Конвулсии на лицев нерв

  • 36 383
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 794
Здравейте момичета,
повече от десет дена имам целодневни конвулсии на един нерв под окото. Изнервящо и побъркващо е! Първоначално се случваше 4-5 пъти на ден с почивки. По половин-един час трепти мускула и после спира и пак така, но от няколко дена тези конвулсии са непрестанни, от сутрин до вечер, само като заспя не ги усещам. Сега започна да ми се схваща и един лицев нерв към бузата и устната и това вече започна сериозно да ме плаши. Имате ли представа към какъв специалист трябва да се обърна за този проблем? При невролог ли трябва да отида? И евентуално да ми препоръчате такъв, всичко по линията на кварталите Младост-Иван Вазов ще ми е удобно.
Благодаря ви предварително за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 175
Здравей!И аз мислех вече да пускам подобна тема  Tired
От 1 януари та до сега имам същото оплакване-конвулсии на нерв под дясното око.Чак ми се мести целият долен клепач.Не мога да разбера какво го провокира,но вече 20 дни и нагоре и няма признаци да спира.Още не съм ходила на лекар,но при теб нещата с това схващане на лицевия нерв са по-сериозни.Мисля,че трябва да се обърнеш точно към невролог  Peace Изпитваш ли болки по време на схващането,можеш ли да движиш лицевите мускули?Ако те боли е много вероятно да е невралгия,не съм доктор,но от личен опит споделям-имам я от доста години, още като ученичка,при мен е в долната част на гърба,схваща ми се нерв и е адски болезнено,дори дъх не мога да си поема и не минава без лекарства.Ако не те боли сигурно ще ти кажат че е "на нервна почва" както е модерно напоследък  Rolling Eyes
За съжаление специалист-невролог не мога да препоръчам,че сравнително отскоро живея в София,дано някой се включи да те насочи.Ще следя темата  Peace Успех и пиши как се развиват нещата  Hug

# 2
  • Мнения: 2 480
Веднага при невролог! ИСУЛ, МА или другаде. Най-добре е, ако имате роднини или приятели, които да Ви препоръчат някой добър.
Такива ефекти като Вашите могат да бъдат предвестници на инсулт! Но ако сте на 20-30г.-едва ли. Ако обаче сте над 40г. и това може да се очаква.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 175
Добре,де как така трептенето на някой нерв ще е предвестник на инсулт?Прочетох сума ти статии за инсулта и никъде не пише такова нещо,дори не е загатнато.Плюс това трябва да има симптоми и като хипертония,главоболие,виене на свят,замъгляване на зрение,изтръпване на лява ръка и т.н.И нещата стават много бързо,в рамките на няколко часа,а тука става въпрос за неколкодневни оплаквания  Thinking Не омаловажавам нещата,напротив-задължителен е преглед от лекар невролог,но и не бива да се преувеличава.
На мен за първи път като ми се случи невралгичния пристъп,помислих че получавам инфаркт-стягане в гърдите,невъзможност да се диша,болки...Но впоследствие се разбра какво е.
lo80,пиши как си,как се развиват нещата при теб?  Hug

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На невролог те съветвам да отидеш в най-скоро време.
Не отлагай.
Не ходи на поликлиничен лекар.
Отиди или във ВМА или в МА.

# 5
  • София
  • Мнения: 794
Днес така и не ми остана време да отида на лекар, но в понеделник сутрин ще ида задължително.
em4eto, при мен не е болезнено, но е адски неприятно. Денем, за да работя нормално си държа с ръка окото, че иначе не се издържа това постоянно подскачане.
vl, на 28 години съм, съпруга ми твърди, че вече съм за смяна, но аз не мисля така лесно да се давам Wink
Не знам дали е възможно да е от преумора, забелязала съм, че в редките случай, в които мога да си почина и да поспя повече туй чудо спира. Сутрин като се събудя не трепти, започва някъде към 10:30-11 ч. Може и да има нещо общо...
Ще пиша после какво са ми казали лекарите.

# 6
  • Мнения: 3 117
Невролог задължително. Може да е от липса на витамин Б и/или магнезий. Можеш спокойно да пиеш невробекс, което е комбинация от витамини Б докато чакаш да отидеш на лекар. И без това сигурно ще те посъветва това да направиш.

