Притеснения за ръстта

  • 2 284
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравеите мами!
Започвам да се притеснявам, че бебока не расте на см.. В петък навършваме 1 годинка, а от 3 месеца сме все 73 см.. Не, че и кг са ни много - 9900 ама нито аз нито татко ни сме от джобните модели. Живеем в Кипър, тук нацията им е низкостебленна и педиатрите ми казват да не се притеснявам. ама аз не им вярвам много. Те така ми казваха, когато малкия имаше 39.7 температура и твърдяха, 4е имаме някакъв вирус с обрив, а ние шарка си карахме.
Та не знам дали е за притеснение това. Знам, че децата не растат равномерно ама, чак пак хич?!

# 1
  • Мнения: 1 298
На 1година дъщеря ми беше също 73 см.
На 2год и 2 месеца е 84 см.

И аз се притеснявам малко.
Живеем в Холандия и връстниците и са глави над нея.

Но пък ние с мъжа ми не сме високи.

# 2
  • Мнения: 1 305
Моята дъщеря беше на 1г 74 см
Днес пак я мерих 76 см. Според мен си зависи от самото дете. Дъщеря ми първите 3 месеца растеше по 1 см, но после  всеки месец по 3-4 см. Дъщеря ми сега е почти еднаква на размер с всички деца които са с няколко месеца по големи от нея
Не се притеснявай според мен всичко е наред  Peace

# 3
  • Мнения: 6 438
Според мен нямаш повод за притеснение.
Добре си е детенцето.
Моят син на годинка беше 78 см,което не е много повече.Сега е вече 88. Laughing
Омаи предвид,че през втората годинка растат не толкова на килограми,колкото на височина и нещата се уравновесяват.  Peace

# 4
  • Временно
  • Мнения: 788
Ето една табличка за нормативите при теглото и ръста при децата до 7 години
Не си споменала дали детенцето е момиченце или момченце,но като гледам и в двата случая си е в нормите детето. Peace

# 5
  • Мнения: 4 555
И моята дъщеря на 1г. беше 73, а на килограми - 9200. Така че добре си е детето, не виждам какво те тревожи.

# 6
  • Мнения: 2 111
На 1 година дъщеря ми беше 74 см висока и тежеше 8.600.
Притесняваше ме единствено теглото,не и ръста.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна на 1г също е била в тези граници, ръст - 73см, тегло - 8,300 кг.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Много зависи и гена на родителите  Wink  пък и всяко дете си е различно , някои после наваксват в сантиметрите  Grinning


# 9
  • Мнения: 9 814
Нормално е да бъде толкова високо, т.е. влиза в нормите за ръст на тази възраст.
Ръстът и теглото до 2 годишна възраст не са определящи за това колко високо и колко тежко ще бъде детето, когато порасне.

# 10
  • Мнения: 262
Излишно се притесняваш. Да ти е живо и здраво

# 11
  • Мнения: 1 558
Здравеите мами!
Започвам да се притеснявам, че бебока не расте на см.. В петък навършваме 1 годинка, а от 3 месеца сме все 73 см.. Не, че и кг са ни много - 9900 ама нито аз нито татко ни сме от джобните модели. Живеем в Кипър, тук нацията им е низкостебленна и педиатрите ми казват да не се притеснявам. ама аз не им вярвам много. Те така ми казваха, когато малкия имаше 39.7 температура и твърдяха, 4е имаме някакъв вирус с обрив, а ние шарка си карахме.
Та не знам дали е за притеснение това. Знам, че децата не растат равномерно ама, чак пак хич?!
Нямаш повод за притеснение,детето си е в нормата Peace

# 12
  • Мнения: 242
И според мен не би трябвало да се притесняваш ,всяко дете си е индивидуално,а пък и влизате в нормата Peace

# 13
  • Мнения: 1 197
Не се тревожи изведнъж ще порасне на руст.А за протокола на 1год.дъщеря ми беше 74см и 8600кг.

# 14
  • Мнения: 9 973
на 1г- 74см.,1г.3м.-78см,1г.5м.-81см.
по сина си съдя,че някои деца дърпат повече след 1г.
а теглото на 1г.-9.400кг.,а сега-12кг. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт