Въпрос свързан с изцеждането и изсуканото количество?

  • 1 161
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте мами!
Според вас ако изцеждате например 120 мл. от едната гърда/говорим за ефективно и качествено изцеждане до последната капка и независимо дали е с помпа или на ръка/ и от същата нея следващият път предложите на детето да суче и след това доизцедите 20 мл. - това означава ли, че то е изсукало 100 мл? Имам предвид също така, че всеки път изцеждам 120 мл.
Възможно ли е бебето да си издърпа повече в сравнение с изцеждането или не, защото количеството си е едно и също?

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 44
със сигурност бебетата изсукват повече отколкото ти можеш да издърпаш с помпичката

# 2
  • Мнения: 543
Не само е възможно, ами най-вероятно изсуква повече. Аз в живота си не съм успяла да изцедя повече от 50-60 грама, а огромни бузи като на моето бебе от 50-60 грама не се правят Simple Smile Ако цитирам мъжа ми, "тая шия не е от туршия"  Laughing

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Разбира се,че е възможно бебето да изсуче повече.Няма по-добра помпа от бебето Peace.Недей да си правиш изчисления изцедено-изсукано,така само губиш увереност.Давай си спокойно на бебчо да суче винаги,следи дали е спокойно,дали има достатъчно пълни памперси на ден-това все са признаци,че бебето е сито и е поело достатъчно.Освен това не е задължително на всяко сукане да поема еднакво количество кърма-единия път суче по-малко,после наваксват и така.

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
аз изцеждам едва едва по 10-20 мл за да добавя в пюрето...  Laughing
освен това бебетата не ядат еднакво количество кърма на всяко хранене. и въобще какъв е този зор за мерене. гледай памперсите и детето и се успокой!

# 5
  • Мнения: 94
имах период в който теглех малката след всяко хранене и тя наистина изсукваше количества които никога не съм изцеждала. е понякога изяждаше по 30-40 гр но защото толкова е искала. не му мисли много щом детето не изглежда гладно значи му стига

# 6
  • Мнения: 5
Мамите са ти казали много правилно, че никога не можеш да изцедиш толкова колкото бебо ще изяде. А аз искам да те питам, защо е необходимо всеки път да се изцеждаш? Аз с това велико изцеждане само проблеми си правех, а не си помагах.

# 7
  • Мнения: 1 098
Съветвам те изобщо да нецедиш. Давай на бебчето ти да суче, когато поиска. Изцеденото количество кърма  с помпа е по- малко от това, което детето изцоква.

# 8
  • Мнения: 147
аз изцеждам мили мами, защото бебка не иска едната гърда и всъщност един път суче от лявата, а другия път яде от шише, защото не иска дясната. И тъй като виждам, че изяжда по 150 мл. от шишето си мисля, че като суче от лявата няма възможност да изсуче толкова много Rolling Eyes. Страхувам се, че е така, защото съм изцеждала лявата два дни и винаги изваждах по 120 от нея, ама винаги! и сега като доизцеждам след сукане 20 мл. това означава ли, че е изяла само 100? Имайте в предвид, че аз имам много опит и тренинг в изцеждането Embarassed в смисъл, че изцеждам максимално добре гърдата Mr. Green, изчаквам поне две слизания.

# 9
  • Мнения: 961
Ако това ще те успокои, преди време изцеждах редовно едната гърда за да имам мляко през деня за каши и пюрета. След около месец цедене, стигнах до около 100мл. Продължавала съм да помпам на празен оборот по 5-10мин и нищо не е излизало, но непосредствено след това бебка си е сукала с охота и звучни гълтоци!
Начинът по който суче бебето няма нищо общо и с най-добрата помпа или техника за изцеждане на ръка!  Peace

# 10
  • Благоевград
  • Мнения: 61
 Здравейте мили мами, имам един проблем с изцеждането ....кърмя и дохранвам но не знам с колко да дохранвам тъй като всеки път различно дълго време суче и различно количество адаптирано мляко изяжда след това. Купих си помпа на Chico но имам проблем не мога нищо да изцедя с нея...Ако бебока яде от едната гърда и едновременно цедя от другата гърда тече и то силно в момента в които спира да суче от гърдата спира да тече и с помпата. В голяма загадка съм някои може ли да ми даде съвет?
Благодаря ви!

# 11
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 380
Pepelliashka някои жени не успяват да се научат да цедят, а явно рефлексът на потичане на кърмата при теб се наблюдава най-силно при сученето на детето. Защо дохранваш - слагай детето по-често на гърдата и така млякото ще се регулира според нуждите на бебето ти. Редувай гърдите, дори по няколко пъти. По-нагоре мамите са написали, че изцеденото и изсуканото количество са напълно различни неща  Peace

# 12
  • Мнения: 422
да ти кажа и аз така преди около 3 месеца,цедя и 120 мл и не може пове4е гледам на 1 кутия с адапте трябвало по 180 да си хапва и аз като стерснах,ама после се сетих 4е те изсукват много пове4е,а нали мокри памперсите,така 4е не се притеснявай Peace

# 13
  • Благоевград
  • Мнения: 61
Благодаря ви Мами, ами дохранвам защото засипва и не може да стимулира гърдите ми със сучене да произвеждам повече мляко и остава гладно а с биберона направо му тече в устата така го захраниха в родилното и така си свикна между другото да спомена че в родилните домове изобщо не подкрепят кърменето хранят си го с АМ и това си хем им обяснявам че искам да го кърмя да  не ми го дават преди да правят добавки ....но те си знаят тяхното сигурно не им се разправя...та затова много мами се оплакват че нямат достатъчно кърма ...това е системата тук ....мен специално никои не ме подкрепя даже и у дома..Sad

# 14
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
хиляди теми има за тез родилни домове. а на домашните не обръщай внимание. прочети в библиотеката как да се справиш със сънливо бебе, че ще изпуснеш момента с това дохранване... кажи как е детето, колко е голямо, как наддава, как са памперсите?

Общи условия

Активация на акаунт