Въпрос за столче за кола 15-36 кг.

  • 2 852
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 95
Изчетох изискванията за ръст,килограми и възраст на детето,но все пак се колебая.Детето ми е 103 см,15 кг.,но не ми се струва достатъчно добре обезопасено ,возейки се в такова столче!Моля ви майки,които го използвате,споделете наблюдениета си по въпроса!

# 1
  • Мнения: 911
"...но не ми се струва достатъчно добре обезопасено" не се разбира какво имаш предвид. Ако имаш някакво конкретно безпокойство - сподели го. Но до тук ми се струва, че просто излишно се притесняваш. Синът ми се вози в такъв стол и нямам никакви притеснения.

# 2
  • Мнения: 603
"...но не ми се струва достатъчно добре обезопасено" не се разбира какво имаш предвид. Ако имаш някакво конкретно безпокойство - сподели го. Но до тук ми се струва, че просто излишно се притесняваш. Синът ми се вози в такъв стол и нямам никакви притеснения.

Подкрепям мнението. Дъщеря ми също се вози на такъв стол. Ако имаш притеснение относно марката и модела на столчето - това е друг въпрос.

# 3
  • Мнения: 0
Многоуважавани мами,моля да ми дадете отзиви за стол4етата за кола за големи деца 15-36 кг. Имам понеже колебания за марката, гледам нов модел на Чико има,но не знам колко е удобен за детето. Може ли някоя от вас да ми даде препоръка за столче ... охх чувствам се безпомощна  !

# 4
  • София
  • Мнения: 43 904
plamenau - ние още не сме купили но твърдо съм се спряла на конкорд. Дава доста добри резултати на тестовете, има допълнителна каишка да се върже към стола на колата, освен това става най-висок, така, че дори при високо дете, няма да умалее рано. Само хубави неща съм чела за този стол от ползвалите го.....На прилична цена е освен това. http://bebcho.bg/bg/details.php?id=74
Maika Entusiast - не знам какво ви е столчето, но да мен ме притеснява липсата на собствени колани при тези столчета....но за съжаление у нас не продават от тази категория с такива......за това, ще гледам максимално  да го задържа в сегашното му....така или иначе няма да е още много.....
от друга страна ние също разчитаме само на коланите на колата, така че би трябвало да са достатъчно сигурни....

# 5
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Аз съм се спряла на това
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1278
, още не успявам да се организирам и да стигна до Пигиса да го видя на живо, но мисля че това ще е  именно заради това че има собствени колани

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
Има защото е 9-36 кг, когато детето стане по-голямо към 15 кг трябва да ги махнеш Wink

# 7
  • Мнения: 1 881
И аз тук, хвърлила съм око на Чикото, 15-36, но ми се иска още време да изкара с 5 точков колан/пак сме с Чико, но до 18 кг/.

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
мен също ме притеснява,че нямат собствени колани,за това все още и ние сме в 9-18кг.
иска ми се обаче да намеря 15-36  Thinking
....но за съжаление у нас не продават от тази категория с такива......з


а,виждала ли си някъде такива?

# 9
# 10
  • Мнения: 1 881
Аз съм се спряла на това
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1278
, още не успявам да се организирам и да стигна до Пигиса да го видя на живо, но мисля че това ще е  именно заради това че има собствени колани


Странно, дали наистина се свалят тези колани, когато порастне детеtо, Angel Dust, виждала ли си наживо.....

# 11
  • софия
  • Мнения: 1 745
според теб,кое е по-по  Laughing
"твоето"също ме грабна Thinking...
мога обаче да поръчам на мъжо да вземе бритакса,като отиде до там ...,ако искаш,ще му кажа за 2

# 12
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Има защото е 9-36 кг, когато детето стане по-голямо към 15 кг трябва да ги махнеш Wink
защо трябва да се махнат, мисля че няма да има проблем да се ползва и с коланите на столчето.Пробвахме такова в Джъмбо, но беше тясно сега,а догодина мисля че не би могло да побере девойката/цената беше 100лв/, затова ми се ще и това да пробваме на място.Дъщеря ни в момента е 16кг и е някъде около97-98см, засега е още е в столчето 9-18кг/всъшност се води0-18кг на Чико/, но се притеснявам че скоро ще и щръкне главата.

# 13
  • Мнения: 814
 От 2 седмици сме с това столче на Джордани http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=49&products_id=2182  .
 Аз държах столчето да е със собствени колани и нямах кой знае какъв избор.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 904
Има защото е 9-36 кг, когато детето стане по-голямо към 15 кг трябва да ги махнеш Wink
защо трябва да се махнат, мисля че няма да има проблем да се ползва и с коланите на столчето.Пробвахме такова в Джъмбо, но беше тясно сега,а догодина мисля че не би могло да побере девойката/цената беше 100лв/, затова ми се ще и това да пробваме на място.Дъщеря ни в момента е 16кг и е някъде около97-98см, засега е още е в столчето 9-18кг/всъшност се води0-18кг на Чико/, но се притеснявам че скоро ще и щръкне главата.

предполагам, че стават до едно време на ръст самите колани....те трябва да са точно на равнището на рамото, ако станат по-ниско от него...т.е. след като детето достигне определена височина  - се махат.... ние сега сме с чико кей 1....на последната степен е, 101 см е  дечко и според мен  няма да издържи много още вътре...но ще го държа колкото мога, защото още няма 14 кг дори....

според теб,кое е по-по  Laughing
"твоето"също ме грабна Thinking...
мога обаче да поръчам на мъжо да вземе бритакса,като отиде до там ...,ако искаш,ще му кажа за 2

това към мен ли???
не знам Бритакс май им е най-добрата щатска фирма...според мен е супер, като гледам как седи в колата - направо е огромно....
то ако стане нужда съм мислила да юркам да ми пратят от там...ама знам ли какво ще се случи по пътя с това столче, кой как ще го мята....
Мислихме го с мъж ми...май за сега все пак на конкорд оставам....на живо направо се бях влюбила в тях още като малчо беше бебе...имаха разни спешъл серии като дамаски...бяха прекрасни, като тронове изглеждаха Simple Smile)))

А проблема с коланите

http://www.youtube.com/watch?v=azgBhZfcqaQ

от друга страна ако не сработи колана на колата  какво като детето е в стол с 5-точково, ако фръкне с целият стол....освен ест ако той не е с изофикс(или подобните му такива.....).
Та според мен, ако ще се ползва колана на колата - така или иначе - има го този риск....

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 10:01 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт