Може ли да се кърми след Пилинг на лицето?

  • 839
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Вчера си правих Гриин пилинг  ето този - http://www.schrammek.de/en_products_greenpeel.html
Козметична процедура, но ме изненада факта, че ми зададоха много въпроси - дали приемам хормонални таблетки и прочее. Обясних, че кърмя. Аз всъщност заради кърменето изчаках доста с процедурата. Сега се кърмим само по 1-2 пъти на ден, главно суче нощем. Та обясних, че още кърмя и ми казаха ако е възможно да не кърмя след процедурата.
Мислех, че са просто много предпазливи и вчера пропуснах следобедното кърмене, а вечерта реших да се изцедя.
За моя изненада изцедената кърма беше не бяла с жълтеникав отенък, както винаги, а някак по-водна и със зелен отенък Rolling Eyes Не посмях да дам изцеденото, сложих го в хладилника. Мислех да не кърмя изобщо преди да проверя дали е безопасно, за съжаление детето се събуди през нощта и докато не му дадох гърда не се успокои, та сука малко.

Някой има ли представа дали мога да кърмя или да изчакам? Ние сме отдавна и на добавка, така че не е като да остане гладно детето.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 12:40 от NBM

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма как да се прецени, предвид че не пише какви билки влизат в състава на пилинга. Има билки, които са много опасни - макар че не се сещам да съм срещала такива, които да са проблемни за кърмачка от външно приложение, без да се пият Thinking
Предвид че е само локално приложение не би трябвало да има чак такава абсорбция, че да проникне в огромни количества в кръвта ти и в кърмата съответно - но гаранции няма. На сайта пише, че в продължение на 48ч се абсорбират активните вещества - значи за поне такъв период трябва да ограничаваш кърменията, ако държиш да си напълно сигурна. Дени обаче е сукал вече - наблюдавай го да видиш дали има някакъв ефект върху него (вероятно няма да има никакъв). Ако успееш да задържиш нещата както си направила вчера - да цедиш за поддържане на млякото и да не му даваш да суче, освен ако нещата станат наистина драматични, утре вече сигурно ще можеш да кърмиш както обикновено.
И да разкажеш после какъв е ефекта от процедурата, че ме заинтригува Laughing

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Не забелязах някакъв ефект върху Дени- спа спокойно, сутринта си игра както винаги, сега спи както винаги. Но и за какво всъщност да гледам - обриви, повръщане или какво? newsm78 Нямам идея какви може да са реакциите от нещо проникнало в кърмата Thinking

Аз нещо за цвета на кърмата? Има ли други причини, поради които може да стане леко зеленикава?

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мисля, че са ти задавали тези въпроси заради кожата. При пилинга има излющване на по-голям слой клетки. Това излага долните слоеве епителна тъкан на по-силно влияние от страна на слънцето, а в комбинация слънце плюс хормони не се знае дали кожата ти няма да се пигментира на петна, да изгори от незначително излагане на слънце или де знам, да се изприщиш нещо.
Не се сещам какво би могло да навреди на детето, то ако има нещо толкова опасно, и проникващо през кожата, тогава и за теб би било така?
Най-вероятно няма да има реакции.

# 4
  • Мнения: 1 691
И според мен са питали по-скоро заради теб (и евентуалните хормони) - да няма случайно ефект върху кожата ти, а не заради детето.

firebird, винаги, като погледна невероятния мъж в подписа ти, ме побиват тръпки! Извинения за спама Hug

Общи условия

Активация на акаунт