с какво да въведа глутена?

  • 2 522
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 864
здравейте,

ще споделите ли с какво точно вкарахте глутена - каша, бисквити, хляб....

ние сме на малко повече от 7 месеца и скоро и това ни предстои но не съм го измислила ощеWink

# 1
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Доста различни отговори ще получиш, но ето все пак една подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219656.0
С каквото и да го въведеш няма да сгрешиш. Стига детето да не е алергично.  Въвеждай внимателно и по малко, за да следиш за реакция. Peace

# 2
  • Мнения: 4 555
Най-добре с овесени ядки. Там е в най-малко количество.

# 3
  • Мнения: 984
Овесена или оризова каша с кърма.

# 4
  • Мнения: 9 973
с бисквити въведох

# 5
# 6
Аз въведох глутена със сухарите в попарата.
След като изяде повече от 5пакетчета сухари преминах на хляб. Сега му правя мандички от бульончета и надробен хляб.

# 7
  • Мнения: 6 711
Аз въведох с каша с овес, после каша с пшеница,ръж, овес

# 8
  • Мнения: 199
Въведох с безмлечна каша овес на Хип. Важното е да започнеш с малко количество сменено с друга вече въведена каша и постепенно да увеличаваш.

# 9
  • Мнения: 219
И аз го въведох с безмлечна овесена каша - постепенно увеличаваш количеството и редовно се дава първия месец  Peace

# 10
  • Мнения: 529
И аз го въведох с каша. Peace

# 11
  • Мнения: 1 100
Овесена или оризова каша с кърма.

С овесена каша става, но в ориза няма глутен. Peace

# 12
  • Мнения: 316
От 4 дена давам овесени ядки, които слагам по малко в зеленчуковото пюре на обяд. След това постепено ще заменя следобедната  плодова каша с овесена.

# 13
  • Мнения: 185
Аз още не съм стигнала до глутена  Laughing, но по план смятам да го въведа и аз с овесена каша, бях чела че идеаният ред за въвеждането му е овес-ръж-ечемик-пшеница (дано не бъркам нещо  Embarassed)

# 14
  • Мнения: 256
Бъни, аз точно си мислех утре да правя попара със сухари и така ще въведа глутена. Разправяха ми, че било по-добре с овесена каша, но ми се иска да почнем с попарките първо.

Общи условия

Активация на акаунт