Един въпрос?

  • 1 876
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте.  Решихме със съпруга ми да подадем документи за осиновяване, но случи ми се нещо, което ме накара да се замисля и ще ви помоля за вашето мнение. Моля ви не ме нападайте - объркана съм. Като споделих за осиновяването с една приятелка тя ми отвърна така - "Не бъди егоист , има семейства които се нуждаят повече от теб" , Малко го префразирах, защото иначе звучи малко по грубо. И сега си мисля - дали наистина няма да лиша някое семейство от тази радост? И още куп такива въпроси.
Моля ви кажете ми вашето мнение. Благодаря предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 286
Здравейте.  Решихме със съпруга ми да подадем документи за осиновяване, но случи ми се нещо, което ме накара да се замисля и ще ви помоля за вашето мнение. Моля ви не ме нападайте - объркана съм. Като споделих за осиновяването с една приятелка тя ми отвърна така - "Не бъди егоист , има семейства които се нуждаят повече от теб" , Малко го префразирах, защото иначе звучи малко по грубо. И сега си мисля - дали наистина няма да лиша някое семейство от тази радост? И още куп такива въпроси.
Моля ви кажете ми вашето мнение. Благодаря предварително на всички.
Кажи на твоята приятелка да си гледа работата!
ти нямам да вземеш дете, което е предназначено за някой друг. Всичко си е предопределено от съдбата. Стига разбира се решението ви да е добре обмислено, а не само временна емоция.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Много коментари ще чуваш, освен този. Както ти е казала Бонита - теглиш по една майна и продължаваш, стига да искаш.
Успех.

# 3
  • Мнения: 349
Благодаря. Моят мъж същото ми го казва. Hug

# 4
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Много коментари ще чуваш, освен този. Както ти е казала Бонита - теглиш по една майна и продължаваш, стига да искаш.
Успех.

Само да допълня - после пак ще чуваш коментари, може би цял живот... аз поне вече така си мисля.
Така че давай смело. Щом искаш нещо и си взела решение да го направиш - действай!

Успех и стискаме палци! Grinning

# 5
  • Мнения: 1 325
Cvetimira,

Освен неадекватността на изказването, искам да отбележа и друго. В нашето законодателство осиновяването е мярка за закрила на детето, т.е. няма постановка "семейството се нужда", а "ДЕТЕТО СЕ НУЖДАЕ". Може и 10 деца да имате, щом вие сте подходящото семейство за определено дете, значи има смисъл в това, то да дойде при вас!

# 6
  • Мнения: 76
Здравей, ние имаме 3 деца и въпреки всичко другата седмица ще подаваме документи за осиновяване. Не го правим заради себе си, а заради някое слънчице, което стои там самотно и има нужда от майчина обич и семейство. Ако искаш ми вярвай, но дори си го представям как ще изглежда. Имам само едно притеснение. Ние имаме доста забързан ритъм на живот, а тези деца досега са живяли в затворени пространства. Как ли се чувстват като излязат от там?

# 7
  • Мнения: 349
s_j74 аз също от това се притеснявам, но пък от същото се притеснявах и преди да родя, ще се нагодим няма начин. Благодаря ви на всички. А пък мъжа ми още повече, защото му се отдава възможност най накрая и той да каже - Аз казах ли ти!!!! /майтап/ smile3525

# 8
  • Мнения: 157
s_j74, и ние със съпруга ми сме кандидат осиновители с 2 деца. И аз си задавах въпросите, които сега те измъчват, и аз прекарвах дълги часове в размисъл дали ще постъпим правилно спрямо детето, което ще осиновим, децата които имаме вече, родителите които чакат заедно с нас в регистрите, и т.н. Но мисълта, че ще можем да измъкнем едно дете от трудния живот на "нежеланите " и ще му дадем що годе нормален, (макар и не охолен) такъв, ме е крепила през цялото време. А и да ти кажа, ние не държим на произхода на детето, за разлика от повечето осиновители вписани в регистрите. Може би затова вече нямам чувството, че отнемам шанса на други родители. В крайна сметка ти знаеш най-добре дали постъпваш правилно, от каква емоция имаш нужда и не бива да се колебаеш да действаш, дори на някого да му звучи егоистично... Hug

# 9
  • Мнения: 76
Здравей Нова звезда, дадоха ли ви детенце вече? Колко време чакахте? Социалните разпитваха ли другите деца?

