Благдаря!

  • 1 228
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
 Бебето ми е на 5м. и половина. На 1 м. се оказа, че има стафилокококи в носа и едното око, после - запушен слъзен канал, след това започна да се поти много,  от 2 месеца е с постоянно запушен нос, а от седмица и с кашлица,като за капак започна да си върти бясно главата по няколко пъти на ден.
ЛЕКАРИТЕ: - : около 9 посещения при педито, x - брой телефонни разговори, консултация с детски невролог- д-р Литвиненко, Очен - Иванова от Александровска, Кемилев - Александровска, доц. Петко Минчев - пулмолог, Доц. Тодоров от ИСУЛ, а да не пропусна и Улевинов, както и една дежурна педиатърка от МЦ,, Лора"
ЛЕЧЕНИЕТО:  Бактробан, Тобрекс в очите и в носа, Офтакуикс, някакъв сироп Калций(+Вигантола x 4 капки), Мукосептонекс, Виброцил, още два вида капки - приготвяни по рецепта, Панадол, Зиртек, физиологичен разтвор - с литри, промивки в кабинета на д-р Улевинов - от онези особено приятните за бебетата с маркуча в едната ноздра и физиологичния разтвор в другата
ДИАГНОЗАТА - на детето нищо му няма, е може да има някаква  алергия или пък рахит или пък са сатфилококите? Каквото и да е - ще го израстне, а през това време нищо не пречи да изпробваме цялото фармацевтично разнообразие на аптеките - все пак това са просто разни капки и нищо няма да му стане - продължаваме, докато в крайна сметка му мине от нещо
РЕЗУЛТАТА - единственото реално нещо, е насроченото сондиране на оченцето на 5 февруари
ПОСЛЕДСТВИЯТА - в момента, в който сутрин се събуди, ако види първо мен, бебо започва да ръмжи, а после следва и обилна доза истеричен рев, още докато отварям шкафа, където държим всички илачи.......може би ви звуча досадно и смешно, може би леко глуповато????Дано все пак на никой да не се случва и то всяка сутрин, а напоследък и през останалото време - всичките ми опити да му покажа, че той е единствения смисъл във всяко мое вдишване - остават струва ми се безуспешни
ИСТИНАТА: едната педиатърка - от ,, Лора"  ми каза следното - ,, че не е виждала такава наглост - да я разкарвам за една температура и хрема с кашлица, с което всяка ниско интелигента майка би следвало да се справи сама, амии като не мога да гледам деца и съм  млада - да не раждам Mr. Green чак пък толкова млада казвам и аз - не съм " - е добре, продължава тя: ,,явно тогава просто сте ниско образована и имате късмет, че не живеете на Запад, защото там, ако си позволите да викате така лекар, ще имате сериозни неприятности!
ИЗВОДА -  тъпа съм била, ами ок, -  аз искам само детенцето ми да се чувства добре, да не грухти като прасе, да не се дави по цяла нощ, да не го преследвам като агент на ФБР с помпичката за нос и поне една нощ да може да спи спокойно и да спре да мисли, че аз не съм всъщност мама, а някакво чудовище от Инквизицията, пък нека съм си тъпа, коооооолкото си искам
ПРИЗНАНИЕТО - Посвещавам това, на всички мами, които пишат в този форум, благодарение, на които през всичките безсънни нощи съм търсила разрешение на проблемите, чувствала съм се Несамотна в проблемите си (може би за някои дребни - но за мен представляващи целия ми свят в лицето на детето ми) и съм намирала и продължавам да намирам надежда, че всичко има решение
БЛАГОДАРЯ
P.S.На всички мами, чиито деца имат много по-сериозни и страшни проблеми със здравето, се извинявам, защото може би и на тях изглеждам като на въпросната педиатърка, но съм сигурна, че всеки регистриран тук знае, че най-страшното е да си безпомощен да помогнеш на най-скъпото ти същество, макар и за една хрема
 Confused

# 1
  • Мнения: 2 731
права си много е лошо да не можеш да помогнеш на детенцето

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
 Hug

Аз съм в другата противоположност, изпитвам ужас от ходенето по лекари, и предпочитам първо да опитам сама. Обаче няма абсолютно нищо тъпо и нискообразовано в това да извикаш лекар, ако детето ти е с температура. Много по-тъпа е моята мания сама да поставям диагнози и да лекувам, все пак не съм учила за това, а една температура може да се окаже симптом и на нещо по-сериозно.

Стискам палци да се оправите бързо с всички проблеми и малкото тигърче да забрави да ръмжи сутрин  Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Hug И аз съм имала такива мигове, много безсънни нощи.... Лошо е да не можеш да помогнеш на детето си при нужда. Дано се оправите бързо и скоро да нямате работа с  лекари!

# 4
  • Мнения: 4 187
ИСТИНАТА: едната педиатърка - от ,, Лора"  ми каза следното - ,, че не е виждала такава наглост - да я разкарвам за една температура и хрема с кашлица, с което всяка ниско интелигента майка би следвало да се справи сама, амии като не мога да гледам деца и съм  млада - да не раждам Mr. Green чак пък толкова млада казвам и аз - не съм " - е добре, продължава тя: ,,явно тогава просто сте ниско образована и имате късмет, че не живеете на Запад, защото там, ако си позволите да викате така лекар, ще имате сериозни неприятности!
ИЗВОДА -  тъпа съм била, ами ок, -  аз искам само детенцето ми да се чувства добре, да не грухти като прасе, да не се дави по цяла нощ, да не го преследвам като агент на ФБР с помпичката за нос и поне една нощ да може да спи спокойно и да спре да мисли, че аз не съм всъщност мама, а някакво чудовище от Инквизицията, пък нека съм си тъпа, коооооолкото си искам



 Shocked Надявам се да не си и останала длъжна! Ако в момент, в който съм силно притеснена за детето си, някой се обърне и ми каже това, пък било то и "многоуважаван" лекар, добрите ми обноски биха се изпарили на мига  Tired.
Всъщност, каквато съм докачлива и избухлива, биха се изпарили и без да съм притеснена от нещо  Mr. Green.

assilia, дано бързо да преборите болестите  Hug.

# 5
  • Мнения: 577
assilia минах по твоя път и знам колко се чувстваш безсилна най вече когато лекарите ти обясняват че му няма нищо а реално не е така.
На 20 дни синът ми имаше стафиококи пъпки по лицето секрет в очите поне нослето не беше запушено. Мазане с Бактробан. МИна инфекцията, започна се запушен слъзен канал и всекидневно капване в очите Тобрекс серия после Тобрин и др. не ги помня вече всичко това съпроводено с масажчета. За канала най ефикасното средство е масаж  капките само се борят с инфексциите в окото но не отпушват канал. На 6 месеца трябваше да му правят сондаж на окото аз отказах реших да съм упорита с масажа и на 6месеца и половина окото се оправи. Но при една хрема окото започна пак да събира секрет. И тогава педиатърката ми каза че съм отпушила канала но много малко няма как да стане изведнъж и при запушен нос (има възпаление сополи) което запушва малкия отвор в канала. След излекуване на хремата и окото се оправи. И до този момент Окото на детето ми е добре.

Искам да ти кажа че ако имате хрема и запушен нос има вероятност и да направят сондаж(което за мен си е вид операция щом има някаква упойка) окото да не се оправи напълно. Просто инфекцията в носа да запушва направения отвор в канала. До колкото съм запозната сондаж може до годинка.

Пожелавам ви Бързо оздравяване.

# 6
  • Мнения: 1 484
Ще  я  удуша  тази  докторка  ако  ми  каже   това  ,което  на  теб  е  казала.Това  им  е  работата  за  това  са  дали  клетва.Аман  от   тези   доктори  ако  може  да  ги  наречем  така.Скорошно  оздравяване  ви  желая.

# 7
  • Мнения: 1 820
Shocked Надявам се да не си и останала длъжна! Ако в момент, в който съм силно притеснена за детето си, някой се обърне и ми каже това, пък било то и "многоуважаван" лекар, добрите ми обноски биха се изпарили на мига  Tired.
Всъщност, каквато съм докачлива и избухлива, биха се изпарили и без да съм притеснена от нещо  Mr. Green.

assilia, дано бързо да преборите болестите  Hug.
Така смятам и аз.Вбесявам се само като чета,как може да има такива хора!Камо ли ако са лекари! #2gunfire

# 8
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
assilia минах по твоя път и знам колко се чувстваш безсилна най вече когато лекарите ти обясняват че му няма нищо а реално не е така.
На 20 дни синът ми имаше стафиококи пъпки по лицето секрет в очите поне нослето не беше запушено. Мазане с Бактробан. МИна инфекцията, започна се запушен слъзен канал и всекидневно капване в очите Тобрекс серия после Тобрин и др. не ги помня вече всичко това съпроводено с масажчета. За канала най ефикасното средство е масаж  капките само се борят с инфексциите в окото но не отпушват канал. На 6 месеца трябваше да му правят сондаж на окото аз отказах реших да съм упорита с масажа и на 6месеца и половина окото се оправи. Но при една хрема окото започна пак да събира секрет. И тогава педиатърката ми каза че съм отпушила канала но много малко няма как да стане изведнъж и при запушен нос (има възпаление сополи) което запушва малкия отвор в канала. След излекуване на хремата и окото се оправи. И до този момент Окото на детето ми е добре.

Искам да ти кажа че ако имате хрема и запушен нос има вероятност и да направят сондаж(което за мен си е вид операция щом има някаква упойка) окото да не се оправи напълно. Просто инфекцията в носа да запушва направения отвор в канала. До колкото съм запозната сондаж може до годинка.

Пожелавам ви Бързо оздравяване.

Моят син сьЩо имаШе проблеми с каналчетат на очите, и нас ни праЩаха да ги отпуШват,но аз така и не отидох. Оправиха му се сами,сега когато е хремав и с изтинка пьрвият симптом е че започват да му салзят очите,но с капки и след като хремата му мине и очичките му се оправят. по мое мение сега каналчетата не са му запуШени,а само по/тесни и затова отвреме на време започват да му салзят..... Аз на твое място не бих бьрзала с операцията. Успех ти желая и здраве на бебчето ти Hug

# 9
  • Мнения: 2 070
И аз се присъединявам, към твоето, Благодаря!
три години ,лекуват детето ми за какво ли не,
без почти никакъв резултат,защото е поставена грешна диагноза.
Благодарение на форума,намерих точните специалисти,
и се надявам да се сложи карай ,на мъките ни

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
Имам съвсем бегла идея какво преживяваш и знам, че ти е много тежко.
Мога да помогна само със съвет за стафилококите, сина ми също имаше като бебе. Опитахме с Бактробан, после го водих на очен, изписа му Торбадекс за секретите в очите, нямаше запушени канали.
Общо взето за стафилокока помогна само и единствено ... слънцето. По съвет на педиатърката и на Улевинов го мажех с силно-защитен крем, слагам нещо на очите и в подходящи все пак часове съм го пекла до почерняване. Точно за 15-20 дни сигурно беше и престана нослето да хърка.
Знам, че има много време до слънчевите дни, но нищо не ти пречи да опиташ през лятото.
Успех и бързо оздравяване ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт