подкрепете ме

  • 832
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравеите,казвам се Нина Димитрова,от гр,Монтана.Имам дъштеря на 1,11 г,роди се много мъничка-1,5 кг,с лицеви малформации,локсация на тазобедрена става.За съжаление ,локсацията бе открита много късно,макар 4е я водих по доста специалисти.По ирония на съдбата баща и ни изостави и сега се мъча да я гледам сама.Имам още две деца,едното от които е ученик 12кл,а другото работи в София.Никои не ми обясни че малката може да мине на ТЕЛК,че мога да получавам още някакви добавки към маичинството.Със много унижения,успях и събрах пари за операцията на малката,която е вече факт,но..маичинството ми свършва,а тепърва тя трябва да ходи на физиотерапия и рехабилитация.Не мога да се върна на работа,няма кои да се грижи за нея и дефакто оставам без всякакви доходи.Освен това за да я заведа в София на физиотерапия пак са ми нужни средства.Пиша тук защото когато търсих спонсори за операцията непостигнах нищо освен че я нарекаха сакат боклук.Не съм човек които е свикнал да моли за помошт,винаги сама съм се справяла,но сега ненамирам изход.Ако някои реши да ми помогне по някакъв начин,ще му бъда благодарна.Не го правя заради себеси,искам детето ми да има пълноценно детство.Искам да е здраво нормално дете,което няма вина че живее в страна в която управляващите нехаят за здравето на децата.
Страшно ми беше трудно да се престраша да пиша тук,но все пак го направих.
Благодаря ви предварително.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 21:19 от Mama Igi

# 1
  • Мнения: 3 914
И как очакваш да те подкрепим?
Ти си просто КОБРА ДОЛНА ЧЕРТА,дори ел.поща нямаш тук,не казваш нито как се казва детето,нито показваш документ,който да докаже проблема,изобщо нищо.
Аз самата съм търсила тук помощ,но целият форум видя епикризи и покани от клиники със съответната сума за лечение,също и снимки на мен ,съпруга ми и детето ми,срещнахме се с доста хора,дори медии.Така че,докажи че имаш проблем,дай всичко което доказва ,че ти всъщност съществуваш и тогава ,ако си готова пиши в Благотворителния,там хората ще ти кажат какво още и как по-натам.
Все пак успех Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей Нина, съжалявам, че толкова много грижи са споходили малката главица на дъщеричката ти, а и твоята. Явно живота е бил лош към вас. Искрено се надявам, да се намери някой да те подпомогне, но познавам много хора в този подфорум, които се блъскат като тебе да намерят изход от същата ситуация. Може би, като се замисля, можеш да потърсиш помощ при Момичетата от Движението на българските майки, дано там имат повече възможности. Изтрих от поста ти личния ти ГСМ, защото из интернет бродят много недоброжелатели, и всички които искат могат да ти пратят лично съобщение, вече си се регистрирала и ще могат да ти пишат. Но понеже тук могат и да пишат много хора, които да си измислят истории подобна на твоята, ще те помоля все пак да сложиш някакви епикризи, или други документи, които да покажат истиността на думите ти допълнително. Освен това, как ще получиш помоща мислила ли си, някаква сметка, или поне дебитна карта? Това в случай, че някой иска и се опита да ти помогне!
Но моята мисъл е друга, ти подавала ли си документи за ТЕЛК, не разбрах това, получаваш ли от социалните помощи за детето си. Ако е определн процента от ТЕЛК-а, имаш право да бъдеш личен асистент, и трябва да отидеш във вашите социални да подадеш документи! В другия ни подфорум Интеграция, има много за ТЕЛК-а, личния асистент и други! Порови, ще намериш много полезна информация.
Успех и кураж!

# 3
  • Мнения: 11
neznaeh 4e moga da mina na telk s neq,a i ot hodene po bolnici ne mi e ostavalo vreme da mislq za drugo,sega tepurva trugvam po dulgiq put za telk,li4en asistent i t.n,poneje mi svur6va mai4instvoto.Ideq nqmam kakvo 6te izleze,navsqkude iskat pari a az ve4e nqmam 1 st.I vsi4ko samo za6toto v Gorna Banq ne otkriha navreme loksaciqta.4udq se dali da ne zaveda delo za lekarska gre6ka.nezaradi parite,a zaradi tova 4e kogato li4niq lekar se obadi na gospodina v klinikata i mu kaza 4e po negova vina deteto e s mnogo tejka operaciq,4e e stresirano i psihi4eski,onq zapo4na da obqsnqva 4e nemoje da gre6i,4e toi hodi v 4ujbina i t.n,vidite li az sum velik,nemoga da sgre6a.Posuvetvaite me kakvo da napravq i kakvi dokumenti 6te sa mi nujni,osven epikrizata ot genetika i ot operaciqta za minavane na telk

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 kobra_  вместо да си губиш времето със съд, аз мисля, че едно писмо до болницата на първо време с оплакването, ще ти свърши работа.

А за ТЕЛК има цяла тема, като пуснеш, че увреждането е от раждането и желаеш от тогава да ти изплатят всичко, ще ти изплатят щом още не са минали 3 години от раждането.

След като са ти прясни епикризите, ТЕЛК-а ще извадиш много бързо. Кажи на личната да подготви документите.

Общи условия

Активация на акаунт