.лотария-Irish Lottery

  • 896
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравей те получих писмо по  емайла ми от Irish Lottery че печеля парична печалба  засега  пари не ми са търсени лотарията е Ирландска и най вероятно са измамници  ако някой е получавал такива писма моля да споделил.

# 1
  • Мнения: 35
Разбира се,че са мошеници, освен ако не си участвала лично в ирландската лотария наскоро.

# 2
  • Мнения: 1 897
Със сигурност е измама.

# 3
  • Мнения: 545
Не си им изпратила данни нали? Това е класически криминален спам.

еди

# 4
  • Мнения: 12 662
Няма нужда да ти търсят пари, ти само им прати банкова сметка и лични данни, те ще си свършат работата.

# 5
  • Мнения: 21
за съжаление изпратих трите ми имена и адрес и сега  какво ли да очаквам Embarassed

# 6
  • Мнения: 545
Ами общо взето друга измама, в която участва това познание.
Най-вероятно няма да стане нищо, защото в България е трудно някой да се престори на теб само с тези данни.

еди.

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 14:18 от T3-M4

# 7
  • Мнения: 6 320
за съжаление изпратих трите ми имена и адрес и сега  какво ли да очаквам Embarassed

Може да се очаква и съвсем реален спам - писма в пощенската ти кутия, с формуляри, които да попълниш с номерата на кредитната си карта или банковата сметка и да ги изпратиш обратно, срещу което обещават огромни парични награди.

# 8
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Всяка седмица имам по едно две такива писма на мейла - английски, канадски и пр.. Директно ги трия, дори не ги и отварям!

# 9
  • Мнения: 143
И аз най-редовно получавам такива писма,директно трия .

# 10
  • Мнения: 3 880
Като основно правило може да запомниш в такива случаи първо да си отговаряш на въпроса "Аз участвала ли съм в тази лотария/томбола?" Ако отговорът е "не" няма какво да му мислиш повече. Никоя лотария няма да тръгне да си раздава паричките на случайни хора, би било прекалено хубаво за да е истина Wink.
И бъди по-предпазлива с личните си данни, спамът е най-малкото зло от лошотиите, които могат да направят с тях....

# 11
  • Мнения: 27 524
Получавали сме от цял свят почти. Трий и не го мисли, тъпотии от класа  Crazy

# 12
  • Мнения: 21
благодаря за отговорите и съветите за в бъдеще ще съм много по предпазлива.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 840
След като веднъж си изпратила трите си имена и адреса, бъди сигурна, че ще имаш второ писмо, в което ще ти искат банковата сметка, за да ти преведат парите  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт