Какво правите с нещата излезли от употреба?

  • 3 267
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 045
Незнам дали има такава тема и дали е за тук,но модераторите да преценят.
Вече започнаха да ми се събират много дрехи които са малки.Излизат ми от употреба разни бебешки принадлежности които вече не са подходящи за възрастта ни.
Въпросът ми е какво правите с тях?Ако мислите че ще имате и друго дете как ги запазвате?Опаковате ли ги по специален начин или нещо подобно?Няма ли да пожълтеят и разни други такива?
Ако има майки които са ги пазили да споделят как са ги съхранили.
Мерси предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Нищо не пазя. Оставила съм само 1-2 костюмчета от най-бебешките му за спомен. Останалото - ако е в добро състояние давам на приятелки. Някои неща продадох, а останалото в боклука.
Живеем в много малко жилище и ако трябва да пазя то накрая и за нас няма да има място.

# 2
  • Мнения: 4 290
От сина ми запазих само най-хубавите дрешки, които ми е свидило да раздам. Пазя също и столчето за хранене и колелото триколка, всичко останало от него съм раздала веднага, след като е изпълнило предназначението си.
Не съм полагала специални грижи за съхранение, дрехите в пликове, а столчето и триколката - на тавана.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нищо не пазя. Оставила съм само 1-2 костюмчета от най-бебешките му за спомен. Останалото - ако е в добро състояние давам на приятелки. Някои неща продадох, а останалото в боклука.

И аз така  Peace

# 4
  • Мнения: 351
Аз всичко пазя.  Embarassed Надявам се, че пак ще ми потрябват дрешките. Не съм сигурна, че когато отворя "пакетите" всичко ще ми харесва. Сигурно тогава ще изхвърлям, но нека да имам избор.  Laughing Колкото до съхранението - аз ги държа в тези прозрачните пликове, в които се продават примерно спално белъо с олекотена завивка - с цип, сещаш ли се...

# 5
  • Мнения: 1 919
Аз пазя дрехите-пера ги, гладя, сгъвам и в найлонов плик, залепям с тиксо да не се праши и прибирам в гардероб. Някой захабени и раздърпани дрехи просто изхвърлям.

# 6
  • Мнения: 2 090
Доста неща пазя.Дрешки давах на приятелки,които родиха след мен.Скоро ще започнат да ми ги връщат,защото ще ги ползвам за бебето.Не съм ги съхранявала по някакъв специален начин,просто бяха прибрани както всички останали дрехи.Някои от белите дрешки изхвърлих наскоро,защото бяха пожълтяли на места,с цветните няма проблем.

Излизат ми от употреба разни бебешки принадлежности които вече не са подходящи за възрастта ни.
Незнам какви точно пренадлежности имаш впредвид,аз освен дрешки на сина ми,столчето за хранене,сгъваемата кошара и проходилката нищо друго не пазя.

# 7
  • Мнения: 97
Дрешките, който ни станаха малки съм ги изпрала, изгладила и ги подреждам плътно в торбички или в пакетите от памперсите и чакам бебета да се появят за да мога да ги дам. А някой неща ще си ги запазя за следващо бебенце  живот и здраве.

# 8
  • Мнения: 2 111
Всички дрехи си пазя.Бих ги дала единствено на сестра ми като има бебе.
Не ги прибирам в пликове,а просто ги подреждам в един шкаф.

# 9
  • Мнения: 566
от дъщеричката ми прибирах всичко в найлонови пликове и ги прибирах(става въпрос за дрешки и одеяла),в мазето прибрах двете колички,столчето за хранене ,паяка и триколката ,сега започнах да ги вадя и да преценявам това което ще ползвам го пера и прибирам в шкафчетата на бебешкото легло ,а това което нестава го събирам в чувал и на една ромка с 6 деца ги подарих нещата,но естествено че си купих и много нови неща за най новия ни член на нашето семейство ,който чакаме с нетърпение. Peace

# 10
  • Мнения: 1 046
"Големите" неща като шезлонг, столче за хранене, за кола, че даже и количките, съм запазила за евентуално второ хлапе.
Дрешките тези, които не бих облякла, заради някаква причина, но здрави, както и абсолютно всички обувки давам за други хлапета към разните клубове дето събират дрехи за нуждаещи се мъници.

А тези, които съм решила да запазя, изпрани и в чували и съм ги разхвърлила по бабите на съхранение. Не се притеснявам от пожълтяване,  сегапраховете са достатъчно силни и качествени и не се притеснявам.

# 11
  • Мнения: 242
Прибрала съм всичко ,което ни е малко и ако на някой познат му се налага и иска ги давам Peace

# 12
  • Мнения: 2 448
Всичко подарявам на приятелки с по малки деца. Което е много захабено , хвърлям.
Единствено сгъваемата кошара пазя като ми идват брата и братовчедката с бебетата да има къде да спят.

# 13
  • Мнения: 1 045


Излизат ми от употреба разни бебешки принадлежности които вече не са подходящи за възрастта ни.
Незнам какви точно пренадлежности имаш впредвид,аз освен дрешки на сина ми,столчето за хранене,сгъваемата кошара и проходилката нищо друго не пазя.

Ами за сега ми излезе от употреба столче тип кошницата за кола,но ще има и други.

# 14
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Всичко си пазя - дрехи, столчета, сгъваема кошара, проходилка, корито, абе всичко каквото се сетиш  Embarassed Всичко е прилежно опаковано и складирано  Peace Надявам се, че някои от нещата пак ще ги ползвам някой ден  Wink

Общи условия

Активация на акаунт