Какво купувате от магазина най-често?

  • 3 688
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Чета си аз тук за кризата и как хората пестят и се замислих от храна пестят ли хората и какво се купува най-много в магазините? Какво взимате задължително и без него не можете и какво определяте за глезотия и можете да го изключите от менюто си.
При нас е така
Най-често купуваме: картофи, ориз, сирене, кисело мляко, яйца, зеле и моркови и кола
Неща, които взимаме по между другото: портокали, мандарини, месо, ядки, кашкавал....

# 1
  • Мнения: 2 014
И ние така, но вместо кока-кола /защото смятам, че е вредна/, задължителните са мандарините.

# 2
  • Мнения: 1 896
Ако се наложи да изключвам неща от менюто реда ще е следният: сладки и тестени неща, газирани напитки, алкохол, ядки...
Не бих лишила трапезата от месо, млечни продукти, хляб, плодове и зеленчуци и варива.

# 3
  • Мнения: 46 438
В хладилника ни винаги има: месо (пиле, риба, телешко, свинско), зеле, мляко, сирене, масло, плодове, вино, ракия.

Извън хладилника овесени ядки, леща, боб и ориз (1 пакет ни стига за повече от 1 г., готвим много рядко Laughing), цигари, кафе. Ако опрем до просешка тояга, последните 2 не бих последни бих изключила от менюто  Mr. Green

Глезотия - боклуците от рода на вафли, шоколади, тестени, бърза закуска и т.н. гледаме да ги взимаме рядко, не заради кризата  Laughing

# 4
  • Мнения: 126
 Не правя икономия от към храна, винаги купувам каквото ни се прияде с малката.
 Обичаме да се глезим с вкусна храничка  Blush
 Бих икономисала от други неща, но от към храна НЕ  Naughty
 Е, дано не ми се налага да я докарам до там, че да се лишаваме от нещо което
 ни се похапва.  Whistling

# 5
  • Мнения: 639
От пазара - в момента задължително взимаме: мандарини, портокали, киви, банани, моркови, магданоз, копър, цвекло, сурови ядки (и други неща, разбира се). От магазина - прясно и кисело мляко, кашкавал, сирене, черен хляб, минерална вода. Газирани напитки не пием по принцип, обичаме минерална вода, айрян и прясно мляко.
Не се лишаваме от нищо от изброените продукти, опитвам се да се храня с полезни и различни храни, заради чакания бебчо  Peace Дори харчим много повече за храна в момента, като се замисля. Но не ме притеснява - преди голяма част от тези средства отиваха за цигари  Embarassed а сега и двамата не пушим!

# 6
  • София
  • Мнения: 15 435
Всеки ден: хляб, прясно мляко, цигари, кока-кола, фанта, боза, шунков салам и много вафли за майката на внука ми. В нашия магазин плодове и зеленчуци не продават.С другите продукти- меса, плодове, зеленчуци, варива, олио, захар и други зареждам веднъж в седмицата.

# 7
  • Мнения: 1 494
Най-често купуваме мляко , прясно и кисело в огромни количества, яйца, сирене , плодове , зеленчуци и ядки.
Това са задължителните неща. Газирано само за гости купуваме. По-рядко  шоколад, месо, хляб.

# 8
  • Мнения: 2 388
По принцип купувам основно нездравословни неща, като се замисля.
Не, поради липса на пари, а защото това ни е начина на хранене.
Към здравословните влизат плодовете.
В хладилника ни по принцип има почти нищо. Simple Smile

Ако се наложи да правя икономии, на първо място ще започна да готвя и да се храним вкъщи.
Можем да се лишим от много неща. Живяли сме в криза, без да е криза.
Дано не се налага.

# 9
  • Мнения: 148
Напълно съм съгласна с Беки Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Прясно мляко най-често, всеки ден ,често и по две кутии, много пием, ядем със закуска, слагам в разни неща, абе много ползваме.
А, мъж ми задължително и двулитрова кола, но аз никога не му купувам - смятам, че е адски вредно и съм му обявила бойкот Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 190
ни пък отиваме в метро пазарим от до за един месец

# 12
Пазаруваме от Била или Метро веднъж седмично какво ли не спред това какво ни се иска в момента като на място  умуваме и пред детето  кое  не  може ,защото ако зависи от сина ни,сигурно само   шоколади ,солети,чипсове и други боклуци трябва да ядем. Не само детето,и ние с мъжа ми ядем боклуци,нищо,че можем да изнесем беседи за здравословен живот.

От кварталния супермаркет или най-близкото магазинче до нас  почти ежедневно  хляб,кисело  и прясно мляко.  Зеленчуци и плодове в зависимост от изгодните за сезона. В този период   купувам   ябълки,зеле, лук, мандарини ,портокали,киви.Картофите  купуваме на чувал обикновено .

# 13
  • Мнения: 4 668
Няма ден в който да не си купя кола от 2л. - лично за мен  Laughing
Останалите неща допълвам , ако има липси . Мразя празен хладилник . Винаги има сирене , кашкавал , топено сирене и луканка . Без мляко също не оставям - и прясно и кисело .
Месото и зеленчуците ги купувам в зависимост от това какво съм предвидила да готвя .
Плодове гледам да има за мъжете , аз не обичам  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 604
от пазара-мандарини, ябълки, кафе няколко вида
от магазина-хляб, кисело мляко, бира, вино, сирене, яйца, кашкавал, шпек, шоколад милка с цели лешници, ядки
общо взето това е Peace

Общи условия

Активация на акаунт