# 7
  • Мнения: 2 480
Добре,де как така трептенето на някой нерв ще е предвестник на инсулт?Прочетох сума ти статии за инсулта и никъде не пише такова нещо,дори не е загатнато.Плюс това трябва да има симптоми и като хипертония,главоболие,виене на свят,замъгляване на зрение,изтръпване на лява ръка и т.н.И нещата стават много бързо,в рамките на няколко часа,а тука става въпрос за неколкодневни оплаквания  Thinking Не омаловажавам нещата,напротив-задължителен е преглед от лекар невролог,но и не бива да се преувеличава.
На мен за първи път като ми се случи невралгичния пристъп,помислих че получавам инфаркт-стягане в гърдите,невъзможност да се диша,болки...Но впоследствие се разбра какво е.
lo80,пиши как си,как се развиват нещата при теб?  Hug
Не трептенето, а схващането или изтръпването на половината от лицето или на 1-та ръка, заедно 1-я крак(няма значение коя ръка и кой крак) могат да бъдат предвестници на инсулт. И то 1-2 месеца преди той да настъпи. Тези признаци са ги разглеждали в "Здравен журнал" по БНТ. А инсулт може да се появи дори и без хипертония, но ако и нея я има, той е много по-вероятен. Освен това моя хазайка се помина преди 10г., оплаквайки се седмици и месеци, че половината от лицето и е изтръпнало. Накрая получи тежък инсулт, от който почти загуби расзъдъка си. И месец след него 2-ри инсулт я довърши.
А болки и изтръпване на лявата ръка и на лявата част от гърба могат да предвещават инфаркт.
В дадения случай обаче, на 28г. едва ли може да се говори за предстоящ инсулт. Може би преумора, съчетана с някакво друго заболяване, но там има думата неврологът.

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Добре,де как така трептенето на някой нерв ще е предвестник на инсулт?Прочетох сума ти статии за инсулта и никъде не пише такова нещо,дори не е загатнато.Плюс това трябва да има симптоми и като хипертония,главоболие,виене на свят,замъгляване на зрение,изтръпване на лява ръка и т.н.И нещата стават много бързо,в рамките на няколко часа,а тука става въпрос за неколкодневни оплаквания  Thinking Не омаловажавам нещата,напротив-задължителен е преглед от лекар невролог,но и не бива да се преувеличава.
На мен за първи път като ми се случи невралгичния пристъп,помислих че получавам инфаркт-стягане в гърдите,невъзможност да се диша,болки...Но впоследствие се разбра какво е.
lo80,пиши как си,как се развиват нещата при теб?  Hug
Не трептенето, а схващането или изтръпването на половината от лицето или на 1-та ръка, заедно 1-я крак(няма значение коя ръка и кой крак) могат да бъдат предвестници на инсулт. И то 1-2 месеца преди той да настъпи. Тези признаци са ги разглеждали в "Здравен журнал" по БНТ. А инсулт може да се появи дори и без хипертония, но ако и нея я има, той е много по-вероятен. Освен това моя хазайка се помина преди 10г., оплаквайки се седмици и месеци, че половината от лицето и е изтръпнало. Накрая получи тежък инсулт, от който почти загуби расзъдъка си. И месец след него 2-ри инсулт я довърши.
А болки и изтръпване на лявата ръка и на лявата част от гърба могат да предвещават инфаркт.
В дадения случай обаче, на 28г. едва ли може да се говори за предстоящ инсулт. Може би преумора, съчетана с някакво друго заболяване, но там има думата неврологът.

За да не се стряска момичето ще кажа,
че да може и да са признаци на инсулт,
но много често тези изтръпвания ги има като реакция на вегетативната нервна система
при голямо нервно напрежение.

# 9
  • София
  • Мнения: 794
Невролог задължително. Може да е от липса на витамин Б и/или магнезий. Можеш спокойно да пиеш невробекс, което е комбинация от витамини Б докато чакаш да отидеш на лекар. И без това сигурно ще те посъветва това да направиш.
Взех си тази сутрин невробекс и започнах да го пия, пък дано помогне...

