Отговори
  • Мнения: 4
Пиша кратката версия на дългата история!
Детенце е на 2г. и 8м. ходи успешно на ясла. Един ден ми звани телефона. Директорка на ясла притеснено ми съобщава че трябва да си прибера детето от яслата веднага!!! Срича по телефона и ми обяснява за някакво изследване от ХЕИ и че сме имали дизинтерия!!! Хвърлям телефона, намятам яке и газ до яслата. Влизам в групата питам как е детето - ами добре е!?! newsm78 Слизам при директорка -питам? Обясняват ми не било дизинтерия, а салмонела! Ново 20. Изкам изследването! - Ами няма такова! Ново 20*20! То резултата щял да ми излезе на другия ден, ама било сигурно че ще има нещо! Прибирам детето и газ при личната. Моля за ново изследване, обяснявам история. Тя изумява ама ми дава бележка. Бягам до лаборатория. След два дни резултат - отрицателен. А на дедето нищо му нема!!! Обаждам се до ясла обяснявам - резултата отрицателен бе хора! От ХЕИ им наредили да нося три отрицателни резултата. ОК пускам нови две изследвания от една и са6та проба в две лаборатории едното отрицателно другото - положително! - Ужас!!! На кого да вярвам. Обаждам се пак на личната - Тя вика а не сега е друго -Трябва да варвите цялото семейство в ХЕИ и ако там са отрицателни тогава ясла! Това продължава вече трета седмица. Бясна сам! Какво ли мога да им направя на пустото ХЕИ?! #Cussing out

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лелее дано никой не попада в такава ситуация. Дано бързо  се изясни случая!

# 2
  • Мнения: 1 984
каква е салмонелата? да възможно е един път резултата да е + , а друг път -.  затова се искат 2 или 3 - резултата.
ако се е върнала кичукова - консултирайте с нея. това железник ли е?

# 3
  • Мнения: 4
Salmonela enteritidis - от антибиограмите сме S на цефтазидим, триметоприм, амоксициклин от другата пак са други - цефамандол,ципрофлоксацин. Ама сега съм пуснала ново на all family. Резултатите ще са пак от ХЕИ - изисквания! Трябва ли да натъпча детето с антибиотик, защото не могат да решат кой резултат е верен. Кажете ми как да постъпя? Ако е здрав носител както твърдят - защо не е заразила никои до сега? Е аз не съм специалиста ама със 100 души е била контактна - така ли всички са устойчиви? НЕМОГА ДА СЕ ПОБЕРА В КОЖАТА СИ! и няма да дам антибиотик ако не ми докажат че трябва!!!! Как бихте постъпили на мое място?

# 4
  • Мнения: 1 984
ентеретидис... съвсем не се връзват нещата... не мога да ви дам съвет уви... какви са изследванията в градината има ли много други болни?

# 5
  • Мнения: 4
в какъв смисъл не се вързва ентеридис? има поне 5 за които знам - деца които са със положителен резултат. едно от тях е лежало в инфекции, но по време на ваканцията около Коледа и се разболя 3 дена след като ни разпуснаха.  има една докторка в инфекции Пейчева - преди време бяхме я окъсали с едно разтройство и ни оправи за 3 дни, след като преди това 3 дни се бяхме мъчили без особен резултат. Доволна останах от нея де! Когато ми излязат резултатите при нея мисля да ходя. Че личната ще ми изписва антибиотика - усещам аз! - Не че не и се доверявам ама .....
Благодаря за отговорите Simple Smile

# 6
Освен това услугите , които се правят от ХЕИ Стара Загора са три пъти по - скъпи от същите в ХЕИ Бургас. Исками се да се направи нещо срещу корумпираните чиновници в Стара Загора , които не стига че ни крадат парите  чрез  данъци , а и ни крадът чрез такси което води до крайният резултат за една услуга да плащаме два или три пъти и то незаконно високи цени. Ако някой знае как е възможно да се борим срещу тях чиновниците връзкари отворили широко гърла за пари ,мислещи единственно за своята сигурност и как нищо да не вършат нека пище тук .Мисля че повечето хора вече са се опарили от тяхната некомпетентност граничеща с некадърност и с техните изкуственно създадени пречки които се решават естествено с кихане  на парички .

# 7
  • Мнения: 3
v koq qsla se slu4va tova sas salmonella entiridis

# 8
  • Мнения: 3
nie sa6to sme s tazi diagnoza i vmomenta se lekuvame.jelaq da razbera vie kakvo pravite po vaprosa.nie s ba6ta mu sa6to si napravihme izsledvaniq i sa otricatelni.neznam ve4e kakvo da pravq

# 9
  • Мнения: 1 984
nie sa6to sme s tazi diagnoza i vmomenta se lekuvame.jelaq da razbera vie kakvo pravite po vaprosa.nie s ba6ta mu sa6to si napravihme izsledvaniq i sa otricatelni.neznam ve4e kakvo da pravq
не ползвайте детска кухня и не пращаите детето на ясли ако може да се избегне на всяка цена! последно от кухнята имаше няколко деца заразени... скриха ги...

# 10
  • Мнения: 3
nie ve4e sme dobre 6te hodim ve4e na gradina Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт