Преносени бебета-мами помогнете, моля!

  • 10 014
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Здравейте всички мами, които са преносили или преносват своите бебчета!
Тъй като явно никой от януарките не е с подобен проблем пускам такава тема, за да се намери някоя добра душа да ми каже какво да очаквам.

Терминът ми беше на 21 януари, вече преносвам с 4 дена.
Второ дете ми е и е момче. Всеки вика, че момченцата не им се излизало много много.

Нищо особено не чувствам, все едно да раждам имам предвид, а знам какво е. Дъщеря ми ме мъчи 18 часа преди да родя по естествен път Heart Eyes

А сега единственото, което ми предлагат е да чакам. бебето е доста активно, рита и прочие, тонове добри,но не гледат на видеозон или нещо там за плаценти хич и не помислят.
Ако не родя до четвъртък имам час в родилното, за да ми насрочат дата за израждане.

Това е общо взето.

бил ли е някой в подобна ситуация newsm78 че вече съм едно кълбо от нерви и ми омръзна да съм с този огромен корем. А и нямам търпение да си гушна бебока  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 46
Моя позната преноси 6,7 дена.Роди нормално(не секцио)здрава мома 4 кг,също в Англия.щом докторите са преценили,че всичко е ок,не се тревожи.Успех и скоро да се похвалиш,че се гушкате с мъника  Hug

# 2
  • Мнения: 226
.щом докторите са преценили,че всичко е ок,не се тревожи.Успех и скоро да се похвалиш,че се гушкате с мъника  Hug

Освен това съществува и вероятност зачеването да е станало малко по-късно и всъщност да не преносваш.

# 3
  • Мнения: 3 394
мерси за отговора Hug

Просто се чудя как всички раждат преди термина и прочие, само аз ли съм каръка....
Вярно, Стела се роди 10 дена по-рано, а това човече не ще и не ще.

В други страни как процедират, а в бг newsm78

# 4
  • Мнения: 3 394
.щом докторите са преценили,че всичко е ок,не се тревожи.Успех и скоро да се похвалиш,че се гушкате с мъника  Hug

Освен това съществува и вероятност зачеването да е станало малко по-късно и всъщност да не преносваш.

тц, знам точно кога стана, че като решихме за второ, не се пазихме само 4 пъти за една седмица и то взе че стана....лесна работа, но пък за късмет дъъъъъъъъъъъъълга бременост.

# 5
  • Мнения: 14
Арвен,аз съм от априлските мами HugНа моя приятел сестра му преноси първото си детенце/момиченце при това/с около седмица.Накрая лекарите решиха да я приемат в болница и да предизвикат контракций,но малкта не ще и не ще да излиза та накрая и направиха секцио и всичко е наред с едно здраво момиченце PeaceВажното е да се следи може би активността и тоновет на бебчето ти.Желая ти успех и едно здраво хубаво момченце Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 917
Споко мила! За нервите напълно те разбирам двата пъти преносих - каката 6 дена, малката 3. И ако и двата пъти не ми бяха казали, че ще ми предизвикат раждане на другият ден сигурно още щях да си ги нося. Майтап естествено. Ще родиш нама на къде. До седмица преносване е нормално и не вреди на бебето, но трябва да ти следи доки тоновете. И един съвет който ми казаха та май проработи - виж поговорете си с бебе. Ние вечерта преди да родя малката цялото семейство си приказвахме с нея, целувахме я и й пяхме.

# 7
  • Мнения: 3 394
лекарите казаха,че трябва да чакам до 10 дни - не е ли много newsm78
Освен това акушерката ми направи "вътрешен преглед" (не знам как точно се нарича в бг) , за да стимулира раждането още във вторник и нииииииииииииищооооооооооооо Money

А не съм се спряла - карам кола, водя детето на предучилищна, готвя, пера, простирам, разхождам се............баси нищо не помага!
А и всички почват да звънят и да разпитват и още повече се изнервям Cry

Казаха ми да пробвам с люто къри или див секс Mr. Green

# 8
  • Мнения: 14
Aрвен и аз щях да ти предложа да се отдадеш малко на ласки с любимия знам,че помага WinkА също и да говориш на бебчето Peace

# 9
  • Мнения: 3 394
Интересно ми в бг как процедират и след колко дена.
Всеки път ли правят секцио newsm78

Тука бият някаква инжекция, за да предизвикат контракциите и после пак .......

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Споко, и аз първия път преносих с 6 дена. На 6-ят ме взеха с паднала тапа и то, само защото свекър ми имаше връзки, а аз исках да родяяяяяяяяя. Иначе щяха да си ме върнат, защото бях само с 2см разкритие и без грам контракции. На визитацията вечерта доктора каза, че ще си полежа поне 2-3 дена в предродилна. Да, ама не. Още на следващата сутрин родих  Mr. Green

Иначе и в БГ доколкото знам, изчакват към 7-8 дена, после опитват да предизвикат медикаментозно. Ако и така не стане, режат.

# 11
  • Мнения: 9 988
Казаха ми да пробвам с люто къри или див секс Mr. Green

Здрасти Арвен,
Вярно е това, без майтап, пробвай. Също миене на прозорци ако кекса не помогне, стара изпитана чешка рецепта е това. Също си сипвай щедро канела в чая. И за супа от киселец съм чувала дори. Кекса е на първо място, де.
Леко раждане! Hug

# 12
  • Мнения: 3 394
майтап, майтап, но аз съм фен на раждането по естествен път.
Вярно,че първият път бая се измъчих, но още на следващия ден ме изписаха и всичко сама си върших.

много повече ме е страх от рязане  Cry
а и цялата рода е в бг
майка е тука сега, но не може да остане вечно.

Ох, много ми е едно..........това чакане Cry Cry Cry

# 13
  • Мнения: 46 437
...
В други страни как процедират, а в бг newsm78

След термина ме викаха всеки ден на тонове. 3 дни преносих, през нощта ми падна тапата и започнаха безболезнени контракции, сутринта отидох на тонове  Mr. Green и взеха, че ме прегледаха, не очаквах, но хоп - 4 см. разкритие  Laughing нищо не ми слагахам нито окситоцин, нито нищо, само ме приеха и ме оставиха в предродилна, после започнаха да ме следят на ехограф, защото бях с 3 миоми, едната доста голяма (7 см.) и бебе (3.600 кг.) лицево предлежание, когато раждането напредна и видяха, че не се обръща от контракциите ме оперираха. Иначе щяха да си ме оставят за нормално.

Успех, на финала си Grinning

# 14
  • Мнения: 941
Някога аз преносих дъщеря си над 10 дена  - сега изчакват маскимум една седмица.
Тушират те, за да подпомогнат разкритието (вътрешният преглед който казваш)
Има разни вагинални хапчета, системи които подпомагат започването на родилният процес...
В домашни условия можеш да пробваш с топла вана или душ (топла доколкото понася тялото ти), секс ,с  протягане (миене на прозорци или простиране на високо)  ..
Пожелавам ти скорошно, лесно и нормално раждане  Hug

Общи условия

Активация на акаунт