За пюретата-комбиниране на плодово със зеленчуково

  • 1 541
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Мамчета, вие как давате зеленчуковите пюренца - директно от бурканчетата, неразредени или?
Ние така в чист вид не ги хапваме особено зеленчуковите, затова аз приготвям по следния начин:
 - 1 бурканче зел . пюре от 120гр.
 - 1/3 плодово пак от 120гр.
 - прибавям и 1 мерителна лъжица АМ, иначе ми се струва гъсто
 От така получената консистенция давам необходимата доза за обяд, ОБАЧЕ забелязах, че повечето от вас давате плодовото пюре в комбинация с кашата. Има ли някой, който комбинира като мен, плодовото със зеленчуковото в едно???

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 14:35 от Vivi

# 1
  • Мнения: 306
Не съм комбинирала плодово със зеленчуково.
Бих комбинирала морков с ябълка например, или тиква с ябълка, но то си идва повече ато за десерт, а тук доколкото разбирам не е такъв случая. Но пък ако детето ти не обича вкуса на зеленчуците и го правиш с цел да я залъжеш да яде, може би става... newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това ми звучи малко като мусака със сладолед...

# 3
  • Мнения: 27 524
Плодово и зеленчуково?  Sick Всякакви пюрета и каши давам абсолютно самостоятелно и без други примеси /говоря за малко дете, не после за зехтин, масло и подобни/   Simple Smile

Качествените пюрета не са гъсти обикновено. Опитай да правиш домашни  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
А ако добавиш само АМ към зеленчуковото дали няма да го хапва?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Синът ми мразеше такава комбинация - плод+зеленчук, и затова не съм пробвала с малката. Според мен няма лошо щом на детето му харесва и го яде Hug

# 6
  • Мнения: 1 512
Такива комбинации не съм правила.Плодовото пюре не съм смесвала с каша, а само с грис.

# 7
  • Мнения: 2 960
Мисля ,че става доста гадно /пък и странна комбинация/да смесваш зеленчуково и плодово пюре.Давай си го както е -иначе насистина става"манджа с грозде".

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Не съм смесвала плодово със зеленчуково пюре.
Би могло да се смеси, като временен вариант, ако детето не иска да яде зеленчуково, за да свикне и с неговия вкус, като постепенно се намалява количеството на плодовете докато останат само зеленчуци. Но като обичаен начин за приготвяне на храната-не мисля, че е добре.

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Наистина е по-добре да се даде АМ със зеленчук-аз така правех и сега малкия яде и карфиол, и броколи, и тиквички в чист вид, а преди ги отказваше.

# 10
  • Мнения: 174
Аз правя точно като теб, иначе зеленчуковите отиват на боклука. И на мен ми звучи като манджа с грозде, ама поне го хапва с апетит!

# 11
  • Мнения: 1 558
Не ги комбинирам Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 23 036
За пръв път чувам за такова смесване. Дъщеричката ми не обича зеленчукови пюрета, но и през ум не ми е минало да смесвам с плод. На вкус дори не смея да предположа как е.
Аз понякога разреждам пюрето с 30 мл. АМ. Но от няколко дни имаме напредък - хапва ги "чисти", но пък и марката, която давам, са по-редички (е, защото се водят супички)  Grinning
П.П. Сега видях, че и друга майка го прави този номер - да взема и аз да пробвам, че са ни изостанали две зеленчукови пюрета от 3 месеца стоят самотни...

# 13
  • Мнения: 236
Искам да ви кажа, че вкуса въобще не е гаден, напротив. Стават много по-поносими! Естествено, това е временен вариант, докато привикне бебо, важното е, че ни устройва и двете Wink

# 14
  • Мнения: 80
Не звучи никак вкусно,представи си на теб да ти предложат такава комбинация от плод и зеленчук,но ако бебето ти не е много от яшните и така му харесва предполагам,че не би му навредило,аз към зеленчуковото му добавям кърма. Peace

Общи условия

Активация на акаунт