# 10
  • Мнения: 2 480
Невролог задължително. Може да е от липса на витамин Б и/или магнезий. Можеш спокойно да пиеш невробекс, което е комбинация от витамини Б докато чакаш да отидеш на лекар. И без това сигурно ще те посъветва това да направиш.
Взех си тази сутрин невробекс и започнах да го пия, пък дано помогне...
Ако разчитате да Ви успокои, едва ли! Като начало валериан, после лексотан, ксанакс, диазепам и др. Но ако не стигнете до тях, а решите проблема само с валериан ще бъде най-добре!

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако разчитате да Ви успокои, едва ли! Като начало валериан, после лексотан, ксанакс, диазепам и др. Но ако не стигнете до тях, а решите проблема само с валериан ще бъде най-добре!

О, не! Това вече е върхът!

Айде да не предписваме лекарства току така, още повече силни успокоителни, които се продават със зелена рецепта.

Първо беше инсулт, сега минахме на успокоителни.
Спрете се!

# 12
  • Мнения: 2 480
Ако разчитате да Ви успокои, едва ли! Като начало валериан, после лексотан, ксанакс, диазепам и др. Но ако не стигнете до тях, а решите проблема само с валериан ще бъде най-добре!

О, не! Това вече е върхът!

Айде да не предписваме лекарства току така, още повече силни успокоителни, които се продават със зелена рецепта.

Първо беше инсулт, сега минахме на успокоителни.
Спрете се!
Не преиначавайте нещата!!!! И четете внимателно написаното, преди да коментирате! Питащата иска да чуе някакви мнения. Аз казах още в началото-невролог! Както и че за инсулт не може да се мисли на 20-30г.!!! Но всеки може  да чуе  подобни оплаквания от свои по-възрастни близки! И щом са на възраст би трябвало да потърсят навреме невролог, а не когато е доста късно. Така че тази тема има образователен характер именно за хора, които не са чували за такива симптоми. Малко обща култура.  А че ние няма да станем лекари, това е повече от ясно!  Естествено, че валериан може да се взема от всеки без лекарско предписание!!!! А останалите са със зелена рецепта и е по-добре да ги предпише лекар! А невробексът може да бъде само допълнение! Това исках да кажа!!! Тоест само на него не трябва да се разчита!
А и тези, които споменавам не са кой знае колко силни успокоителни! Но водят до пристрастяване и все пак  с тях не бива да се прекалява,  дори и да ги е предписал лекар. Затова написах, че ако може да се успокои само с валериан, ще бъде най-добре!

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 01:17 от vl

# 13
  • София
  • Мнения: 708
 Shocked

Уморихте момичето и й предписахте психотропни средства ей така!? Ксанакс, лексотан...  ooooh!

Мила, отивай на лекар преди някой тук да ти е предписал морфин венозно!!!

Информативно, за невропатичен тип болка се използват НЕопиоидни аналгетици- аспирин, аналгин....

И хубаво обща култура, ама не мислите ли че някой с по-слаба психика може доста навътре да приеме писания "може да е бъдещ инсулт"? Ми то така ако сме тръгнали и рак може да е, и какво ли не?!
А пък твърде вероятно да е преумора или от студа да е настиване, а?

Стояла ли си на студено, на течение...?

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 16:19 от addrianna

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Идете на невролог - може да се касае за парализа на лицев нерв /съпругът ми е прекарал това в казармата - през зимата са ги превозвали на учение в камион без платнище, валял е дъжд, който буквално е замръзнал по лицето му. Няколко месеца по болници, над 200 инжекции нивалин, но при него е било доста тежко, защото отначало не са го пускали за лечение, чак на 3-я ден са повярвали, когато вече не е можел да си затваря окото и устата, но това е друга тема, радвам се, че синовете ми няма да ходят в казарма/.
При всяко застудяване на времето го боли и му трепка по този начин. сега е едва видимо и то ако знаеш.

Най-често се получава при изстиване. Не отлагайте преглед от специалист. Може да е нещо съвсем незначително, поне ще се успокоите!

Общи условия

Активация на акаунт