Въпрос отностно поемането на течности

  • 484
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, детето ми (1.8г) всяка нощ се буди и плаче, свикнало е за  да се успокои да пийне някаква течност от шишенцето. Забелязах че коремчето му се надува от течности, та си мислех, дали не е вредно поемането на течности по време на сън, т.е. дали не му се натоварват бъбреците по този начин? Преди се будеше заради зъбките и така го успокоявахме, но сега се чудя защо продължава да се събужда със плач всеки път?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пие толкова много защото е жадно детето или така се успокоява с бибата и шишето?
Опитвала ли си да даваш течностите от чашка? И какво количество изпива нощем?

# 2
  • Мнения: 790
Никога не мога да си помисля, че вода е вредно да се пие, когато и да било

# 3
  • Мнения: 4
Все още пие от шишето със бибата, явно или е жадно или се успокоява от биберона. Ще пробвам да му дам от чашка, за да разбера. Реших да попитам, тъй-като ако пред него има 500мл, той може да ги изпие на веднъж и пак да се събуди и да изпие толкова, гледаме да не му даваме по-много а колкота да се успокои, но май всяка вечер е жаден и докато не си поеме чайчето не престава да плаче.

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 15:48 от desspina

# 4
  • Мнения: 204
моята щерка е на две години ,всяка нощ се събужда и пие по  цяло  шише вода ,нашият педиатър каза 4е няма проблем ,даже било много добре.

# 5
  • Мнения: 8 999
За мен всяко будене нощем - за ядене, за вода, за цигара, за глътка ракия, е вреден навик.
Пробвай 1. Да замениш биберона с чаша с твърд накрайник и 2. Да замениш шишето с водата със залъгалка.
Така ще можеш да прецениш дали детето ти просто иска да  задоволи сукателния рефлекс или да утоли жаждата си.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... тъй-като ако пред него има 500мл, той може да ги изпие на веднъж и пак да се събуди и да изпие толкова, ....

А ако изпие не 500мл. на будене, а 150мл да речем, заспива ли пак или си търси по - голямото количество течност? Ако е второто - значи наистина е жадно детето. Но повече от литър нощем и на мен ми се виждат много, колкото и полезно да е пиенето на вода.

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Голямата пиеше много вода и никога не съм мислила,че е вредна.

Общи условия

Активация на акаунт