Как да откажа пиенето на вода на детето като спи?

  • 2 352
  • 7
  •   1
Отговори
Моля Ви, за помощ. Детето ми е на 1г.3м. През нощта спи неспокойно, върти се и пие вода, на нощ изпива по 300 - 400 мл. вода, пие вода и когато спи и през деня. Трябва да й сменяме памперса през нощите и ако не уцелим точният момент - трябва да я и преобличаме, така нощта се превръща почти в ден. Просто е ужасно. Започнах да й говоря, че другите като спят не пият вода - тати, мама, другите деца, но тя се тръшка и приревава и си иска водата. Ще съм много благодарна за Вашите съвети.

# 1
  • Мнения: 327
Ситуациата ми е много позната Simple Smile Начина е да отказвате шишетата и да се учите от чашка. Още обаче сте много малки. Ние така се тормозихме взаимно. Когато стана на 2г и тръгна на ясла, където успяха да го отучат от шишето, спря да се буди и сега си спи непробудно цяла нощ. Още малко търпение и успех ви пожелавам!

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Иска вода, защото е жадна или се успокоява с биберона на шишето? Ако е второто ще ти е доста по - трудно да я откажеш, но ако просто иска да пие, давай водичката от чаша.
Ще трябва да се изправя, за да пие и много бързо сама ще се откаже.

# 3
  • Мнения: 53
Със моята дъщеря имахме същият проблем. Даже й правихме изследване за някакво заболяване.Пиеше по 400мл вода на нощ, а и през деня пиеше много. Оказа се ,че кучешките зъби й растат и с бибероната се успокоява и чеше венците. Когато пробиха зъбките се успокои.

# 4
  • София
  • Мнения: 395
Не е лошо да пие вода, по лошо е ,че си я научила да и сменяш нощно време памперса.След време ще спре да пие толкова вода, (или поне няма да те събужда за това)но щом е свикнала да и се сменя памперса за това със сигурност ще те буди много и няма да и е спокоен съня.Знам го от личен опит със сина ми.С щерката после избегнах този момент и тя не се събуждаше защото се е напишкала.Разбира се сега вече сме без памперс и се събужда ако се изпусне, защото е едва още на 2.10г,така че то няма голяма разлика май Mr. Green

# 5
  • Мнения: 344
При сина ми проблемът е абсолютно същия. Понякога пие дори повече от 500 мл на нощ, през деня е същата работа. И аз започнах да му сменям памперса иначе сутрин е подгизнал. Буди се в най-добрия случай на 2 часа и мрънка за водата. Направо сме се побъркали с мъжа ми от безсъние. Нямам идея как да го отуча. Заспива и през деня с вода. Всякакви идеи ще са ми от полза.

# 6
  • Мнения: 958
и ние така, ама доста повече от 400мл, една вечер, като я пренасях в нейното легло, коремчето и издаваше такъв звук, все едно клатиш шише, като бълбукане. Много се притесних.
Смених шипето с чаша, но тя почна да пие много мляко, пак от шише. Около литър на нощ, две шишета преди лягане, едно две през ноща, и две сутрин.
Ако не и напълня шишето се буди и плаче, вика мама-мама, мако, сочи шишето. Да ти скъса сърцето направо.
Мислех много дали да и спра млякото, но тя не яде почти нищо през деня, и ако и спра и млекцето, съвсем ще изхъртавее.
ГОлям проблем ни е това.

# 7
  • Мнения: 984
Имахме проблема на Джоя точно до втория РД на Ния. На следващия ден категорично отказах да й дам вечерта шишето с мляко. Млякото си го изпи на вечеря, не съм я лишила. Вода й дадох две-три глътки след като й облякох пижамата и измих зъбите. Така бях сигурна, че не е жадна. Кризата трая около седмица. Преодоляхме я заедно с много обяснения и абсолютна категоричност от моя страна, залисване с други неща и т.н.

Сга ката погледна назад си го отчитам като грешка, че не махнах шишето много по-рано.

Като махнах нощното мляко, Ния започна да се храни през деня много по-обилно. Пак за около седмица апетитът й са повиши. Но и храната, която й приготвям е домашна и предимно плодова и зеленчукова с пиле, риба и телешко /смляно/.

Това, към което мога да ви насоча е да промените ритуала преди лягане и да приберете всички биби и шишета. Дръжте ги някъде, ако случайно сте в безизходица /ако е болно детето или друго/. С половинчати мерки не става.

И, последно, ако решите да махнете бибите и шишетата не отстъпвайте при рев, защото ако веднъж отстъпите детето ще реве до победа.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 18:08 от Мишона

Общи условия

Активация на акаунт