Помощ мами!Следи от кръв в урината на 1г10м дете.Какво означава това?

  • 12 845
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
лекарката ни е чак утре след обяд на работа и аз направо съм паникьосана от резултатите.Правихме и пълни кръвни изследвания,но те са в норма,а урината има следи от кръв.Моля ви ако някои е имал такъв проблем да ми каже на какво се дължи това.Лекарката се съмнява ,че може да има възпаление на бъбреците.Но аз за сега само  мога да гадая какво се случва с детенцето ми.Няма признаци да  я боли нещо,просто не знам какво да мисля!Помогнете ми!

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Напълно вероятна диагноза, но не е задължително.
Аз имах същите признаци и се оказа цистопиелит. Лечим е. Peace

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Майче, разчисти си пощенската кутия, не можах да ти пратя отговор на ЛС.
Затова отговарям тук: имах слаби, но забележими следи от кръв по бельото, оцветена урина. Не ме болеше нищо. След едноседмично лечение в болница с антибиотик всичко отмина. Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 820
Какво стана как е детето?Надявам се всичко е наред!

# 4
  • Мнения: 166
Кръв в урината,макар и като следи не е нормална находка!Задължително-посещение при лекар-ПКК,СУЕ,урина,както и стерилна урина,ехография на отделителна система.Казваш ,че няма никакви симптоми,по повод на какво сте правили посочените изследвания?

# 5
  • Мнения: 1 484
Детенцето  е  добре  говорих с  майката.Правиха  и  сондиране  на  едното  оченце  и  може би за  това  не  е  писала.

# 6
  • Мнения: 51
добре сме,ходихме на детски уролог ,всичко ни е нормално,казаха ни ,че следите от кръв в урината може да се дължат на някакво възпаление ,което не е свързано с бъбреците или с пикочните канали.\Най-често се получавало при момиченца вследствие от памперсите,ние бяхме сменили марката и не ни понесоха,обриваше се и най-вероятно е получила възпаление.Казаха ни да си правим бани от смрадлика.Успокойха ни ,че бъреците са ни ок,това е най-важно,а ако имаме сериозно възпаление,то поне като пишка ще има индикации , че я боли.А тя  не проявява някакви симптоми,че я боли нещо.Лятото на морето също бяхме получили възпаление ,но се оправихме бързо само с кремче.

# 7
  • Мнения: 306
А колко като цифра ви бяха левкоцитите ?в урината! И моя син днес му откриха кръв в урината 10-15 левкоцита  ooooh! и сега по доктори ли незнам и аз......

# 8
здравейте! Моето дете е на 7г. и 11месеца, почти 8. Вчера 12.04.09 имаше следи от кръв след избърсване TiredСтрашно се притесних, макар че малката ми дъщеря имаше чрд, нямах сили и желание за нищо. До вечерта прокърви на 3-4 пъти, истински кошмар ви казвам, да гледаш как детето ти се притеснява да иде в тоалетната и да види кръв. Правих изследвания днес 13.04.09 и кръвни - добри са, и урина- наличие на кръв там. Така се притеснявам, утре сме в София. Дано всичко е наред PraynigДетето се плаши, а аз незнам как да я успокоя. Моля се утре с изследванията всичко да е наред. Има ли някой с подобен проблем на дете на такава възраст?

Общи условия

Активация на акаунт