Какъв е размерът на издръжката

  • 11 801
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Моля, тези които получават издръжка от другия родител за непълнолетните си деца да споделят техния размер. Предстои ми точно  тази неприятна процедура и ме интересува в момента какъв е горе-долу размера на тези издръжки. Предварително благодаря.

# 1
# 2
50 лв. Но е компромис от мен, за да се съгласи да подпише споразумение. Не ги и търся. Не разчитай на тях.

# 3
  • Мнения: 126
 При заплата от близо 1500 лв., която получава бившия ми съпруг, издръжката която получавам
 от него е 80 лв.  Tired Толковаааа голямааа издръжка, да се чуди човек как да ги похарчи.  Tired

# 4
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
50 лв. ми дават на мен. Този месец даде 60, а на въпросителният ми и доста учудан поглед отговора беше " Айде, влачи"  Mr. Green
Иначе можеш разбира се да претендираш повече- зависи от неговите доходи.

# 5
  • Мнения: 256
Дам... От 30-до 80 лева е. Ето тук има информация.

# 6
  • Мнения: 337
Интересувам се дали има някакъв прецедент с по-висока издръжка, дали да се ровя в сиелата, защото в семейния кодекс има вратичка. Ако някой все пак е успял да пробие и има решение на върховния съд това е прецедент на базата на който всеки с подобен казус може да иска тази издръжка. Peace

# 7
  • Мнения: 2 655
Да аз имма решение за 100 и 125 лева

# 8
  • Мнения: 121
Аз получавам по 45 лв

# 9
  • Мнения: 636
В документа за развод - пише 40лв.
По сметка всеки месец от работата му - ми превеждат по 50лв.
Дали трябва да му целувам ръка, че доброволно е увеличил ...?
Няма смисъл да го съдя - водят го на минимална, няма как да
докажа колко реално взема / около 1000лв / , за да получа,
т.е. за да получи детето нещо повечко!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако се споразумеете за повече от 30-80 лв. си го вписвате в решението за развод.
При нас уговорката е между нас понеже не сме имали брак, а и аз не съм го съдила за издръжка...И да, получавам повече от 50 лв.

# 11
  • Мнения: 1 196
Ако се споразумеете за повече от 30-80 лв. си го вписвате в решението за развод.
При нас уговорката е между нас понеже не сме имали брак, а и аз не съм го съдила за издръжка...И да, получавам повече от 50 лв.

А по някакъв начин узаконили ли сте го?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
За сега не сме....понеже БНД го удря на чест и заяви, че ако го съдя ще успея да го осъдя за малка издръжка - 30 до 80 лв....а има и друго - аз не искам да го съдя понеже той веднага може да поиска да събира детето от новата си връзка с моето..а аз  не искам! И засега дадената от него дума за издръжката и размера й се спазват.....Мсичко е много индидуално явно...Понякога трябва с такт и усет

# 13
  • Мнения: 1 196
И аз в момента съм на същото положение   Peace   Да видим до кога, дано да нямаме проблеми и в бъдеще в това отношение   Hug

# 14
  • Мнения: 238
При мен присъдена издръжка няма /все още не е завършило бракоразводното дело/, но има 100 лв. месечно като привременни мерки за отглеждане на детето, отсъдени от преди седмица. Съдът се позова на съдебна практика, че детето е на навършени 3 г. и има издръжка от 180,00 лв. за жизнени нужди. Понеже таткото работи по трудово правоотношение и представи документ за около 800 лв. брутен месечен доход, съдът постанови че за него се падат 100,00 лв., а аз допълвам до 180,00 лв. с 80,00 лв. мое участие. Понеже детето се гледа от мен съдът счете, че бащата трябва да участва с повече от 50% в тези 180,00 лв. дето ги вземат за база.
Ако трябва да доуточнявам съм смятала горе-долу колко пари струва РЕАЛНАТА издръжка на моето дете месечно. Горе-долу около 600 лв. е реалната сума, която плащам за нейните ежедневни нужди, нормални развлечения, храна, дрехи и т.н. В тази сума не включвам подаръци, които и купувам и пътуванията, които правим. Наясно съм, че има деца, които живеят с доста по-малко, разбира се.
Сега ще чакам да видим ще получавам ли издръжката доброволно или ще ангажираме съдия-изпълнител да осигури събирането на сумата.

Общи условия

Активация на акаунт