Кърмене, МЦ и неразположения

  • 1 013
  • 13
  •   1
Отговори
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Здравейте, мами,
открих темата която ме интересуваше - кога идва МЦ след раждане при кърмене. Ясно ми е, че за всеки е строго индивидуално. Все още нямам МЦ. Кърмя малкия си син вече почти 6 месеца. Притеснява ме, обаче, това че в определени дни от настоящия месец и мисля предходния ми беше доста лошо - нещо като перманентно кофти състояние. Отдавам го на сезона - зима, по-малко витамини, слънце, все пак и организма се поизтощи след бременността и раждането, косата ми доста падаше.....Как смятате трябва ли да се безпокоя, дали това дискомфортно състояние е свързано с липсата на цикъл, явно хормоните бушуват, но няма как да се пречисти организма и от това да ми става лошо?! Rolling Eyes
Ще съм ви благодарна да споделите мнения.....
Пускам линкче към темата от преди 12 месеца за МЦ и кърменето : Кога ви дойде първия месечен цикъл след раждането?
~~

# 1
  • Canada - Montreal
  • Мнения: 118
Здравей.
Не знам дали е повод за притеснение, но и аз се чувствах така до миналата седмица,  докато не ми дойде нещо като цикъл - леко кървене за три дни.Беше ми доста зле, виеше ми се свят и се чувствах много отпаднала.Това продължи около 2-3 седмици.Аз също кърмя, но последно време на все по-големи интервали.
Според гинеколога ми всичко е нормално и това, от което имам нужда са витамини, нищо друго.За косопада ми предписа някакви таблетки, които не пречели на кърменето.Ако те интересува мога да погледна какви бяха.  Simple Smile

# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
На мен ми дойде края на 6-тия месец, кърмих до 10-тия, но както и ти си казала, всичко е индивидуално.

Предполагам, че усещанията ти са породени от натрупаната умора, надали е от липса на МЦ.

# 3
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
mimolin, може да пробвам хапчетата. Драсни им наименованието и ще ги потърся. Благодаря за отговорите. Hug

# 4
  • Мнения: 179
Здравей!Аз също кърмя моя Бобо от 7 месеца и едва преди седмица ми дойде  първия нормален цикъл след раждането.Казвам нормален защото и предишните месеци имах някакво зацапване ,което смятах за цикъл,но не знам какво точно е било.Не съм имала никакви неразположения както е при теб,но вече и това си припомних,макар че общо взето при мен е леко.Предполагам,че ако не бях захранила,само на кърмене щеше да се възстанови по-късно.Що се отнася до косопада аз все още го имам,малко намаля,но не напълно,а и аз не вземам нищо,само плодове и зеленчуци

# 5
  • Мнения: 235
На мен вече ми идва 2 пъти нормално и на точната дата, обаче преди това имах 3 пъти по 4-5 дни зацапвания за месец и половина. Чувствах се ужасно с постоянен ПМС, ама от сериозните Wink, който и досега ме държи.
Не съм спец Wink, но си мисля, че е от хормоните. Като ти дойде всичко ще се нормализира, но остави нещата да се случат естествено, без намесата на всякакви лекарства! Peace

# 6
А при мен сега се получава нещо като цикъл, но не съм съвсем сигурна дали наистина е такова, три дни ми зацапа, а днес е малко по-обилно. Иначе си я кърмя бебката, тя вече е на два месеца, струва ми се малко раничко за МЦ. Може би ще поизчакам да намалее и ще навестя док да каже дали всичко е наред.
P.s. Лохиите ми спряха преди около седмица, незнам може и лохии да са още Sad Чак дори се притеснявам.

# 7
  • Мнения: 54
И аз май още имам лохии, а сме почти на два месеца. Лекарката която ме изражда каза, че до 40 ден трябва да са приключили всякакви течения, ама аз още си зацапвам по мъничко. Не мисля че е за притеснение де. Притесни ме само това което чета за неразположенията около 6 месец...аз си мислех, че от тук на татък ще става все по-добре, а то... Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 864
и ние още си се кърмиме но на мене ми дойде когато малкото стана на 5 месеца и нещо. не съм забелязала да имам някакви неразположения= по-скоро дори не усещам че съм с МЦ освен голямото кръвотечение. а , и бебка малко протестира докато я кърмя но нямам избор. минава и заминава

# 9
  • Мнения: 422
на мен ми дойде когато малката беше на 5.5 месеца но на мен ми намаля кърмата по това време не ми става лошо Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 1 368
Моят цикъл се появи веднага след лохиите и си имах нормален цикъл,въпреки че кърмих до 1г и 1 месец. Имах обичайните ПМС,единствено ми намаляваше кърмата по време на цикъл, а явно и вкуса и се променяше, защото бебо много се дърпаше в този период.

# 11
  • Мнения: 22
Първият МЦ се появи миналия месец, когато Диана беше на 5.5 месеца. Беше си точно като едно време - 4-5 дена и обилен Simple Smile Само дето 2 дена бях ни жива, ни умряла. Много замаяна се чувствах. Още се кърмим.Сега тоя месец минах с много леко зацапване и се чудя дали е нормално. Пак ми беше замаяно и лошо, но МЦ така и не се появи като хората. Има ли и други такива мами - единия месец го има , другия не точно? Чудя се дали да не ида на доктор и да си направя консултация.

# 12
  • Мнения: 146
Не се притеснявай аз кърмих активно до 6 месец, а след това започнах да разреждаме така до 1 година и 2 месеца на детето. Мензиса ми дойде след като спрях да кърма и сега е редовен като по часовник. Всичко е строго индивидуално.

# 13
  • Мнения: 117
В деня когато бебка навърши 6 месеца и на мен ми дойде М,а след 10 дни пак някакво кървене.Надявам се ,че е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт