Ъпсурдистан!

  • 3 774
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 958
Прочетох тази грозна, поне за мен дума, преди време.
Не мислех, че някога ще я употребя, но днес, толкова рано, и вече я пиша.
Досега не съм се оплаквала глобално от живота си. Обичам България, обичам живота си, приятелите си, и много се възхищавам от прекрасната ни природа. Но в дни като този, се чудя, защо сме станали такива, защо се озлобихме, защо държим "другарчето ни" да е зле, без значение на какъв хал сме.
Защо навремето, съседката будеше майка ми в 7 сутринта за захар, и това беше нормално, а днес може да те отстрелят!
В темата за бакшишите оня ден писах, как карат като луди, като господари на пътя, как засичат всичко живо, и действат от позицията на силата, много сме, поддържаме се.
Сега ще ви напиша защо, толкова се ядосах, не по-скоро се отчаях, за бъдещето ни и на нашите деца, в държавата, която толкова обичаме. (все още)
Тази сутрин се събудих в страхотно настроение, за първи път от много време детето спа цяла нощ, не бяхме уморени, "общувахме си Simple Smile", станахме закусихме, и чакахме да дойдат родителите ми да вземат детето, решили сме този уикенд да си е само за нас.
Паркира колата в двора, отворих прозореца, за да им кажа здрасти, и гледам предното стъкло счупено, с бухалка (или голям камък може би)??
Защо на възрастен човек, който си е купил нова (стара) кола само преди един месец, първо ще му я издраскаш, после ще му счупиш стъклото??? Що за злоба, имат паркинг зад блока, няма места всеки спира където има място, какво толкова им е пречило. Както и да е, стана ми кофти, има каско, ще си я оправи.
Тръгваме с мъжът ми за работа, огромно задръстване по мадрид, ние все още в добро настроение, говориме си как днес сигурно всичко живо ще се изнесе, хубаво е времето, изведнъж виждаме полиция, на пешеходната на кино Левски, отбиват движението, някакъв бакшиш, не видях от коя фирма, ударил човек на пешеходната, точно тръгваше линейката. Просто, може би съм по-емоционална, ама ревнах... Защо заради едната глупост, тъпо бързане за някъде, отнемаш човешки живот, стигна ли по-бързо???
Защо? Ами всеки можеше да е на тази пешеходна пътека, на която, между другото рядко пускат хората, нали всички бързат.
Защо всеки ден, трябва да се повтаря едно и също. И защо все невинни хора го отнасят.
Продължихме, завихме по Левски, и един таксиметров шофьор пак, пресече движението на две колони напред, за да направи ляв, засече ни, почти се докоснаха колите, и с цялта си наглост излезе да се кара. Абе идиот, не видя ли какво е направил колегата ти 500 метра назад, защо го правиш това ??
Оххх  държавата ли ни е виновна, или ние не ставаме. Такива ли бяхме навремето, или сега живота ни промени, има ли шанс за нас, какво да правим с децата си, как да им осигурим безопасен живот?
Такива въпроси ми напират, извинявайте стана дълго, но просто, не знам как да напиша с думи това което, чувствам. 

P.S. извинявам се ако не е за тук темата, но незнам къде другаде да я постна
 

# 1
  • Мнения: 274
Според мен трябва да забранят такситата и всичко ще си дойде на мястото! Това е решението.   Hug

# 2
  • Мнения: 58
За добро или за лошо - такива сме, наречи го народопсихология, наречи го абсурд. И аз всеки ден се чудя на такива неща. Исками се да се скрия в някоя пещера, но ... такъв е живота. И никога няма да спра да се стряскам, като ми спре кола, а още не съм стъпила на пешеходната пътека в Европа.

# 3
  • Мнения: 1 877
Ей за това се отказах да шофирам,въпреки че имам книжка...Направо съм без думи!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 395
Оххх  държавата ли ни е виновна, или ние не ставаме.

И едното и другото........даже клоня повече,че ние гражданите нямаме съзнание

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
Ей за това се отказах да шофирам,въпреки че имам книжка...Направо съм без думи!!!
И аз така.Ако живеех в по-малък град веднага би си взела кола/поне ще ми е по-лесно с детето/,ама в тая лудница в София...В последно време и аз се ужасявам от нещата ставащи в държавата ни.То вместо по-европейци,по-простаци и диваци ставаме.А за агресивните момчета с качулките-направо се чувствам ужасена. ooooh!

# 6
  • Мнения: 958
Оххх  държавата ли ни е виновна, или ние не ставаме.

И едното и другото........даже клоня повече,че ние гражданите нямаме съзнание

А навремето, как тогава хората не са били такива, знам че движението е било много по-слабо, ама то си е до култура, все пак.
Възрастни хора, не спазват правилата, какво се очаква от младите?
Тези възрастни, преди 20-години смеели ли са , да не спрът на пешеходна, и защо сега си го позволяват.
Детето гледа как кара татко/мама, и после прави същото.

# 7
  • Мнения: 2 821
Бакшишите не спазват никакви правила на движение.  Close

# 8
  • София
  • Мнения: 395
Бакшишите не спазват никакви правила на движение.  Close

И много пъти съм била свидетел,че полицаят ги вижда и не ги спира.Ако един направи ПТП идват още двайсетина.Ако виновен е другия шофьор, направо ще го направят  на кайма

# 9
  • София
  • Мнения: 5 938
Оф, не знам. Аз всеки ден пресичам точно на тази пешеходна пътека и всеки ден рискувам живота си (без да преувеличавам). Там е широк булеварда и особено вечер, когато не е много натоварено, карат с над 100 км/час.

# 10
  • Мнения: 6 607
Държавата не става -здрав контрол и яки глоби за по-дребни нарушения за да не се стига до по-едри.

# 11
  • Мнения: 2 401
Споко,  ще си седнат на гъза и бакшишите.  Шефът им (на федерацията) е съобщил официално, че само за последните три месеца, броя на ползващите такси е намалял с 50%.  Някои продължават да вдигат цените, някои ги свалят, за да върнат клиентите. Аз при всички положения предусещам излизането на доста от тях от играта и отпушването на София в скоро време  smile3508
И..знам, че ставам банална, но всички гадости ни се случват просто защото сме прекалено толерантни към тях.  Peace

# 12
  • Мнения: 958
Да, ужасна е тази пешеходна, и е на 5 метра от районното, а колко деца пресичат там и майки с колички.
Случвало се е да спрем на пешеходната и в другото платно другият да профучи, не знам пристрастна ли съм ама все бакшиши го правят, много други също, но поне нямат отличителни белези, вече като видя жълта кола с табелка такси, и изтръпвам Sad
Хората пресичат на прибежки.
редовно дремят полицаи,  никога не закачат бакшишите и маршрутките.

# 13
  • Мнения: 958
...
И..знам, че ставам банална, но всички гадости ни се случват просто защото сме прекалено толерантни към тях.  Peace
Май всички са толерантни към тях, нали са много, преди за малко да свалят правителството, и то май на два пъти.
Никой нищо не им казва, страх е май това, не толкова толерантност.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен не ми се иска да вярвам, че всичко това е народопсихология, както някои тук в темата се изразяват, че това ни е присъщо на нас българите. Сигурна съм, че в която и друга държава да е, ако няма контрол по спазването на елементарни правила, то картинката ще е същата. Простаци има навсякъде, но не навсякъде си позволяват да си покажат простотията.

.....
Оххх  държавата ли ни е виновна, или ние не ставаме. Такива ли бяхме навремето, или сега живота ни промени, има ли шанс за нас, какво да правим с децата си, как да им осигурим безопасен живот?
Такива въпроси ми напират, извинявайте стана дълго, но просто, не знам как да напиша с думи това което, чувствам. 
Не е държавата виновна. Виновни са онези, които не си вършат работата, които получават заплати да извършват контрол, но не го правят, може би сред тях се вселила същата простотия. Така мисля аз, може и да греша. Аз съм приела за себе си такова положението и не се примирявам, но се опитвам и с малкото възможни начини да противодействам.
Вчера и аз имах кофти ден свързан с дебелашка простотия и то на мой гръб и то от уж близък човек и колега. Е, нямам думи, но обмислям решение за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт