залъгалката

  • 1 005
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте мами,моите въпроси са кога махнахте залъгалката, по какъв начин успяхте и сменяхте ли от 0-3мес на 3-6 и 3-12мес.

# 1
  • Мнения: 488
Oще не мога да си отговоря н авъпроса,защо въобще я дадох,тая залъгалка....Насила си накарах детето да смуче тия дивотии....
Един ден си казах -айде стига вече!-и не я дадох. 
Не я потърси въобще!
Ако си решила да отказваш бебето от залъгалка,пожелавам ти да мине като при нас-без проблеми!
БЯх чела,че ако детето си смуче пръстче,по-добре да е залъгалка....ако е такъв проблема потърси инфо.....

# 2
  • Мнения: 19 289
Сменях размерите. Мисля скоро да я махам Mr. Green

# 3
  • Мнения: 543
Сменях размерите, да. Още не съм я махнала, но винаги я давам само за приспиване. Ще я махна по някое време, но точно сега започват да й излизат зъби и ще изчакам, защото трудно заспива и много се буди.

# 4
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Моя малък син не иска залъгалка. Използва една да си чеше венците, че го мъчат зъбки, но не я ползва по предназначение.... Grinning Баткото до към 9ти месец си я дъвчеше залъгалката, не помня как го отучихме, но не е имало драми. Не съм сменяла размерите! Peace

# 5
  • Мнения: 4 388
Сменях размера и на година и 8 м още не съм я махнала.Едно съседче с два месеца по-голямо само се отказа ,но моята я гризе и си я търси ...пусти зъбки.
Племенника пък никога не я прие вече е на 8 м.Явно правило няма Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 433
Сменях ги на 3 месеца.
Отказахме я на година и пет месеца,като отидохме на село...я забравих...беше събота..няма аптека..
..първата вечер рев,втората по малко и на третата всичко се нареди,дори започна да спи по спокойно без нея Sunglasses

# 7
  • Мнения: 367
Сменяме залъгалката на три месеца, най-вече поради това че самияг материал се променя и износва, а това не е никак полезно. Даваме я при заспиване, мисля скоро да я спрем. Просто една вечер, няма да й я сложа в устичката. Не зная как ще реагира обаче. Wink

# 8
  • Мнения: 275
Залъгалка съм давала 2-3 пъти през първия месец. Дъщеря ми така и не я хареса - нито в силиконовия, нито в каучуковия вариант. А аз съм доволна от този факт Simple Smile

# 9
  • Мнения: 594
Каката се отказа на година и месец някъде - постепенно започнах да я давам само за приспиване и една вечер просто не й я дадох. Не очаквах, че ще стане толкова лесно.
Дребното обаче вече е на година и месец и като легне да спи не признава нищо друго освен биберона... Та съм се притеснила малко как ще успеем да се разделим с любимата биба...  ooooh!
Иначе бибите ги сменям редовно , но и досега караме с първи номер (0-6 месеца). Купих му една от следващия размер, когато беше на 9 месеца и той така и не я прие - плюеше я и продължаваше да реве, докато накрая не му взех отново от най-малкия размер...

# 10
  • Мнения: 4 388
А ЗАБЕЛЯЗАЛИ ЛИ СТЕ залъгалката да е причина за изкривяване на зъбки и захапка.Като видят детето ми с биберон все с това ме плашат и взех сериозно да се притеснявам newsm78

# 11
  • Мнения: 511
Да, сменях ги с подходящия размер. Дъщеря ми отказа залъгалката на 10 месеца,въпреки че беше доста привързана към нея. При пробиването на едно от зъбчетата, носът й се запуши, дишаше  през устата и съответно не искаше залъгалката, защото й пречеше. Аз я прибрах и повече не й я дадох. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 899
А ЗАБЕЛЯЗАЛИ ЛИ СТЕ залъгалката да е причина за изкривяване на зъбки и захапка.Като видят детето ми с биберон все с това ме плашат и взех сериозно да се притеснявам newsm78
Нито съм забелязала, нито го вярвам. И за биберон, и за пръст. Зъболекарите се чудят как да отговорят на родителските въпроси защо точно тяхното дете е с криви зъби  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 383
Аз давах залъгалка само в екстремни ситуации първите 2 месеца, после мъника отвикна и съм много доволна Grinning
Относно изкривяването на зъбките и захапката - факт: изкривяват се и от залъгалка и от палче.Разликата е, че от палчето детето се отказва доста по-лесно Wink
Осносно въпросните зъболекари - те са учили 2 години допълнително САМО за изкривявания и аномалии в захапката, надали се чудят много, много!!! Grinning

# 14
  • Мнения: 2 376
Ние залъгалка нямаме. Имаше един, период около 2-3 месец си смучеше пръста, но сама се отказа, сега лапа ръце, играчки. Когато е имало нужда в колата съм и давала да смуче/ дъвче опакото на показалеца ми във всички останали случаи - предлагам гърда.

Общи условия

Активация на акаунт