на колко месеца бебчо започва да реагира на своето име

  • 11 677
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здаравейте мами, ние сме на  5 месеца и половина и се опитвам да разбера дали малкият си познава името - вашите деца кога започнаха да реагират ? понякога си мисля, че не ме чува въобще, но истината е че реагира на щумове и звуци, а на името си не.

# 1
  • Мнения: 2 374
Е стига де 5 месеца са твърде малко.Мери започна да се обръща към 9-10 месец мисля,може и преди това да го е познавала,но не ми е давала знаци.

# 2
  • Мнения: 9 814
Беше на около четири месеца и половина, когато започна да се обръща като я викна по име.

# 3
  • Мнения: 1 817
Не са  малко 5 месеца. Нормално е да разпознава, че се обръщате към него.
На 9-10 мес. децата вече проговарят.

# 4
  • Мнения: 41
Дъщеря ми е на 8 месеца и скоро започна да се обръща когато я повикаме по име  Wink И преди реагираше, но мисля по скоро заради интонацията ни   newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че беше на 4-5 месеца като започна да се обръща като чуе името си.
Е стига де 5 месеца са твърде малко.Мери започна да се обръща към 9-10 месец мисля,може и преди това да го е познавала,но не ми е давала знаци.
На 9 -10 месеца казваше първите си думички моята дъщеря.

# 6
  • Мнения: 2 374
Мисля, че беше на 4-5 месеца като започна да се обръща като чуе името си.
Е стига де 5 месеца са твърде малко.Мери започна да се обръща към 9-10 месец мисля,може и преди това да го е познавала,но не ми е давала знаци.
На 9 -10 месеца казваше първите си думички моята дъщеря.
Това трябваше да прозвучи,че моето дете е бавноразвиващо се ли?Щом твоето е казвало думи тогава.И моята казваше първите си думи тогава,та дори малко по-рано в момента е на 1год.и 7 месеца и има над 50 думи в речника си записвам си ги в дневник,мисля,че някой хора просто много преувеличават на 4 месеца едно бебе едва е започнало да държи главата си едва ли не камо ли да се обръща на името си,но щом казваш ок.

# 7
  • Мнения: 242
10-11месеца беше моя син. newsm78

# 8
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми на около 6-7 месеца започна да се обръща като я викам  Peace

# 9
  • Мнения: 6 438
Не си спомням точно,но около 6-те е било,сякаш.

Здаравейте мами, ние сме на  5 месеца и половина и се опитвам да разбера дали малкият си познава името - вашите деца кога започнаха да реагират ? понякога си мисля, че не ме чува въобще, но истината е че реагира на щумове и звуци, а на името си не.
Ако сте се обръщали по-рядко към него по име е нормално.За някой майки първите(а и не само първите) месеци назовават децата си с гальовни имена.Ако е така,нормално е да не го знае,защото не му се е казвало достатъчно често,за да го запомни.
Едва ли е такъв проблем,ще се научи.  Peace

# 10
  • Мнения: 200
Беше около 5-6 месечна .

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Моят син започна да реагира съвсем съзнателно на името си около 10 м.Още не е проговорил и едва ли ще е скоро.
Моля да бъдем толерантни една спрямо друга,децата се развиват различно и нека не всяка тема се превъща в това кой е най-супер майка и кое е най-най супер бебе Tired

# 12
  • Мнения: 2 013
Мисля, че беше на 4-5 месеца като започна да се обръща като чуе името си.
Е стига де 5 месеца са твърде малко.Мери започна да се обръща към 9-10 месец мисля,може и преди това да го е познавала,но не ми е давала знаци.
На 9 -10 месеца казваше първите си думички моята дъщеря.
Това трябваше да прозвучи,че моето дете е бавноразвиващо се ли?Щом твоето е казвало думи тогава.И моята казваше първите си думи тогава,та дори малко по-рано в момента е на 1год.и 7 месеца и има над 50 думи в речника си записвам си ги в дневник,мисля,че някой хора просто много преувеличават на 4 месеца едно бебе едва е започнало да държи главата си едва ли не камо ли да се обръща на името си,но щом казваш ок.

Искам да вметна че Биси като е по корем си вдига главата а е на 43 дена.Значи при всички различно  Peace

# 13
  • Мнения: 1 919
на 11 месеца синът ми.

# 14
  • Мнения: 2 374
Мисля, че беше на 4-5 месеца като започна да се обръща като чуе името си.
Е стига де 5 месеца са твърде малко.Мери започна да се обръща към 9-10 месец мисля,може и преди това да го е познавала,но не ми е давала знаци.
На 9 -10 месеца казваше първите си думички моята дъщеря.
Това трябваше да прозвучи,че моето дете е бавноразвиващо се ли?Щом твоето е казвало думи тогава.И моята казваше първите си думи тогава,та дори малко по-рано в момента е на 1год.и 7 месеца и има над 50 думи в речника си записвам си ги в дневник,мисля,че някой хора просто много преувеличават на 4 месеца едно бебе едва е започнало да държи главата си едва ли не камо ли да се обръща на името си,но щом казваш ок.

Искам да вметна че Биси като е по корем си вдига главата а е на 43 дена.Значи при всички различно  Peace


Казах го просто така,че едва ли не е започнало сега да си държи главата,а иначе е естествено,че това става в по-ранен период.Абсолютно всяко дете си е различно.

Общи условия

Активация на акаунт