Сериозна молба към „холандските мами”

  • 672
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Здравейте, момичета!
Simple Smile
Зная, че има специална тема за тази държава, но някак молбата не ми се връзваше да бъде там, а и ще се изгуби вътре, според мен. Затова ми се искаше да е отделно отправена (ако все пак администраторите държат, нека я преместят където е редно), като искрено разчитам, ако имате възможност, да й откликнете...

Преди една година накратичко споделих, че има вариант синът ми да учи в Холандия. Това вече е факт – първа година Международен туризъм, Stenden University, Льоварден, и аз много му се радвам! Няма да влизам в детайли, за да не ви отегчавам, само с няколко думи ще обясня, а когато е нужно и в подробности, но лично. 

Та извън ученето, с което той чудесно се справя (а там се учи!), време е вече да си потърси почасова работа (това беше ясно още преди заминаването) – има право на такава официално, но вие прекрасно знаете, че това не е лесно. Ако има момичета, живеещи в Льоварден, Грьонинген или околностите, които биха могли да го препоръчат на работодател или техен познат холандец, без значение от естеството на почасовата работа и евентуално пътуване, или техните съпрузи разполагат с подобна възможност, ще съм безкрайно благодарна и задължена!

За всякакви въпроси съм на ваше разположение – в личен разговор, като съм наясно, че едва ли ви е до това за непознати хора, но знае ли човек... Бих искала да използвам всеки шанс, за да му помогна максимално и да го подкрепя. Вярвам ме разбирате.

И ви благодаря предварително!!!

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Здравей, отново.
Спомням си те от миналата година, но не бях сигурна дали той е вече тук.
Аз съм от регион Leeuwarden. Каква работа си търси и най-вече на колко часа имаше право?
Той записа ли се на курс за езика (знам, че е леко изнудващо положението в Университета, за което съм  Close)?

Тук е по принцип въпрос на инфо за работа някой да ти даде, а не на препоръки ( малко по-различно от БГ). Влакът е доста скъп и Хронинген ще му е малко далеч.

 

# 2
  • Мнения: 206
Здравей, отново.
Спомням си те от миналата година, но не бях сигурна дали той е вече тук.
Аз съм от регион Leeuwarden. Каква работа си търси и най-вече на колко часа имаше право?
Той записа ли се на курс за езика (знам, че е леко изнудващо положението в Университета, за което съм  Close)?

Тук е по принцип въпрос на инфо за работа някой да ти даде, а не на препоръки ( малко по-различно от БГ). Влакът е доста скъп и Хронинген ще му е малко далеч.

 

Много благодаря и за паметта, и за отговора!
Не, за курс не е ставало въпрос. Той владее английски и френски, за холандски няма време. Ученето е наистина много, а той е съвестно момче.
Правото на легален труд е 10 часа седмично. Проблемът е, че се иска Разрешение за работа, защото е от България. Наистина, процедурата е изключително облекчена за студенти - за около 1-2 седмици, безплатна е, но трябва все пак елементарно усилие. Затова е нужна препоръка. Началото е най-трудно... И няма претенции какво. Просто да започне.
А абсурдът е, че трябва да работи, за да получи полагащите му се по право стипендии. Изобщо Холандия е доста уникална държава...  Simple Smile
За Грьонинген - той ми е казвал, че се поема транспорта от фирмите на база неговите познати, а и не само от тях. А и това е по-голям град, работа се намира повече, затова и това написах.
Наистина благодаря за отзива! Ще съм задължена за всяка подадена ръка за работа.

Общи условия

Активация на акаунт