'Върни часовника назад'

  • 3 805
  • 58
  •   1
Отговори
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
или - изкушавала ли ви е идеята да се 'завърнете в бъдещето', след като ви е била дадена възможност да поправите някои свои грешки или да избегнете лошо стечение на обстоятелствата в миналото?
Изцяло ли ще промените живота си или само ще добавите някои детайли тук-там?
Бихте ли рискували да го направите, дори ако знаете, че резултатът в крайна сметка може да е същият или дори по-лош, а най-вече - различен?

Ето, аз съм доволна от живота си такъв, какъвто е; знам, че само минавайки точно по този път е било възможно да стана това, което съм сега... и въпреки всичко, ей-така още на първо четене бих променила поне три неща...
А вие? Grinning

# 1
  • Мнения: 487
Бих променила всичко, най вече една тинейджърска грешка, макър, че само бог знае какво можеше да се случи ако...

# 2

Нищо не бих променила.Нито  бих върнала назад часовника,нито  да превъртя напред,ако имам тази възможност.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 03:15 от пловдивчанка

# 3
  • Мнения: 4 585
Да, бих се върнал доста години назад, безусловно. Но все пак ме интересуват някои параметри на машината на времето:
1. Тук, в 2009, ще остане ли мой фантом, който да се грижи за семейството си?
2. Ако да, аз ще си спомням ли за фамилията си.
3. Ако не си спомням, какъв е смисъла да се връщам, ще направя същите грешки.
4. Като се върна, има ли вероятност да срещна себе си?

Чели ли сте Дневниците на Йон Тихи? Там за едни болт и гайка имаше големи неразбории.

Звездни дневници, седмо пътешествие - Станислав Лем

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 06:04 от Вълкът с дълъг ник

# 4
  • Мнения: 5 940
Да, бих променила година и половина от живота ми преди пет-шест години. Но това със сегашните ми възприятия, не ми е ясно как става връщането. Защото, ако се появя пак там, тогавашната, сигурно пак бих действала по същия начин.

# 5
  • Мнения: 1 447
Нищо не бих променила,независимо,че в миналото имам доста грешки,които съм правила не бих ги променила.Все пак са ми дали са ми дали някакъв урок.

# 6
  • Мнения: 516
Не бих. Аз съм това, което съм, заради всички грешки и пропуски в миналото. Човек трябва да живее днес. Не вчера и не утре.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 735
Нищо не искам да променя от миналото си.Искам да забавя настоящето.Хубавите мигове,дни,почивки се изнизват много бързо. Wink

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Да, ако имаше такава възможност щях да променя доста неща.....харесвам живота си, но смятам, че някой неща не трябваше да се случват, а други трябваше.....

# 9
  • Мнения: 1 897
Aз по принцип съм склонна да анализирам доста, така че със сигурност, ако имам възможност,  бих променила някои неща от миналото.
Знам, обаче, че това е немислимо, затова се стремя да използвам рационално опита, който вече съм натрупала от преживяното и да не повтарям минали грешки.

# 10
  • Мнения: 2 407
Едно нещо само...Сбърках,но уви...

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
бих го върнала... да.
Но не заради моя живот... Мне. А само за да си "върна" някой загубени души.

# 12
  • Мнения: 24
Ако мога да върна времето назад нямаше да съм това, коео съм. Щях да отида до центъра на земята, да копая за уран, рубини, злато и съхранени чудовища. А после щях замина на село.

# 13
  • Мнения: 3 405
Не искам да връщам назад никакъв часовник. За по-сигурно го счупих и разпилях парчетата в четири посоки  Grinning

# 14
  • Мнения: X
Това с часовника реално никога не ми е хрумвало, струва ми се, че така или иначе това сигурно нямаше да ме спаси от себе си и пак щях да си забъркам някои от кашите, които съм забърквала.
Като дете много често си представях, че съществуването ми на земята е да речем....условно и за момент допусках, че аз съществувам само в съзнанието си и всичко, което ми се случва е само в главата ми, а реално никога не ме е имало и няма да ме има. Че родителите ми, домът ми и всичко останало съм си го съчинила, а всъщност си дремя някъде си там в зародиш и може никога да не се родя.  Некви такива...

Общи условия

Активация на акаунт