10 дни с температура след ваксинация

  • 1 203
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Д-р Слънчева,
Преди 10 дни биха втората ваксина на дъщеря ми против ДТК и полиомиелит. Взехме решението да й вземем Пентаксим и първия път мина леко като за 2-3 дни отшумя всичко. Но сега при втората ваксинация вдига вече 10 дни температура, действително е ниска, около 37.2-37.4, но не знам дали е нормално да продължи толкова дълго време. Педиатърката на дъщеря ми я прегледа преди 3 дни и каза, че е напълно здрава и температурата е от ваксината. Моля да ми кажете дали имам повод да се притеснявам или това е в рамките на нормалното. Същото така имам малки подозрения, че втория път може да са й били обикновената ваксина срещу ДТК, която е по здравна каса. Бих искала да знам какво да очаквам, ако двата пъти са й сложили две различни ваксини?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Пентаксим е в специална щприца(игла и спринцовка) и е от две части-течна и суха, които се свързват. И освен това Вие трябва да си е закупите. newsm78
ДТК по каса е в ампула и е безплатна.
По принцип няма проблем, но в Пентаксим има пет съставки -ДТК, полиомиелит и хемофилус, докато в ДТК- три. Ако е направена само ДТК, просто детето не е получило останалите две ваксини(полиомиелит и хемофилус)
Малко е възможно от ваксината да поддържа 10 дни температура. Изследвайте урината- стерилна и обикновенно изследване.

Общи условия

Активация на акаунт