Болки в областта на черния дроб

  • 5 676
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте! Бременна съм в 7та седмица и много често изпитвам болки в областта около черния дроб. Нормално ли е това, като се има в предвид, че преди 20 години съм боледувала от хепатит Б?  newsm78

# 1
  • Мнения: 7 723
Ако питаш дали е възможно това да е в резултат от ранната ти бременост-
не, това не е нормално. Потърси лекарско мнение...

# 2
  • Мнения: 6 274
Ако питаш дали е възможно това да е в резултат от ранната ти бременост-
не, това не е нормално. Потърси лекарско мнение...
Точно така... Peace
Боли те от нещо друго, а не от това, че си бременна...

# 3
  • Мнения: 1 554
хм,и аз имах такива болки и си мислех,че е от дроба,обаче се оказа,че е от жлъчката,когато прекалявах с безалкохолното почваше да ме боли Thinking

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
ами сега е моментът да направиш профилактични изследвания - вирусологични за хепатит В и чернодробна биохимия. защото има известни неща, които се правят ако майката е с активна чернодробна болест.
иначе по-често болката там е от черво или жлъчка
абе най-добре потърси гастроентеролог. и не отлагай много.

# 5
  • Мнения: 2 521
Здравей,аз също съм боледувала от хепатит Б и не само докато бях бременна но и сега при преумора или консумация на пържени и тежки храни,се появява тази болка.Явно завинаги ще се съобразявам храненето ThinkingА още като се записах при моята гинеколожка на консултация веднага ми пусна изследването за хепетит-всичко си беще нормално.Ако още не си го направила-побързай.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
Заминавай на лекар. Не си губи времето по форумите.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 717
Аз имам проблеми с жлъчката. Кризи правех от време на време през цялата бременност.
Навремето когато ме гледаха на ехо ми казаха, че и черният ми дроб е леко увеличен.
Консултирай се с лекар и направи изследвания.

# 8
бременй спокойно ! Peace

# 9
  • Мнения: 367
Това, което си мисля по логичен път - възможно ли е черният дроб да реагира на повишеното натоварване и промените по време на бременност. При теб това е органът, който трябва да пазиш повече, който в известен смисъл изисква повече почивка, грижи, подходяща храна. По време на бременност слабите ни места се обаждат. При мен това е сърцето. Но разбира се по-добре е да потърсиш компетентно лекарско мнение.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Така е, мен пък бременността ме удари в левия бъбрек, кризи, болници, кво ли не-оказа се че шишкото в корема ми беше притиснал уретера на бъбрека и задържах урина и оттам пък проблеми.Нищо не се знае, може да е от бременността, може и да не е, това на лекар ще се разбере, тук няма как някой да знае и да ти каже.Успех, дано всичко да е наред. Peace

# 11
  • Мнения: 776
Направи си изследване за хеп.В и хеп.С, за всеки случай, или поне си пусни чернодробни ензими АСАТ и АЛАТ , за да видиш какво е положението

# 12
  • София
  • Мнения: 1 541
Направи си изследване за хеп.В и хеп.С, за всеки случай, или поне си пусни чернодробни ензими АСАТ и АЛАТ , за да видиш какво е положението
и аз съм на това мнение

Общи условия

Активация на акаунт