Кое училище е Младост 2 да изберем- 128 или 39?

  • 18 364
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 831
Мили мами и татковци (знам, че и татковците преглеждат темите  Laughing),
Моля Ви да ми помогнете в избора на училище за дъщеря ми от 5-ти до 7-ми клас!!!!!!
От есента ще се местим в Младост 2. Най-близкото ни училище (през 1 блок) е 128 СОУ "Алберт Айнщайн". Следващото не далечно е 39 СОУ ""Петър Динеков". Иска ми се дъщеря ми се попадне в добра среда и затова реших да се допитам до Вас.
Препоръчайте ми, моля Ви едно от двете!!!! Планирам пролетта да посетя и двете училища, но все пак като имам мнения на хора, които имат наблюдения ще ми е по-лесно да избера.
Благодаря Ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 7 263
Момичета има търсачка - четете я, ще ви спести време Peace
Ето линк към подобна тема , а в мой пост вътре пък има линк към тема-анкета, кое е най-доброто училище в Младост и има доста мнения.
Късмет в избора  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 38 201
Нито едното, нито другото.

# 3
  • Мнения: 888
И ние се местим в Младост2 след 2 седмици за 2-ия срок.Детето е 3 клас.Избрах 128-мо.Чудех се дали да не я запиша на частно,но след като посетих държавното се оказа,че госпожата там е много сладка-30-ина годишна,много приятна.И ако дотогава имах колебания-вече нямам.Ако не съм доволна-наесен ще посетя 125-то(не съм го виждала,но много се хвали.....обаче идва далечко ,ако детето ходи и се прибира само),или в някое частно.Иначе самото училище-128 е в плачевен вид отвън,но стаите на малките са много хубави-с чисто нови чинове,телевизори и пр...но най-определящо в крайна сметка е госпожата.

# 4
  • Мнения: 2 641
да ви кажа вече по компетентно.... започнах работа към училищата и посетих и 125  училище. учителките не ги познавам и в двете училища, но като база и цялостно отношение 128 училище за мен е по доброто. за 39 нямам наблюдения. ако н ети идва далече бих ти препоръчала 119 на Плиска, много съвременно училище за мен , там преподавам с голям кеф. зам. директорката е много любезна и дейна. но от младост определено бих препоръчала 128.
да  допълня че в 125 преподавах на 5 клас - по рязюздан клас не бях виждала. и изобщо училището не ми допадна. този месец сигурно пак ще имам часове и ще споделя.

# 5
  • Мнения: 7 263
Anaise какво преподаваш?
Не разбрах от поста ти в 125-то или в 128-мо училище преподаваш newsm78
И много те моля, ако не те затруднява би ли слагала главни букви и препинателни знаци, защото така трудно ти следя мисълта, а темата ме интересува.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 22:58 от Lennyh

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Lennyh , ти да не се местиш в Мл.2  Joy Joy
  bouquet
Та по какво преподаваш, Anaise ?
Щото да обуздаеш разюздан клас е само по силите на голям професионалист-преподавател. Не е за всеки.
Колкото до 119 и другото, което е през булеварда... Пак са 1:1. А бре повечето средни школа са средна 'убост.  Flutter

За 39то отзивите са само положителни. За 128 нямам никакви.

# 7
  • Мнения: 831
Момичета, благодаря Ви, че се включихте в темата!!!!   bouquet
Сега ще прегледам линка, който е посочила Lennyh.
Знам, че образованието в среден курс е под всякаква критика, защото аз самата преподавах от 5-ти до 7-ми клас в 22-ро СОУ и видях за какво става въпрос. Добре, че забременях, за да се махна завинаги от там и изобщо от учителската професия! Много обичам работата с деца, но в училище е супер изморително и изнервящо за мен. Все още ме прегръщат учениците като ме срещнат и ми става много мило и приятно, но....не бих се върнала да преподавам.
Нямам възможност сега за частно училище. Таксите са непосилни за мен, а и имам дете на 2 години, което няма шанс да влезе в държавна градина в Младост и ще трябва да измисляме друг вариянт.
Знам, че преподавателите са най-важното нещо, но се чудя как да стигна до по-прясна информация. И аз за 39–то съм чувала по-добри отзиви, сайта им е по-хубав и с повече информация, но дали това не е само реклама? Много е важно наистина и какви деца учат в училището. Казвам това, защото във "елитното" 22-ро са предимно деца на известни и заможни личности и шепата "обикновени" деца са подтискани от "елитните' деца..мнгоо е грозно, лошо и депресиращо.
Искам детето ми да учи с "обикновени" деца,а  после да избере дали ще стане "необикновена личност, ако мога така да се изразя?!
Ще следя темата редовно и ще се радвам кой каквото може да сподели специално за тези училища.
Струва ми се излишно детето да пътува за среден курс в тия задръствания и затова търся по-близкия и удачен вариянт.
  bouquet

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хм, и 2-те деца на братовчедка ми учиха в 22ро. Обикновени дечица.
Дори сигурно си им преподавала...  Simple Smile
Ама чак такова нещо:

и шепата "обикновени" деца са подтискани от "елитните' деца..мнгоо е грозно, лошо и депресиращо

не са споделяли. Нито пък майка им.

