има на Плазмонт бишкоти-биберон,може да пробваш и с тях(макар,че са малко сладички),и тнт и тнт-има много варианти,само не се отчайвай и не се отказвай(поразрови се-има доста такива теми)   Успех,ще стискам палци Peace Praynig  bouquet

# 3
  • Мнения: 55
може и да е от зъбче, малко ви е рано, но не е изключено Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Пробвай с друг биберон. Или с биберон с 1 дупка повече.

# 5
  • Мнения: 27 524
Намали пюретата и остави повече хранения само на мляко. Храни при огладняване, не под режим .

# 6
  • Мнения: 7
Много ви благодаря.Страхотни сте!!!Ще пробвам всичко , което ме посъветвахте.Надявам се и аз да мога да ви помогна някога.

# 7
  • Мнения: 146
Пробвай Розов Хипп там намерихме решението,увеличи и часовете за хранене:peace:

# 8
  • София
  • Мнения: 537
ние минахме през 2 такива периода, първо бяхме на фризолак прематюр но хич не го харесваше, мъчих я доста но не ставаше. След 2 месеца купих милумил и сложих биберон с 2 дупки и хранех когато прореве от глад. Скоро пак имахме такъв период, не иска да яде повече от 100мл. което за възраста и е доста малко, но насила нищо не става. Самата тя си увеличи часовете  за ядене на 4-4.30 ч.... абе живот чакат ни още доста случки ама това е живота:)
Успех ти желая и търпение  Peace

# 9
  • Мнения: 11
Уф и ние сме така от няколко дни,слагам мляко в пюретата,в кашите....иначе не иска и да види биберона...дано е временно,ние сме на Нан2,не знам дали сменя...

# 10
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Розовия Хип е наистина много сладко мляко, мойта дъщеря се опита да ми откаже Лактаната заради него. Наложи се да и дам розов хип защото нямаше лактана на магазина и само след два дни не искаше и да погледне лактаната. Но аз държа да да яде лактаната и тя го прояде отново за което много се радвам.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Смени млякото-децата имат различен вкус

Общи условия

Активация на акаунт