Мога ли да рекламирам този уред?

  • 1 294
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Вчера си купихме един нетрадиционен уред пречиствател на въздуха Филипс, от Техномаркет. Никъде в упътването или на кашона не пишеше, че уреда отделя миризма при работата.
Като го пуснахме, уреда отделя миризма в цялата стая, която за мен е неприятна. Звънях в представителството на Филипс и те не отричат, че документите на БГ са били непълни и не пише за миризмата. Тя идва от филтрите и не е вредна. Имало инфо на английски в сайта на Филипс. Миризмата ще бъде постоянна.

Звънях и в Техномаркет, от там получих отговор, че и хладилниците миришат и други неща в стил БГ продавач. Все пак казаха, че не знаят какво да ме правят и да го занесем newsm78

От Комисията за защита на потребителите ми казаха, ако откажат да си го вземат обратно, да си запиша рекламацията в специалната им книга за рекламации.

И все пак се чудя, аз като потребител в правото ли съм, след като не съм уведомена за миризмата, да искам да върна продукта, които е купен вчера и е работил около 1 час?

# 1
  • Мнения: 25 441
Ако не се лъжа, имаш право да върнеш дадена стока в рамките на една седмица, без да даваш обяснения защо.
Питай в сайта на КЗП.

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 571
май не е точно така.
до 1 седмица имаш право да ти заменят продукта ако даде дефект, или ако нямат такъв, да ти върнат парите.
Тук проблемът е от друго естество.
Мисля, че най-удачното е да прочетеш внимателно листовката и ако не пише никъде за миризмата, да пишеш жалба на комисията за защита на потребителите.
Най-нормалното би било да ти върнат парите още на момента, но явно от Техномаркет не искат.
 

# 3
  • Мнения: 25 441
При дефект гаранцията е 2 години.
Тук става въпрос просто за връщане на стоката без да се дължи обяснение защо - не я иска повече и това си е.  Laughing
Това го въведоха скоро, не знам обаче в точно кой документ е отразено, а не ми се чете целия Закон за защита на потребителя, много е дълъг. Затова я съветвам да пита хората, на които това им е работата - да го знаят.

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 571
 Thinking може и да си права  Thinking
аз четох нещо от типа че времето за рекламация ще се удължи от седмица на месец... но май още не е в сила.
иначе има магазини/като Практикер/ където връщаш стоката и това е .

# 5
  • София
  • Мнения: 7 980
Преди време бях чела това и си го запазих като полезно инфо:
http://www.kenanoff.com/blog/archives/190

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
май до 3 дни от покупката имаш право да вършен дадена стока.

# 7
  • Мнения: 4 784
Също и това - http://www.kenanoff.com/blog/archives/129. Вярно е, че не е идентичен случая, но се надявам да ти бъде от полза.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Благодаря ви за съветите. Преди малко мъжа ми е бил там и са му върнали парите. Добре че, продавачките на щанда са потвърдили, че им мирише на белина. А управителя е обяснявал, че това е миризмата на свеж въздух. Rolling Eyes Но както казва мъжа ми, ако можеше с нещо като печка да си докараме чист въздух, нямаше да се дават толкова пари за вили.

Иначе това за 3 дневният срок не е точно, че можеш да го върнеш при всички случаи. От комисията за потребителите ми казаха, че трябва да не работи, трябва да си има рекламация. При нас щяха да го тълкуват като случай с непълна информация, но добре че приключихме бързо.

# 9
  • Мнения: 4 784
TanyaMG, добре че сте се справили с проблема. Peace
А управителя е обяснявал, че това е миризмата на свеж въздух. Rolling Eyes
  #Crazy
Мога да ти препоръчам такъв уред на Цептер. Имаме го вкъщи и го ползваме безпроблемно вече втора година. Има вариант да си сложиш ароматизатор в него, но понеже аз не съм фен на миризмите, а и е в стаята на детето, ароматизаторите не сме ги ползвали.

Общи условия

Активация на акаунт