Кога да отида на гинеколог??

  • 11 318
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здрасти на всички..Рових много в предишните теми за подобен въпрос но не открих, така че ако се повтарям съжалявам.Имам си сериозен приятел,обичаме се и нещата са сериозни но връзката ни е в ранен етап. Преди 3 седмици правихме секс и презерватива остана и се изля в мен, пих ескапел на следващия  ден пак се случи същото.Просто са му малки, е може да сме били буйнички.... Rolling Eyes Звъннах на гинеколожката да я попитам ,защото знам че не е хубаво да пия пак ескапел и тя ми каза да не се притеснявам и след като ми дойде менструацията да отида на преглед.Закъснява ми вече с 6 дни и днес вече не издържахме и направих тест. Положителен.... Въпроса ми е кога да отида на гинеколог за ваг.ехо граф?? А ако днес съм си направила един тест кога да направя втори? Защото купих 2. И нали не е възможно теста да е грешен?? В смисъл и двамата вече мислим какво да правим и незнам как бихме издържали още 1 седмица чудейки се дали ще има бебе.... А не ми се иска да прибързам и да не видят нищо... И къде да си направя кръвен тест?? В някоя лаборатория ли? Малко сме в шок и двамата защото варианта за аборт го няма при нас, и двамата сме на мнение че децата са подарък и нямаш право да решаваш дали да го приемеш или не... Но аз съм родена в консервативно семейство и ако бебчо е на път ще плануваме сватба...Най-смешното е че винаги много съм се карала на приятелките ми когато допускат такива ситуации а то взе че ми се случи на мене...И взе че ми олекна след като го написах....

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Много се радвам за теб, че си бременна, че имаш стабилен приятел, че ще има сватба ...
В края на краищата не всичко става планирано на този свят, затова е толкова хубаво и неповторимо.
За вагиналния предполагам, че е рано. Утре можеш да направиш втори тест и най-добре отиди в някоя лаборатория за кръвен тест.

Не се притеснявай за нищо, питай за всичко, което те тревожи. Тук всички момичета са много отзивчиви.

Прегръдки!

# 2
  • Мнения: 14
А някой чувал ли е дали може да му има нещо на бебето след като съм пила ескапел?? Защото ескапел е доста силно лекарство и много ме мъчи мисълта че може да съм му направила нещо???

# 3
  • Мнения: 521
Първо иди на лекар.На мен на 6тия ден от закъснението се видя с нормален ехограф плодния сак.Ако не го видите,при кръвния тест няма грешка  Peace .А и мисля че и за ескапел наи добре ще ти отговори лекар .Успех!

# 4
  • Мнения: 753
И моят съвет е да попиташ за тези неща лекар и то такъв, на когото имаш доверие както и за прегледа - при бременност е много важно доверието между двете страни. Аз втория път отидох на преглед в 4та седмица /съвсем веднага като ми закъсня/ , макар да беше рано според моя лекар, той видя бебчето.
И аз се радвам за хубавата новина, това си е наистина щастливо събитие и най-хубавото е, че и двамата сте на едно мнение Peace

# 5
  • Мнения: 9 973
АГ-то ще ти каже най-добре.на този етап пий фолиева киселина по 1 таблетка

# 6
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
АГ-то ще ти каже най-добре.на този етап пий фолиева киселина по 1 таблетка
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 803
  bouquet  bouquet  bouquet
8-ма седмица, за да се види сърдечната дейност с вагиналния ехограф  Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 9 389
При мен 15 дни след закъснението доктора видя плодното сакче.   
Теста може да го повториш още днес.
Едва след като те прегледа доктор,ще можеш да получиш верните отговори на въпросите,които задаваш.Ние тук можем само да гадаем.Късмет и пиши какво става.

# 9
  • Мнения: 2 172
При мен 15 дни след закъснението доктора видя плодното сакче.   
Теста може да го повториш още днес.
Едва след като те прегледа доктор,ще можеш да получиш верните отговори на въпросите,които задаваш.Ние тук можем само да гадаем.Късмет и пиши какво става.

И аз отидох на 15-тия ден от закъснението.Видя само плоден сак на обикновен ехограф  Peace

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз ходих в 7-ма седмица и се видя плоден сак, но с вагинален ехограф,  затова сега ще изчакам до 7-ма, за да се види в нормален.
Леко бременеене

# 11
  • Мнения: 4 433
Честито първо  bouquet

Аз отидох в 7ма г.с.

# 12
  • Мнения: 1 558
АГ-то ще ти каже най-добре.на този етап пий фолиева киселина по 1 таблетка
PeaceФолиевата киселина е много важна ако си бременна,но и да не си няма да ти навреди.За всички лекарства,които си пила трябва да кажеш на лекаря.Не мисля,че е рано за вагинален ехограф,ако си бременна,мисля че ще се види.Успех Peace

# 13
  • Мнения: 222
Отиди спокойно на лекар - той най-добре може да ти отговори на всички въпроси. На мен с обикновен 2д ехограф ми видяха плодния сак, още в 7 гс. Бях правила тест, същата сутрин и вечерта на гинеколог (закъсняваше ми 5 дни). А дали ще е с обикновен или вагинален ехограф - зависи от лекаря какво ще прецени!

# 14
  • Мнения: 1 475
При мен плодния сак се видя на втория ден след закъснението на цикъла- 4та  седмица, но положителния тест излезе два дена преди появата на цикъла! Peace

Общи условия

Активация на акаунт