Несвършена работа или рушвет?

  • 1 901
  • 44
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Преди няколко месеца бях пуснала тема, в която описах как продавач в хранителен магазин ме изгони, за това, че му направих забележка, че пипа непакетираните храни с голи ръце. Повечето от вас, ме посъветваха да уведомя РИОКОЗ.
Така и направих. Пратиха ми писмо, с молба да спомена кои обекти нарушават правилата. Посочих ги. И зачаках отговор. Чаках до вчера, когато прочетох, че по празниците РИОКОЗ е направило много проверки в хранителни обекти и нарушения, практически, не били открити. От яд реших да си купя бира и отидох до магазинчето, в което пазарувам рядко, защото има хлебарки. И с ужас видях, как една гадина се разхожда върху опаковачната хартия. Чашата преля и написах пак писмо, че чакам отговор на моята жалба и изрично споменах магазина с хлебарките.
Днес получих това като прикрепен файл на протокола:
".....от служители на РИОКОЗ не се констатира манипулиране  на хранителни продукти без предпазни средства.
В хранителните магазини  имат осигурени мивки с топла и студена течаща вода , миещи и подсушаващи средства за подържане  личната хигиена на персонала.
При предлагане на непакетирани хранителни  стоки се използват еднократни ръкавици, найлонови торбички, щипки, шпатули, черпаци и др. прибори."
Е това е върхът! #Cussing out Как не ги е срам! #2gunfire От 10-12 магазина на пазара, само в 1 се използват ръкавици, и то НЕ еднократно!
Тази история ме наведе на мисълта, че като нищо, на служителите на РИОКОЗ, им е даден подкуп....защото аз всеки ден минавам от там и виждам, как с голи ръце взимат месо и др.
Посъветвайте ме, как да процедирам в тази ситуация.
Дойде ми идея, да снимам с камера...ама заслужава ли си да се занимавам с това?
Май ще е най-добре да преглътна факта-за кой ли път вече, че в тази държава не се спазват законите и корупцията стига до там, че да застрашава здравето ни.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Явно хората си плащат, за да не ги закачат.
Идеята ти да снимаш с камера е добра. Но занеси записа в някоя телевизия.

# 2
  • Мнения: 3 268
За съжаление това е борба с вятърни мелници.Просто пазарувай там,където е чисто и няма хлебарки.В Хасково такъв магазин е Чочко.Ние,клиентите постепенно ще изхвърлим от пазара тези,които не работят добре,като не пазаруваме от тях.Не е ли така?

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Така е, Стефи...аз това и направих- не пазарувам при тях...ама защо не получавам адекватна реакция от органите?

# 4
  • Мнения: 25 568
Мдам, познато ми е. И аз писах жалба, но до друга инстанция и за друг род магазини. След месец и половина благоволиха да ми отговорят - никакви нарушения не са установени, плюс резултати от изследвания - отрицателни, разбира се.  Whistling
Чак ми стана неудобно как съм посмяла да набеждавам горките хорица, чисти като детска сълза...  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 123
Идеята ти да снимаш с камера е добра. Но занеси записа в някоя телевизия.
Може и да свърши работа един запис.
Евентуално. newsm78

# 6
  • Мнения: 682
Според мен, на съответните органи не им се занимава. Отвсякъде цари безхаберие в милата ни родина...

# 7
  • Мнения: 212
Един държавен служител получава 300 лв. заплата. Ти да не искаш за 300 лв. да се скъса от работа че и да ти отговори на жалбата даже... Както се казва - "Те ни лъжат че ни плащат ние ги лъжем че работим". Казвам го от собствен опит. За толкова пари не си заслужава да си мръдне човек пръста камо ли да си върши и съвестно работата...

# 8
  • Мнения: 682
Борисе, ако така разсъждават всички българи - сериозно сме го закъсали...Според мен е важно човек да има и самосъзнание.

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Борисе, ако така разсъждават всички българи - сериозно сме го закъсали...Според мен е важно човек да има и самосъзнание.
е тя държавата ни и за това е на тоя хал.
никога не съм разсъждавала по този начин и гледам съвестно да си върша задълженията, до колкото е възможно, разбира се, защото при нас работа за пет човека я върши един. лично аз си налягам парцалите поради причина, че имам малко дете и мога безпроблемно да ползвам болнични и отпуск, когато ми се наложи. и не разбирам хора, които дремят на някое местенце за 300 лв. , просто така, за да са на работа и едновременно с това да мрънкат, че не получават достатъчно пари.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Не е, като да не им се е занимавало, най-вероятно са се разходили до магазинчетата, получили са, каквото са поискали, стиснали са си ръцете и са си тръгнали по живо  по здраво.  Ако имаш желание и време ги снимай, но със записа прати и копие от отговорите на съответните инстанции, та да се видят и имената на инспекторите. Дано наистина ние клиентите изхвърлим от пазара нелоялните търговци, но някак си, не ми се вярва, особено, ако "Те ни лъжат че ни плащат ние ги лъжем че работим" е мотото на повечето българи.
Стискам палци да ти се занимава.

# 11
  • Мнения: 17 407
Писах и аз миналата година. За кво ли. Не се установиха нарушения, мноо ясно. И у форума писах, ма не ми вярват, бе- кви хора, ей! Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 2 180
Имам позната, която работи в тази сфера и ми е назовавала две вериги ресторанти, които си плащат редовно на някой вътрешен, за да ги уведомяват предварително ако ще има проверка, съответно са се "застраховали" добре.
Обаче и другият вариант е кофти- проверки с безпочвени обвинения и налагане на глоби за нищо, само за да отчитат дейност. Милия ми беше глобен с 500 лв., защото тубичките със сосове имали потекло около гърлата. Е, това ако не е гавра!

# 13
  • Мнения: 9 990
Прекалено е ниска берзаботицата.И гаражната търговия освен това трябваше отдавна да са я премахнали като вид... Tired

# 14
  • Мнения: 2 018
И аз съм се отказала да алармирам в ХЕИ /сега РИОКОЗ/. Преди години ме изкараха, едва ли не лъжкиня.  Tired
Наскоро в кварталното ни магазинче им направих забележка, че са длъжни да пишат цената на килограм на салама. Слагат си каквито искат цени. Направи ми впечатление, че за един и същи грамаж и марка салам има различни цени. Попитах я защо не ми напишат цената на килограм, а залепили етикетчета за всеки един поотделно. За по-бързо обслужване, било. Да ама така ме ударят не в грамажа, а в цената. Казвам И: Искам да ми кажете цената на килограм. Отговора беше: Е, сега как да го изчислявам?  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт