Вече месец все ни боли гърлото?!

  • 986
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 63
Здравейте мами!
Ако някой може да помогне със съвет, ще съм благодарна.
Значи по Коледа като карахме ски на Боровец, дъщеря ми - 10г., си простуди гърлото - зачерви се, болеше я, но със Стрепсилс и чай се оправи.
След това на Нова година вдигна 38.5 и пак я болеше гърлото. Поддържа температура 3-4 дни от 37.5 до 38.7, но с аналгитици и чайове овладяхме ситуацията и се разминахме без антибиотика /Клацид/, който ДжиПи-то ни посъветва по телефона да й го дам.
Но от тогава почти постоянно я боли гърлото, въпреки че вече няма температура, ходи на училище, обаче всяка сутрин едва  преглъща и гласът й е дрезгав и пресипнал. Вечер е малко по-добре, давам й топло мляко с мед, масло и малко сода за хляб, но на сутринта  пак същото. А температура няма.
Дали не сбърках като не й дадох антибиотика? /по принцип много рядко пием - само в краен случай/.
Как да постъпя? Какво да направя, за да не се мъчи толкова време детето с болки в гърлото?
Може би някаква бабешка рецепта?
Може би е нещо по-сериозно?

# 1
  • Мнения: 496
Dama_pika, не мога да отговоря на въпросите ти, най-добре лекар ще прецени дали и до колко е сериозно положението. Аз прилагам една изпитана рецепта за случаите, когато гърлото 'боцка'. Знам я от майката на приятелка, която е аптекар с 35 год. стаж. Надявам се да помогне.

1 ч.ч. вода
1-2 с.л. лайка
1 с.л. смрадлика
1 ч.л. сода бикарбонат

Водата завира, добавя се лайка, стои 1-2 мин на изключения котлон; отдръпва се и се добавя смрадликата, кисне 15-20 мин. (да се охлади до приятна температура), прецежда се и се правят гаргари. Чувала съм, че действа и без сода, но аз добавям непосредствено преди гаргарата и разбърквам добре. Правиш гаргари, изплюваш и така докато изразходваш цялото количество.

Да внимава да не глътне от течността. При изплюването се отделя нещо като пресечена кафевеникава слуз и намалява докато се изчисти съвсем.

На мен ми минава още след първата доза, за съпруга ми са нужни 2-3 в рамките на деня, за да настъпи облекчение на гърлото.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 63
Благодаря ти, Мими!
Ще пробвам още тази вечер - дано да има облекчение на болките.
Ако не - каквото каже докторката.

Още веднъж благодаря и приятен ден!
  bouquet

# 3
  • Мнения: 496
Бързо оздравяване!  Peace

Сега се сетих за изварения компрес - препоръчва се основно при ангина, но някъде четох, че щом те боли гърло, можеш да опиташ. Правила съм го на сина ми, смятам че действа.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 63
За първи път чувам за такъв компрес - ще го пробвам още тази вечер.

Благодаря ти още веднъж! :в:

Общи условия

Активация на акаунт