Мукотомия - д-р Катя Кирова

  • 3 862
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, предстои ми мукотомия (отстраняване на част от лигавицата на носа) при доктор Катя Кирова, практикуваща в МЦ "Лора" и УМБАЛ "Света Анна" (бивша Окръжна болница). Това се налага поради хипертрофия на конхите вследствие на нелекувани инфекции и прекалено дълга употреба на ксилометазолин. Ако някой има личен опит (прекарал е такава операция или е специалист УНГ) бих бил много благодарен, ако сподели нещо повече за операцията. Има ли висок риск да се увреди сериозно лигавицата или е просто една рутинна операция? Ако сте били оперирани от Д-р Катя Кирова, също бих бил благодарен ако споделите преживяванията си? Успешни ли са били операцията ви, имало ли е усложнения и т.н?

Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 64
nikval запълнил си си кутията със съобщения. Исках да ти изпратя лс относно въпроса ти за ревматолог, който си ми задал.

# 2
  • Мнения: 82
Здравейте, предстои ми мукотомия (отстраняване на част от лигавицата на носа) при доктор Катя Кирова, практикуваща в МЦ "Лора" и УМБАЛ "Света Анна" (бивша Окръжна болница). Това се налага поради хипертрофия на конхите вследствие на нелекувани инфекции и прекалено дълга употреба на ксилометазолин. Ако някой има личен опит (прекарал е такава операция или е специалист УНГ) бих бил много благодарен, ако сподели нещо повече за операцията. Има ли висок риск да се увреди сериозно лигавицата или е просто една рутинна операция? Ако сте били оперирани от Д-р Катя Кирова, също бих бил благодарен ако споделите преживяванията си? Успешни ли са били операцията ви, имало ли е усложнения и т.н?

Предварително благодаря за отговорите!

# 3
  • Мнения: 82
Здравейте, предстои ми мукотомия (отстраняване на част от лигавицата на носа) при доктор Катя Кирова, практикуваща в МЦ "Лора" и УМБАЛ "Света Анна" (бивша Окръжна болница). Това се налага поради хипертрофия на конхите вследствие на нелекувани инфекции и прекалено дълга употреба на ксилометазолин. Ако някой има личен опит (прекарал е такава операция или е специалист УНГ) бих бил много благодарен, ако сподели нещо повече за операцията. Има ли висок риск да се увреди сериозно лигавицата или е просто една рутинна операция? Ако сте били оперирани от Д-р Катя Кирова, също бих бил благодарен ако споделите преживяванията си? Успешни ли са били операцията ви, имало ли е усложнения и т.н?

Предварително благодаря за отговорите!
ИЗЧИСТИТИ СИ КУТИЯТА СЪС СЪОБЩЕНИЯ

# 4
  • Мнения: 478
ми и аз съм озадачена от потребителя nikval за въпроса му също и към мен се е обърнал с въпроси за ревматолози, и аз се вързах да му отговоря, но кутията му с лични съобщения е пълна, незнайно как - като има само 1 пост на обща страница.

# 5
  • Мнения: 3
Да, запълнена ми беше по едно време кутията. Пиша на ЛС на доста хора с един и същ въпрос - за ревматолози, защото просто искам да събера максимално много отзиви за такива лекари. Не виждам нещо особено странно в това. А относно за единия пост - ами толкова е какво да направя - не мога кой знае какво да кажа - все пак форума е за майки, аз съм мъж на 22, без деца. Занимавам хората тук на лични, защото просто ми трябва инфо. Който смята, че по някакъв начин съм му досадил, просто да не ми отговаря, естествено няма да го занимавам повече. Доста хора ми отговориха досега и ме насочиха към лекари и някой важни подробности, които бях пропуснал. Бладаря им за това.

Относно мукотомията, ако някой случайно един ден потърси инфо за нея. Не болеше отрязаното място в носа. Имаше едно доста голямо неудобство от факта, че в носа ми беше напъхана огромна тампонада, която да притиска отрязаното място в носа. Това създава натиск отвътре, от вътрешността на самата носна кухина и е кофти като усещане, но се седи с тези неща 3-4 дни, в които се диша само през устата, така че се преживява някак си. След като се махнат тези тампони (изваждането им изобщо не е приятно, но трае една-две минути) вече дишах нормално. Бяха ми сложили и едни пластмасови пластини, които бяха за предотвратяване на повторно срастване. Тях ги махнахме около десет дни след операцията. Не болеше махането. За съжаление аз явно си имам някаква алергия към нещо, може би домашен прах, защото постепенно едната ми ноздра пак почна да се позапушва. Ходих при лекарката, която ме оперира и тя каза, че не е проблема в конхите, можела да ми види гърлото през носа, нямало обструкция. Сега сутрин обикновено едната ми ноздра е запушена, но доколкото съм забелязал като изляза навън винаги е отпушена, пък и понякога вкъщи. Все пак носа е доста по-добре отколкото преди операцията. Струваше си, но си го имаше значителния дискомфорт 3-4 дни. Освен това трябва да се има предвид, че имало шанс, както ми каза доктор Катя Кирова, след операция (спести ми го преди нея, което не е много похвално) да се развие някаква хронична хрема. При мен няма хрема. Освен това да се знае, че след операцията оперирания има право на два безплатни контролни прегледа в рамките на един месец след операцията при опериралия го лекар. Така ми обясни д-р Кирова, но отново доста късно, чак два месеца след операцията.

Общи условия

Активация на акаунт