Настинка или грип, как да ги разпознаем

  • 1 403
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Сега сме точно през този сезон, когато този вид заболявания са най-често срещани.Как да ги разпознаем в зависимост от симптомите, питам защото в понеделник бях на гости у приятелка с бебе и нищо ми нямаше, но днес ми е отпаднало, имам мускулни болки и такива в очите.Температура нямам. ConfusedЛеко ме дращи гърлото, хрема нямам.От снощи съм на Фервекс и чайове.Въпросът ми е, има ли някаква вероятност, ако е грип да съм заразила детето.Чак съвестно ми стана и предупредих приятелката. Аз бебето не съм го пипала и прегръщала, въпреки че съм е приближавала.Много хора биха си премълчали за това че са болни.Мои колежки ми казват, че нищо ми няма, че просто съм настинала, дано се окажат прави.И още нещо да попитам при такива симтоми как точно се лекувате.Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 46 437
http://grip.zdrave.bg/facts28.htm

За облекчаване на симптомите - капки за нос, Трахизан за смучене, Парацетамол и оцет, ако имам висока Т, това прилагаме вкъщи.

# 2
  • Мнения: 3 675
Благодаря за инфото на Никол.Като ги чета май на грип отива работата, но нямам температура, ето това е особенното в случая.Общо взето само мускулите и очите ме болят.Грипът винаги ли протича с температура?

# 3
  • Мнения: 3 211
Аз, например температура много рядко вдигам, а съм боледувала от грип.
Щом имаш напрежение и болка в очите, по-скоро вдигаш вътрешна темп.
Ако мускулите те болят толкова, че не можеш да си вдигнеш ръката или крака е грип.
Но каквото и да е, лечението ти към момента е едно и също. Вече, ако не се вземат мерки стават усложнения и предписват АБ.
А за бебето няма какво да се обвиняваш, тогава не си можела да предвидиш, че ще се разболееш. А и бебетата имат по-силен имунитет.

# 4
  • Мнения: 1 217
В къщи при първи симптоми веднага се взима Фервекс.Капки за нос Ксилометазолин и бонбони за смукане Голиа Актив.
Мъжът ми е много кекав.Духне ли го вятър и е готов болен.Детето явно се е метнало на него.
Аз сериозно не съм боледувала от години/пу-пу/,тук-таме някоя хрема и сополи.
Детето миналата събота си ляга следобед читав и като стана хоп вдигна 39 градуса.
Да,за бебето не се обвинявай,наистина няма как да си знаела ,че ще се разболееш.

# 5
  • Мнения: 3 675
Благодаря за отговорите, може наистина да е грип, защото и мъжа ми се очертава нещо да се разболява.Май Вери Найс е права, грип ще е, колежка на мъжа ми е в болнични от вчера, може от него да съм се заразила.Вчера си говорим с мъжа ми да започваме да вземаме превантивно витамин с през февруари, когато ще е пикът на епидемията.Но като гледам започне ли се веднъж с този грип, няма отърваване.Решила съм, че ако вдигна температура, ще си взема болнични, все го карам на крак без годините, което май е голяма грешка от моя страна.

Общи условия

Активация на акаунт