# 9
  • Мнения: 7 263
Шани, възприятията на децата понякога са различни и не осъзнават, как нещо ги дразни и изкарва извън нерви.
Иначе aspasia в предишната тема, "Кое е най-доброто училище в Младост" бях писала за 39-то. При мен дилемата беше между 125-то и 39-то. Избрах 125-то защото и двамата със съпруга ми сме учили там и решихме, че е по-подходящо за сина ни, но и от 39-то имам доста приятни впечатления - като обстановка, като учители и персонал, с които разговарях докато подавах молба там.
Наистина на място нещата са по-различни от сайтове и реклами  Peace

# 10
  • Мнения: 831
хм, и 2-те деца на братовчедка ми учиха в 22ро. Обикновени дечица.
Дори сигурно си им преподавала...  Simple Smile
Ама чак такова нещо:

и шепата "обикновени" деца са подтискани от "елитните' деца..мнгоо е грозно, лошо и депресиращо

не са споделяли. Нито пък майка им.

Не винаги децата казват всичко на родителите си. В начален курс е различно. Аз говоря от опит за среден курс там. Колкото и да са добри някои преподаватели, файда няма, като има 3-4 деца от класа, на които не им пука за училището и останалите го отнасят най-много. Темата за това е обширна. Аз не мога да се оплача, мен ме слушаха повечето. Преподавах по музика и съм се старала часовете им да са различни и необикновени когато мога. Водила съм им танцьори да им показват различните танци, които изучавахме; китаристи, свирех им на различни инструменти - не само на пиано, както и ги учех на песни, извън учебника (THE BEATLES, QUEEN И много български). Но си има деца, които просто не ги интересува нищо и когато им направиш забележка или им поставиш ниска оценка те заплашват с баща си, който е управител на нещо си или има хотел, което е супер смешно за мен!
Да не се отплесвам повече на тази тема, защтоо тя не засяга толквоа въпроса ми Wink

Прегледах и останалите теми, които посочихте, още веднъж Благодаря! Продължавам да следя  Shocked

# 11
  • Мнения: 2 274
    Повдигам темата, за да ви предупредя ако сте решили да си записвате детето в 5-ти клас в 39-то. Бъдещите пети класове са 2 - "а" и "б". В "а" клас едва ли ще ви сложат детето, защото класът е голям / мисля че бяха към 30 деца в началото, сега незнам/ и е с профил рисуване. " б " е с профил англиски език и каквито нови попълнения дойдат ги бутат в "б" клас. Класът е ужасен, има два индивида пред изключване. Проблемът е, че освен че са по-буйни децата за 4 години смениха 5 учителки и са толкова изпуснати, че няма и накъде повече. Добрите деца започнаха да се местят в други училища още след 2-ри клас, когато първата им класна забременя и излече в болничен. Горчиво съжелявам, че не го преместих и аз тогава. Синът ми е едно от най-добрите деца в "б" клас и в момента правя всичко възможно, за да го накарам да се подготви добре за приема в математическата паралелка в 125 или СМГ. Говорихме си някои от майките с по-умни и ученолюбиви деца и сме на мнение, че е крайно време да измъкнем дечицата си от този клас.
Незнам как е в 128-мо, но сега и пари да ми дават няма да си променя мнението за 39-то училище!

# 12
  • Мнения: 831
benighted Много благодаря за мнението ти, защото наистина съм в голяма дилема. Днес бях и в 128-мо и в 39-то училище. 128-мо изобщо не ми хареса. Ще имат само 1 паралелка 5-ти клас, която за сега е от 33 деца....т.е. кошмар!
39-то наистина ми направи много добро впечатление като визия, а и по канцелариите също се държаха добре, но вече знам защо Wink
Ходих и в 144-то, което е до Патиланци и чакам да ми се обадят, за да "препитат" дъщеря как рисува и как танцува, защото там паралелките са такива. Много се надявам да я харесат, специално за хореография и да сме там. Мисля, че ще и допада, защото много обича да танцува.
Днес звънях и на зам.директорката на училището, в което работех и там също не ми препоръчаха 39-то. казаха ми, че в 144 е много по-добре.
След като прочетох и твоя пост съвсем се настройвам и се моля да сме в 144. Дъщеря ми е буйно дете и само и липсва да се събере с още такива....мъка!
Ако някой знае повече за 144-то, моля да сподели!!! (Пък аз може и да пусна ново запитване) Wink
  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 274
За 144-то нямам мнение. Само знам, че от двете училища там - 81-во и 144-то, първото е по-добро. Племеникът ми беше в него / сега е в математическата паралелка в 125-то/ и родителите му бяха много доволни. Също така и децата на много познати учат там и никой не се е оплакал.
В 39-то, училищното ръководство също много се притеснява да не се наложи да събират двете паралелки в един 5-ти клас, както са в 128-мо. На последната родителска среща, децата ни изведнъж станаха много добри и умни, но малко буйнички  Outta Joint. Иначе за учителите нагоре знам, че са добри педагози, но класа ...

# 14
  • София
  • Мнения: 3 108
Аз ще се опитам да вмъкна една все пак оптимистична нотка.  Wink На мен лично ми допада загрижеността на директорката за реда в училището и за проблемите в отделните класове. Не мисля, че любезността, която си срещнала сред администрацията, е била с цел да бъдеш заблудена Simple Smile, още повече, че интерес към училището има- за първи клас напливът е доста голям и като никога ще се оформят поне три паралелки /а не две, както през последните години/.

Моите надежди за въпросната паралелка са именно в преподавателите, както и в бъдещия им класен ръководител. Наистина в паралелката има доста буйни деца, но е вярно и това, че класът просто беше изпуснат през последните две години. Надявам се, че с едни добри преподаватели ще се подобри и дисциплината.

Това, разбира се, са си мои субективни очаквания, тъй като взех решение да оставя сина ми в същото у-ще и разбира се, много ми се иска нещата да тръгнат по-добре. Blush

Общи условия

Активация на акаунт