Откога да даваме какао?

  • 5 260
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 558
Здравейте!Сина ми е на 1г и 4м,мога ли да започна да му давам какао за пиене(нескуик).Искам да добавя,че той яде детски шоколад( малки количества).

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Стига да искаш, можеш да му даваш, но не е желателно и полезно да се дават  шоколад и какао на такава възръст.Има много по-полезни храни в момента, да не стане поредното злоядо дете.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Може.  Peace
Виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=296196

# 3
  • Мнения: 564
Можеш, но според мен няма смисъл  Thinking  Peace Нека си остане за сега с детското шоколадче  Hug

# 4
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
От детската кухня понякога дават крем с какао и моето дете го яде, но за тази възраст считам, че това му е напълно достатъчно. Повече - след като навърши 2 годинки.

# 5
  • Мнения: 20
Може какао, но мисля че не е препоръчително! Нашата педиатърка ни каза никакъв шоколад до 2 год.възраст, а сина ми е на 1.3г. Опитах сутрин и сандивчи да му давам, яде ги но прецених че е по-добре без тях, защото като започне да осъзнава какво хапва само сандвичи ще иска. Така е при повечето деца Peace

# 6
  • Мнения: 9 973
От детската кухня понякога дават крем с какао и моето дете го яде, но за тази възраст считам, че това му е напълно достатъчно. Повече - след като навърши 2 годинки.
действам по същия начин...само от кухнята

# 7
  • Мнения: 1 305
Може какао, но мисля че не е препоръчително! Нашата педиатърка ни каза никакъв шоколад до 2 год.възраст, а сина ми е на 1.3г.
  Peace
Мнението на нашата педиатърка е шоколад и какао за пиене след 2г. Аз мисля да я послушам но всеки сам решава

# 8
  • Мнения: 2 587
Можеш да даваш ако искаш.Аз лично дадох след две години и няколко месеца,не че дъщеря ми го хареса особено - предпочита си млякото чисто  Simple Smile .

# 9
  • Мнения: 27 524
Може, какаото е изключително полезно само по себе си. Вредни са мазнините и захарта, които са добавени.
Давай му да пие, няма проблем и го научи да яде черен шоколад  Grinning

# 10
  • Мнения: 191
Аз давам какаово кремче или парче шоколад от време на време. Което избягвам е да давам какао повече от 2/3 пъти в седмицата, за да не свикне детето с този вкус и да го предпочита пред останалите, защото както всички знаем това благоприятства появата на кариес. Иначе какаото е полезен стимулатор, но е добре да се избягва да се дава в късния следобед или вечер, защото възбужда нервната система.

# 11
  • Мнения: 3 157
Давам понякога какови бисквитки,в нескуика има захар-аз много го обичам,но мисля,че е рано още за него.
Ето нещо интересно за какаото- http://margaritta.dir.bg/2noemvri/01shoko.htm

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 14:38 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт