Гаранция на колички Пег перего

  • 3 972
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Момичета, настана време да си купувам количка на бъдещото отроче/влязох в 9-я месец/. количката, на която се бях спряла Пег перего - плико 3 , се оказа, че е с 6 месеца гаранция. Някояда има спомен на Пег перего до нова година гаранцията не беше ли 2 години?!? Много ъм учудена от малката гаранция, тъй като перегото уж я водят добра марка.

# 1
  • Мнения: 15 379
Аз возя моето дете с Плико P3 и гаранцията е 2 години. Другата ни количка е Ариа, пак на Пег Перего и отново с 2 години гаранция. И двете са купувани от Пигис Хаус.

# 2
  • Мнения: 4 070
Не до нова година, а по принцип от както сме в ЕС всички стоки имат гаранция 2 години- между другото това и в Пигиса го казват и си е така- просто в някои магазини се лигавят,че не им е удачно.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 819
Преписвам директно от гаранционната ми карта: Гаранция - 6 месеца върху евентуален фабричен дефект. Няма гаранция върху консумативи - има се предви акумулаторните им коли.
Пазете гаранционния талон и след изтичане на срока. Върху резервни части на бебешки колички, нашите клиенти ще имат 20% отстъпка.
Дата на закупуване:28.02.2008

Както виждате нито е гаранцията 1 година, за 2 пък изобщо да не говорим. Купила съм я купила директно от Вито де Симоне, официалния вносител за България. А това пък за ЕС и 2 години - вероятно важи за ел. уреди, но не и за детски колички.

# 4
  • Мнения: 4 070
Преписвам директно от гаранционната ми карта: Гаранция - 6 месеца върху евентуален фабричен дефект. Няма гаранция върху консумативи - има се предви акумулаторните им коли.
Пазете гаранционния талон и след изтичане на срока. Върху резервни части на бебешки колички, нашите клиенти ще имат 20% отстъпка.
Дата на закупуване:28.02.2008

Както виждате нито е гаранцията 1 година, за 2 пък изобщо да не говорим. Купила съм я директно от Вито де Симоне, официалния вносител за България. А това пък за ЕС и 2 години - вероятно важи за ел. уреди, но не и за детски колички.


До колкото знам има гаранция за всичко- питай при защита на потребителите, ако има някакъв проблем?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 819
Щом официалния вносител не дава 2 години, как прекупвачите ще дават 2??!! Ей, това не мога да разбера? Според мен това са търговски трикове, за да се навият клиентите да си купят дадената стока. И на нас така ни казаха за предната количка Graco, която съще е скъпа марка и сле като се развали един механизъм, се оказа, че гаранцията била 6 месеца, поправиха ни го отгоре на гаранционната карта, Слава Богу излязоха много точни вносителите и въпреки свършилата гаранция ми замениха количката с чисто нова без много-много приказки и излишни нерви.

# 6
  • Мнения: 466
Да, дават 6 месеца гаранция и на мойте така пише, но  отдолу е написано, че НЕЗАВИСИМО ОТ ТЪРГОВСКАТА ГАРАНЦИЯ ПРОДАВАЧЪТ ОТГОВАРЯ ЗА ЛИПСАТА НА СЪОТВЕТСТВИЕ НА ПОТРЕБИТЕЛСКАТА СТОКА С ДОГОВОРА ЗА ПРОДАЖБА СЪГЛАСНО ЧЛ.120 ОТ ЗЗП, което само по себи си дава 2 години гаранция, така че не виждам какво те притеснява гаранцията. Важното е че имат сервиз и резервни части, защото има стоки, които се ползват повече от две години и макар да дават голяма гаранция за тях , всъщност нямат нищо. След доста покупки от тях смея да твърдя, че ги познавам много добре и винаги са били отзивчиви и наистина са малко фирмите, които имат толкова части на склад.

# 7
  • Мнения: 15 379
Симоне де Вито действително дават само 6 месеца гаранция, вносителите на "Чико" - "Атекс" също.

# 8
  • Мнения: 4 070
Щом официалния вносител не дава 2 години, как прекупвачите ще дават 2??!! Ей, това не мога да разбера? Според мен това са търговски трикове, за да се навият клиентите да си купят дадената стока. И на нас така ни казаха за предната количка Graco, която съще е скъпа марка и сле като се развали един механизъм, се оказа, че гаранцията била 6 месеца, поправиха ни го отгоре на гаранционната карта, Слава Богу излязоха много точни вносителите и въпреки свършилата гаранция ми замениха количката с чисто нова без много-много приказки и излишни нерви.
Какво значение има дали е трик или - не, ако магазина дава гаранция 2 години и това го пише на документ???

# 9
a kude v Sofiq ima maz
gazini na Peg Perego

# 10
  • Мнения: 156
мами ,

Моето мнение е: ако официалния вносител и сервиз дават 6 месеца.
То магазина които рекламно дава 2 години кои сервиз ползва и откъде са резервните части ?

Поздрави!

# 11
  • Мнения: 4 070

Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.
(2) Ако на потребителя е предоставена гаранция и срокът на гаранцията е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламацията по ал. 1, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на гаранцията.

Това е от закона за защита на потребителя !!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 819
Ако държавата ни беше толкова законова, едва ли щяхме да сме на тоя хал. По отношение на законите за гаранция - всеки ги чете така, както му отърва. Всичко е късмет!

# 13
  • Мнения: 325
Моята количка я купих декември месец от Вито де Симоне и ми казаха,че гаранцията е 6 месеца.

# 14
  • Мнения: 236
Вчера писах на Пигис Хаус за гаранциите на Пег Перего. Отговориха ми, че е 6 месеца. За сведение в магазин на друг представител продават всички колички на същите цени като в Пигис, само дето гаранцията е 2 години. И човек трябва да се сети сам, че очевидно има голям процент печалба, за да могат фирмите да предлагат удължена гаранция. И очевидно няма да си взема количката от Пигис, след като предлагат по-малко на  същата цена.

Общи условия

Активация на акаунт