Зиртек или Ериус

  • 8 405
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Имаме хранителна алергия. Доскоро нямаше. Или към яйца или към мляко. Бях при доки и изписа Зиртек. От друго място чух, че това е антибиотик и по-добре било Ериус. Попитах доки дали да давам Ериус,а тя каза че било едно и също но с различни имена. Сега е на строга диета. Не съм давала нищо, и затова питам, кое е по-добре?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 133
И двете лекарства са противоалергични, предполагам всяко си има конкретни показания. Зиртекът със сигурност не е АБ/предполагам "от едното място" са се объркали със Зинат/.
И темата ти май е за другия форум.

# 2
  • Мнения: 363
Благодаря ти Hug
Чудих се къде да я пусна

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Имаме хранителна алергия. Доскоро нямаше. Или към яйца или към мляко. Бях при доки и изписа Зиртек. От друго място чух, че това е антибиотик и по-добре било Ериус. Попитах доки дали да давам Ериус,а тя каза че било едно и също но с различни имена. Сега е на строга диета. Не съм давала нищо, и затова питам, кое е по-добре?

Не, Зиртекът не е антибиотик. А си е антихистаминов препарат. Давала съм и двете на Калоян, но по различно време. Едното е капки - Зиртекът, другото сироп.
След като ти е предписан, не виждам проблем да го даваш.

# 4
  • Мнения: 363
Тя го изписа, но каза в краен случай, ако обрива е по цялото тяло и е сърбящ. Иначе строга диета, а досега не съм му давала такива препарати, но гледам че кожичката малко се е успокоила. Сутрешните изследвания бяха в норма, дори каза че и това дето отчитало нещо за алергия, не разбрах точно било в норма и затова засега няма да давам. Много ви благодаря момичета.  Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Няма да навреди с нищо, ако му дадеш за няколко дена по колкото капки е изписала лекарката. Не е нужно да се мъчи детето.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
Вече са ти казали, че Зиртек не е антибиотик, мога само да те посъветвам, вместо да се чудиш кой препарат да ползваш да потърсиш още едно лекарско мнение. Колко е голямо детето?

# 7
  • Мнения: 363
на 2 годинки и 8 месеца е. Явно от диетата, но обрива почти изчезна. Не му дадох нищо, защото и двете лекарки така ме посъветваха-само в краен случай. Едната е джипито, а другата - на частно.

Общи условия

Активация на акаунт