Колко платихте за раждането?

  • 5 130
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Моля споделете колко ви струваше раждането, защото на мен ми казаха че после ще се разберем. Аз 1000лв не мога да отделя - нямам ги и ми е много притеснено.
Моля помогнете - да ходя ли в друга болница без уговорка

Последна редакция: сб, 30 юли 2005, 16:10 от Туфка с джуфка

# 1
  • Мнения: 287
Аз бях със секцио и всичко операция, ВИП стая и почерпки за операциония екип ни излезе към 850 - 900 лв. Успешно и безболезнено раждане ти желая Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
и на мен така ми казаха и след като всичко мина благополучно преди да ме изпишат дадох 300лв на доктора.родих нормално.

# 3
  • Мнения: 3 360
Аз не съм плащала нищо за раждането.И двата пъти.Родих си нормално,без кой знае какви усложнения-е някое и друго 'шевче"-в реда на нещата си е...

# 4
  • София
  • Мнения: 676
Ако раждаш в "Шейново" освен на лекаря, който ще води раждането, се заплаща такса от 100лв. за самата болница. По-добре е да знаеш преди това колко ще ти струва раждането. До колкото съм слушала, 1000 лв. се взимат ако иска доброволно да ти направят секцио. Иначе около 600лв.

# 5
  • Мнения: 7 186
Зависи за кой град става дума. В София е най- скъпо по принцип. Но щом ще ангажираш лекар най- добре се уговори с него за цената. Ако не искаш да плащаш може да си отидеш с направлението в болницата като дойде време и да си родиш при дежурния екип- тогава няма нужда да даваш пари.

# 6
  • Мнения: 639
Нормално или секцио(планово) би трябвало да е безплатно.Спонсорството е по желание все пак.На мен болницата не са ми поискали и един лев,Но бях се уговорила с лекар.На него си платих,макар да не ми е поискал нищо.невероятно,но факт.При това не ми е познат.Все още се срещат и такива хора. Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 48
Аз раждах в бившата Тина Киркова преди три години. Имахме уговорка с лекарката при която щях да раждам да и дам на ръка 300 лв. В деня на раждането тя ми извъртя страхотен номер - не беше в България, въпреки, че когато и се обадих по телефона да и кажа, че имам контракции тя най-спокойно ми каза: "Иди до болницата да те прегледат и ако не е фалшива тревога веднага идвам." Така си родих прид друга лекарка от която съм безкрайно доволна и не платих нищо на никого. Просто почерпих преди изписването в порядъка на 100-тина лева.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз също имах уговорка с лекар. Родих нормално - 200 лв. Но за сумата знаех още в началото когато започнах да посещавам кабинета му.

# 9
аз родих във Варна в "майчин дом" секцио 1000лв. - самата операция, престой, храна и т.н.

# 10
  • Мнения: 368
Аз родих безплатно  в окръжна болница във Варна и съм много доволна и от лекарите и от акушерките.
Щом са ти казали после ще се разберем - според мен дай колкото ти си предцениш в зависимост от това до колко си доволна от лекаря си и от това каква финансова възможност имаш. Чувала съм за суми от 200 - 300лв за нормално раждане. Повече от това е прекалено много. и все пак ти си решаваш - щом си решила да си платиш.
Леко раждане ти желая и сладко здраво бебче.

# 11
някой да е раждал в майчин дом в софия, при стоян димитров? препоръчаха ми го, но имам време, не съм говорила с него и нез знам какво ще иска...да препоръчате някой друг там?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Секцио по желание във 2-ра градска - 1000 лева, без да съм посущавала кабинета на доктора преди това. В последните 2 седмици ме проследи, но във 2-ра градска - ходех да ми записват тоновете и така. По-евтино е - някъде към 800 лева, за секцио по желание, но с пълна упойка. Аз исках спинална. За нормално раждане там - около 600 лв. с предварителна уговорка с лекар.
За Майчин дом - има тарифа - епидурална - 80 лв., екип по желание - май пак е 80 лв. и вече на ръка - според доктора май!

# 13
  • Мнения: 2 255
Родих в Майчин дом София, без уговорка - имаше усложнения, освен екипа, който ме израждаше, дойде още една лекарка, след което се наложи намесата  и  на шефа на родилно доцент Димитров, но никой не ми е казал и дума за пари.
Бяха много внимателни и при раждането и след това и  съм им безкрайно  благодарна.
Раждала съм и двете си деца в МД и за мен там наистина има добри професионалисти.

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Николко! Раждах в МД-София, без уговорка. Родих нормално, но доста трудно и продължително. Бебка имаше проблем с послеродовата адаптация и се наложи да престои в кувьоз два дена. Никой не е отворил дума за пари. Доволна съм от отношението и на педиатрите и на акушерките. При изписването ги почерпих с бонбони и уиски Grinning

Общи условия

Активация на акаунт