# 10
  • Мнения: 157
За съжаление, все още не! Sad През април ще станат две години от както сме подали документите. Вписани сме във всички регистри в страната. По препоръка на мами във форума, декември започнах да звъня в Дирекциите по социално подпомагане за да напомня за нас. Но до момента без резултат. (Някъде в другите теми бях писала подробности за протеклите разговори със служителките в тези дирекции) Не съм се отказала, нито отчаяла! Ще чакам колкото трябва! Иска ми се да ни се обадят по-скоро, годините минават, децата растат, аз не ставам по-млада и по-хубава Laughing Каква млада мама ще съм! ooooh! Това в рамките на шегата...
Иначе сърцето ми е натежало от желание за детенце, но за всичко си има време и причина...Ще дойде и нашето.
А за това, дали социалните са разговаряли с децата ни: Подготвихме големият ни син за евентуална такава среща (тогава той беше на 13г.), видя ни се нормално да пожелаят да поговорят с него, но това не се случи. А на посещението у дома социалната работничка, дори не погледна останалите стаи освен тази, в която е въведохме. Но живеем в малък град и тук всички се знаем, къде пряко, къде от общи познати.
На вас пожелавам много сили и търпение, много късмет,  и както обичат да се изразяват мамите тук "бързо чакане"!  bouquet

# 11
  • Мнения: 690
s_j74 , нашата социална дойде в къщи със специалист- психолог и разговаряха с каката ни. Но разговора беше много внимателен, приятелски. Въпреки че Лили беше много притеснена, после дълго време само за това говореше и все питаше - дали не казах нещо нередно, дали заради мен се бавят нещата и не ни дават детенце ... и все разни такива се мотаха в главичката й. Но всичко е минало, заминало. Погледнаха само детската стая и в доклада пише нещо от рода на - светла, просторна, има място за още едно дете  Laughing
Ей, nova_zvezda, рекорда по най дълго проточило се проучване и чакане си е мой. Хич да не се опитваш да го "чупиш". Я бързо с хубава новина - в съответната тема  Peace  Hug  Hug  Hug 

# 12
  • Мнения: 1 843
Ей, nova_zvezda, рекорда по най дълго проточило се проучване и чакане си е мой.

Off: Наистина! Вашата фамилия държи и двата "рекорда"!  И за най-кратко, и за най-дълго чакане!  Grinning

# 13
  • Мнения: 157
О, мила manja, от твоята уста в божиите уши!   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • космополитно
  • Мнения: 941
... Като споделих за осиновяването с една приятелка тя ми отвърна така - "Не бъди егоист , има семейства които се нуждаят повече от теб" , Малко го префразирах, защото иначе звучи малко по грубо. И сега си мисля - дали наистина няма да лиша някое семейство от тази радост? И още куп такива въпроси.
Моля ви кажете ми вашето мнение. Благодаря предварително на всички.

Тюх, че некомпетентност! ooooh!Ей, на това му се вика да се изкажеш неподготвен! Sick Тази жена да е чувала, че децата по домовете многократно надвишават броят на кандидатосиновителите?... И какъв ти тук егоизъм, когато искаш да дадеш дом и бъдеще на едно ничие, че и изоставено дете!? Това не е ли далеч по- близко до понятия от типа на: хуманизъм, съпричастност, подкрепа, човеколюбие?....

Питам се дали пък тази ти загрижена приятелка не ти е предписала своя егоизъм- на това в психоллогията му се вика проекция (да припишеш на околните непоносими и трудноприемливи за личността на индивида негативни емоции и качества)....

Хич не й се връзвай ами реализираите своите намерения!  bouquet

Виж, ако чувстваш несигурност към решението Ви, поради мисли от друго естество, не се нсилвай и не предприемай тази отговорна ккрачка за цял живот! Hug

Общи условия

Активация на акаунт