Дали наддава добре?

  • 341
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 796
Момичета, тъй като преди имах проблем с кърмата, педиатърът ми каза да тегля бебо на 4 дни и че би трябвало за четири дни да наддава минимум 100гр.  При последните две мерения - за 6 дни беше наддал 100гр., а сега за 4 дни - 70гр?  Да кажа, че сме на два месеца и 12 дни.  Сега на моменти кърмата ми капе и през блузата, но дали е хранителна? Както виждате не правя изключение от майките, които непрекъснато се съмняват в кърмата си Rolling Eyes. Но все пак? Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Я зарежи тези мерения - след като тече кърма,значи всичко е наред.НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА НЯМА!
При това бебетата наддават скокообразно,а не по плавно възходяща линия,което е нормално,предвид че не ядат всеки път едно и също количество храна,а и сега в тези жеги е нормално и апетита да понамалее.
Ако искаш съвети - забрави кантара,кърмете се с удоволствие и радост абсолютно на поискване без режим,без ограничаване на сученето до определен брой минути,без вода,сок,чай или други добавки и няма да имаш никакви проблеми Grinning

# 2
  • Мнения: 5 228
Наддава си идеално детето. Четири дни са твърде кратък интервал, за да се каже дали наддава добре или не - при такива малки разлики оказва влияние върху резултата и това дали скоро е пишкало/акало човечето, как точно е застанало. . . Щом дори ти тече кърмата, значи изобщо няма за какво да се притесняваш. А нехранителна кърма съществува само в промитите мозъци на голяма част от българскит педиатри.  Wink

# 3
  • Мнения: 980
Добре дошла! Hug
Страхотно се справяте с наддаването. Гледай да кърмиш по-често (да не чакаш да минат 3 часа или да отказваш нощното хранене) и всичко ще е наред.
Ако имаш някои въпроси сме тук.
Можеш да погледнеш и Библиотеката на форума.
Успех.

# 4
  • Мнения: 397
И аз си мисля, че е по-добре да не се шашкаш толкова. Кърми си го детенце на поискване и всичко ще бъде Ок. Ала

Общи условия

Активация на акаунт