Номинации OSCAR 2009,

  • 2 512
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Вчера обявиха номинациите за тазгодишните награди. Сигурно сте видели вече. Реших да постна основните категории и да предположим печелившите.

Най-добър филм
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
FROST/NIXON
MILK
THE READER
SLUMDOG MILLIONAIRE

Главна роля - актьор
Richard Jenkins  THE VISITOR
Frank Langella   FROST/NIXON
Sean Penn         MILK
Brad Pitt            THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
Mickey Rourke   THE WRESTLER

Поддържаща роля - актьор
Josh Brolin                      MILK
Robert Downey Jr.          TROPIC THUNDER
Philip Seymour Hoffman  DOUBT
Heath Ledger                 THE DARK KNIGHT
Michael Shannon            REVOLUTIONARY ROAD

Главна роля - актриса
Anne Hathaway    RACHEL GETTING MARRIED
Angelina Jolie        CHANGELING
Melissa Leo           FROZEN RIVER
Meryl Streep         DOUBT
Kate Winslet         THE READER

Поддържаща роля - актриса
Amy Adams           DOUBT
Penélope Cruz      VICKY CRISTINA BARCELONA
Viola Davis            DOUBT
Taraji P. Henson   THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
Marisa Tomei        THE WRESTLER

Анимационен филм
BOLT
KUNG FU PANDA
WALL-E

Art Direction
CHANGELING
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
THE DARK KNIGHT
THE DUCHESS
REVOLUTIONARY ROAD

Кинематография
CHANGELING
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
THE DARK KNIGHT
THE READER
SLUMDOG MILLIONAIRE

Костюми
AUSTRALIA
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
THE DUCHESS
MILK
REVOLUTIONARY ROAD

Режисура
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
FROST/NIXON
MILK
THE READER
SLUMDOG MILLIONAIRE

Останалите категории са тук: http://www.oscar.com/nominees/?pn=nominees

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 16:06 от Specialka

# 1
  • Мнения: 1 233
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON - това за мен е филма на годината!!! Peace

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не съм гледала всички филми и не мога да кажа кой според мен заслужава наградата, но THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON ме разстърси страхотно.

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
хм.. абе аз нещо много съм изостанала, но от тия филми да съм чувала най-много един два. кога са излизали?

# 4
  • Мнения: 2 755
Къде може да се гледа THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON, може ли да се намери из нета?

# 5
# 6
  • Мнения: 11 816
И аз смятам, че THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON е достоен да спечели поне няколко Оскара в категориите!  Peace
Ще се опитам обаче да изгледам и останалите, колкото успеем, че сме гледали по-малко от половината, а поне за филм, главните и второстепенните роли, задължително!  Peace Почти всяка година си правим подготовка преди наградите.
Повечето филми ги има в Замунда.

П.П. Забелязах, че в първия постинг е пропусната най-важната категория за най-добър филм:
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
FROST/NIXON
MILK
THE READER
SLUMDOG MILLIONAIRE

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 15:38 от Сиси ♥♥

# 7
  • Мнения: 2
Много се извинявам, изтрила съм я по погрешка, мислех, че е най-отгоре. Веднага се поправям. Simple Smile

Иначе по темата, без да съм гледала The reader и Milk /Шон Пен ми е много любим/, давам глас за Slumdog millionaire. Страхотно ме изненада филма /може би не очаквах много/. Интересна история, приятно поднесена, предполагаща доста размисли и страсти. Всеки елемент във филма беше дозиран, и актьорите, макар неизвестни, правят запомнящи се роли. Наистина интересен и различен филм.

Бенджамин Батън е друга история. И аз нещо не я разбрах. Какво ми каза този филм? За какво гледах? Нищо не ме разтърси и нищо не запомних. Наистина какъв проблем постави? Историята не беше лоша, но друго за мен нямаше.
Не че е в категорията, но да кажа, че в Revolutionary road актьорите ми влязоха под кожата. Но историята.... малко не се връзва с времето, в което живеем. Точно преди година и половина бях в абсолютно идентична позиция - нова страна, две деца, аборт преди тръгване, пълна неизвестност и почти нездрав оптимизъм. Не виждам нищо драматично и революционно. Не разбрах защо ситуацията беше представена като безнадеждна и защо героинята умря накрая. Въпреки всичко, филмът си заслужава да се види дори само заради репликите /по памет/ Кой създава нормите как да се живее? и Трябва много кураж, за да живееш живота както си го представяш. Режисьорското хрумване смелостта и мечтите да бъдат наказани със смърт ми се стори неактуално към днешна дата и краят ме разочарова.
Макар разказващ история на 80-90 години, Changeling за мен е просто и ясно хубав филм. Може би не влиза в категорията Любими, но определено не съжалявам, че го гледах.

# 8
  • Мнения: 1 726
Уф, да вземат да им дадат всичките на Бранджелина, че да мирясат. Да ходят да си гледат децата и да оставят  хубавите роли за по-кадърните, така само развалят иначе нелошите  филми. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 941
Лично за мен кейсът на Бенджамин Бътън е малко прехвален, бих му дала Оскар само за грим.  Подмяната на Анджелина ми хареса много повече, но жалко че няма номинация за филм на годината. Индийският Slumdog millionaire също страшно ми хареса, но окончателно ще реша кой ми е фаворит след като изгледам и останалите номинирани заглавия. Мисля да си спретна Оскарски уикенд Simple Smile
С най-голямо любопитство ще гледам Мики Рурк, чух че ролята му била страшно добра. А, аз направо вече не си спомням какви актьорски качества притежаваше тоя човек....

# 10
  • Мнения: 1 941
Все още не съм гледала Шон Пен в Милк, но на този етап мога да кажа, че Мики Рурк определено заслужва Оскар за ролята си в Кечистът. Уникална игра, учудена съм че го няма в номинациите за най-добър филм Sad

Общи условия

Активация на акаунт